Nieuw-Zeeland scherpt grensbeleid aan voor buitenlanders
WELLINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft aangekondigd dat het grensbeleid wordt aangescherpt voor buitenlanders. Reizigers van 17 jaar en ouder die met het vliegtuig arriveren moeten vanaf 1 november volledig zijn gevaccineerd tegen het coronavirus om het land nog binnen te komen, maakte verantwoordelijk minister Chris Hipkins bekend.
Nieuw-Zeeland zit al anderhalf jaar grotendeels op slot voor buitenlanders. Paspoorthouders en buitenlanders met een verblijfsvergunning komen het land nog wel in. Die laatste groep krijgt nu te maken met de vaccinatieplicht. Daarnaast moeten alle reizigers na aankomst twee weken in quarantaine.
Air New Zealand, de nationale luchtvaartmaatschappij van het land, heeft ook al aangekondigd vanaf februari op internationale vluchten geen passagiers meer te accepteren die niet gevaccineerd zijn. Enige uitzondering zijn mensen die kunnen aantonen dat inenting vanwege medische redenen niet mogelijk is.
Nieuw-Zeeland heeft tot dusver kunnen voorkomen dat het coronavirus op grote schaal om zich heen grijpt. Er zijn minder dan 30 sterfgevallen gemeld op een bevolking van circa 5 miljoen mensen. Minister Hipkins liet weten dat wordt gekozen voor een nog strenger grensbeleid om "de kans verder te verkleinen dat het virus langs onze grens komt".
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
1 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
1 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."
3 uur geleden