
Nieuw-Zeeland neemt forse maatregelen vanwege coronavirus
WELLINGTON (ANP/RTR) - Minister-president Jacinda Ardern heeft maandag aangekondigd dat Nieuw-Zeeland naar het hoogste alarmniveau gaat om verdere verspreiding van het coronavirus in het land tegen te gaan. Alle niet-essentiële diensten, scholen en bedrijven worden de komende 48 uur gesloten.
Dat betekent dat cafés, restaurants en bioscopen op slot gaan. Supermarkten en apotheken blijven open. Volgens de premier beschikt het land over voldoende voorraden. Alle scholen blijven vanaf dinsdag gesloten. "Nieuw-Zeeland bereidt zich nu voor op thuisisolatie", zei Adern tijdens een persconferentie.
In Nieuw-Zeeland zijn 102 mensen besmet met het coronavirus. Tot nu toe is niemand overleden aan de gevolgen van het longvirus.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
12 minuten geledenCAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland voor levering aan Oekraïne goedgekeurd, meldt het Pentagon. Het gaat om geavanceerde raketten van het type AIM-120C-8. Daarmee kunnen vanuit de lucht andere vliegtuigen worden neergeschoten.
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP/AFP/RTR) - Justitie in Utah gaat Tyler Robinson vervolgen voor een zware vorm van moord en heeft juridische stappen gezet om hem bij een veroordeling de doodstraf op te leggen. Dat heeft openbaar aanklager Jeff Gray bekendgemaakt. Robinson wordt verdacht van de moord op Charlie Kirk.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Benjamin Netanyahu uitgenodigd in het Witte Huis na afloop van de Algemene Vergadering van de VN, over twee weken. Dat meldt de Israëlische premier in een persconferentie.
1 uur geledenOREM (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een 71-jarige man gearresteerd die na de dood van Charlie Kirk onterecht riep dat hij de activist had vermoord. Volgens de politie heeft hij toegegeven dat hij dit alleen deed zodat de werkelijke schutter de tijd had om te ontsnappen. De man, George Zinn, is aangeklaagd voor het belemmeren van de rechtsgang.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - VN-chef António Guterres stelt dat Israël helemaal niet openstaat voor een vrede of staakt-het-vuren in de Gazastrook. "Israël is vastbesloten om door te gaan tot het einde", aldus Guterres. "Met dramatische consequenties."
3 uur geleden