Nieuw-Zeeland neemt forse maatregelen vanwege coronavirus
WELLINGTON (ANP/RTR) - Minister-president Jacinda Ardern heeft maandag aangekondigd dat Nieuw-Zeeland naar het hoogste alarmniveau gaat om verdere verspreiding van het coronavirus in het land tegen te gaan. Alle niet-essentiële diensten, scholen en bedrijven worden de komende 48 uur gesloten.
Dat betekent dat cafés, restaurants en bioscopen op slot gaan. Supermarkten en apotheken blijven open. Volgens de premier beschikt het land over voldoende voorraden. Alle scholen blijven vanaf dinsdag gesloten. "Nieuw-Zeeland bereidt zich nu voor op thuisisolatie", zei Adern tijdens een persconferentie.
In Nieuw-Zeeland zijn 102 mensen besmet met het coronavirus. Tot nu toe is niemand overleden aan de gevolgen van het longvirus.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
6 uur geleden