Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeeland scherpt grensbeleid aan voor buitenlanders

Nieuw-Zeeland scherpt grensbeleid aan voor buitenlanders

WELLINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft aangekondigd dat het grensbeleid wordt aangescherpt voor buitenlanders. Reizigers van 17 jaar en ouder die met het vliegtuig arriveren moeten vanaf 1 november volledig zijn gevaccineerd tegen het coronavirus om het land nog binnen te komen, maakte verantwoordelijk minister Chris Hipkins bekend.

Nieuw-Zeeland zit al anderhalf jaar grotendeels op slot voor buitenlanders. Paspoorthouders en buitenlanders met een verblijfsvergunning komen het land nog wel in. Die laatste groep krijgt nu te maken met de vaccinatieplicht. Daarnaast moeten alle reizigers na aankomst twee weken in quarantaine.

Air New Zealand, de nationale luchtvaartmaatschappij van het land, heeft ook al aangekondigd vanaf februari op internationale vluchten geen passagiers meer te accepteren die niet gevaccineerd zijn. Enige uitzondering zijn mensen die kunnen aantonen dat inenting vanwege medische redenen niet mogelijk is.

Nieuw-Zeeland heeft tot dusver kunnen voorkomen dat het coronavirus op grote schaal om zich heen grijpt. Er zijn minder dan 30 sterfgevallen gemeld op een bevolking van circa 5 miljoen mensen. Minister Hipkins liet weten dat wordt gekozen voor een nog strenger grensbeleid om "de kans verder te verkleinen dat het virus langs onze grens komt".

Meer uit Buitenland

Zelensky zegt klaar te zijn voor verkiezingen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.

16 minuten geleden
FT: VS willen snelle reactie Zelensky op vredesvoorstel

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.

36 minuten geleden
Finland voert verdediging tegen drones op

NIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.

46 minuten geleden
UNICEF: veel meer baby's met ondergewicht geboren in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.

2 uur geleden
IFJ: vooral in Gaza dit jaar veel journalisten gedood

BRUSSEL (ANP) - Wereldwijd zijn dit jaar zeker 111 journalisten gedood, van wie 51 in de Gazastrook. Dat meldt de Internationale Federatie van Journalisten (IFJ), die concludeert dat opnieuw sprake is van een bijzonder dodelijk jaar voor de pers.

2 uur geleden
EU-chef: besluit Russisch geld voor Oekraïne hoeft niet unaniem

DUBLIN (ANP) - Het lijkt erop dat de EU de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne gaat gebruiken, ook als België ertegen blijft. De Europese Commissie heeft weliswaar twee opties voor extra financiële hulp aan Oekraïne aan de lidstaten voorgelegd, maar nu koerst ook voorzitter van de EU-leiders António Costa aan op de inzet van de bevroren Russische tegoeden. Voor goedkeuring daarvan is op de EU-top van volgende week een gekwalificeerde meerderheid nodig. Normaliter moeten dergelijke besluiten door alle 27 EU-regeringsleiders worden genomen.

2 uur geleden
Half Kyiv zit zonder stroom na Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Ongeveer de helft van de inwoners van Kyiv zit zonder stroom na een serie Russische aanvallen op de elektriciteitsvoorzieningen, zegt het Oekraïense ministerie van Energie dinsdag.

2 uur geleden