Nieuw-Zeeland heropent grenzen voor internationale bezoekers
WELLINGTON (ANP/DPA) - Nieuw-Zeeland is voor het eerst in twee jaar weer vrij toegankelijk voor reizigers uit ongeveer zestig landen waaronder Nederland. Het land sloot in maart 2020 de grenzen voor bijna alle reizigers vanwege de coronapandemie.
Gevaccineerde reizigers uit landen met een visumvrijstelling, waaronder dus Nederland, maar ook Duitsland en Groot-Brittannië, kunnen maandag Nieuw-Zeeland binnenkomen. Bezoekers moeten voor vertrek en bij aankomst een Covid-19-test ondergaan, maar hoeven niet in zelfisolatie.
Minister van Toerisme Stuart Nash zei dat maandag naar verwachting duizenden mensen zullen landen in Nieuw-Zeeland. "Vandaag is een dag om te vieren, en het is een groot moment in onze herverbinding met de wereld", aldus de Australische minister.
Nash verwacht dat er elke week ongeveer 33.000 mensen in het land aankomen, een aantal dat zal toenemen naarmate de grenscontroles worden versoepeld. De landsgrenzen zullen naar verwachting in oktober volledig open zijn. Nieuw-Zeeland, een land met zo'n 5 miljoen inwoners, heeft sinds het begin van de pandemie bijna 1 miljoen coronagevallen en zo'n 700 doden gemeld.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
10 uur geleden