Nieuw-Zeeland opent reisbubbel met Australië op 19 april
WELLINGTON (ANP/RTR) - Mensen die tussen Nieuw-Zeeland en Australië reizen hoeven vanaf 19 april niet meer in quarantaine na aankomst. Premier Jacinda Ardern van Nieuw-Zeeland zei dinsdag dat vanaf die datum de reisbubbel tussen de twee landen in zal gaan.
Mensen met verkoudheids- of griepsymptomen mogen niet tussen de landen reizen. Ook mag de reiziger in de veertien dagen voor vertrek geen positieve coronatestuitslag hebben gehad.
Half maart liet Ardern al weten dat begin april de startdatum van het quarantainevrije reizen met Australië bekend zou worden gemaakt. Op dat moment moesten Nieuw-Zeeland en Australië nog een aantal zaken kortsluiten.
Volgens de premier is nu aan de voorwaarden voldaan om de bubbel mogelijk te maken. "Het succes van ons team om Covid-19 onder controle te houden en buiten te houden, maakt het nu mogelijk om weer in contact te komen met naasten", zei Ardern tijdens een persconferentie.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
6 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
7 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
9 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
9 uur geleden