Nieuw-Zeeland schrapt verplichte vaccinatie voor enkele sectoren
WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft woensdag aangekondigd vanaf 4 april de vaccinatieplicht op te heffen voor een aantal sectoren, waaronder het onderwijs en de politie. Aanleiding voor het regeringsbesluit is de verwachting dat de huidige Covid-19-uitbraak in het land tegen die tijd over zijn hoogtepunt heen is.
Ook is vanaf 4 april een vaccinatiebewijs niet langer vereist om restaurants, coffeeshops en andere openbare ruimtes te bezoeken. De vaccinatieplicht zal wel blijven gelden voor mensen die met kwetsbare mensen werken, bijvoorbeeld in de ouderenzorg of de gezondheidssector, zei de Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern.
De reactie van Nieuw-Zeeland op de pandemie oogstte wereldwijd lof. Sinds de uitbraak van de pandemie zijn slechts 117 mensen aan Covid-19 overleden, op een bevolking van 5 miljoen. En met meer dan 95 procent van inwoners boven 12 jaar tweemaal geprikt, is de Nieuw-Zeelandse bevolking bovengemiddeld gevaccineerd.
Een week geleden maakte Nieuw-Zeeland bekend de grenzen eerder dan aangekondigd te openen voor buitenlandse reizigers. Zo zijn gevaccineerde Australiërs al vanaf april welkom zonder quarantaine of zelfisolatie. Oorspronkelijk zou dit pas in juli mogen. Reizigers uit landen die visumvrije regelingen hebben met Nieuw-Zeeland - waaronder EU-landen zoals Nederland, maar ook Japan, Singapore en Zuid-Korea - mogen vanaf 1 mei hetzelfde doen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
12 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
15 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
4 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
6 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
6 uur geleden