Nieuw-Zeeland schrapt verplichte vaccinatie voor enkele sectoren
WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft woensdag aangekondigd vanaf 4 april de vaccinatieplicht op te heffen voor een aantal sectoren, waaronder het onderwijs en de politie. Aanleiding voor het regeringsbesluit is de verwachting dat de huidige Covid-19-uitbraak in het land tegen die tijd over zijn hoogtepunt heen is.
Ook is vanaf 4 april een vaccinatiebewijs niet langer vereist om restaurants, coffeeshops en andere openbare ruimtes te bezoeken. De vaccinatieplicht zal wel blijven gelden voor mensen die met kwetsbare mensen werken, bijvoorbeeld in de ouderenzorg of de gezondheidssector, zei de Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern.
De reactie van Nieuw-Zeeland op de pandemie oogstte wereldwijd lof. Sinds de uitbraak van de pandemie zijn slechts 117 mensen aan Covid-19 overleden, op een bevolking van 5 miljoen. En met meer dan 95 procent van inwoners boven 12 jaar tweemaal geprikt, is de Nieuw-Zeelandse bevolking bovengemiddeld gevaccineerd.
Een week geleden maakte Nieuw-Zeeland bekend de grenzen eerder dan aangekondigd te openen voor buitenlandse reizigers. Zo zijn gevaccineerde Australiërs al vanaf april welkom zonder quarantaine of zelfisolatie. Oorspronkelijk zou dit pas in juli mogen. Reizigers uit landen die visumvrije regelingen hebben met Nieuw-Zeeland - waaronder EU-landen zoals Nederland, maar ook Japan, Singapore en Zuid-Korea - mogen vanaf 1 mei hetzelfde doen.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
32 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
4 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
5 uur geleden