Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeeland heropent grenzen voor internationale bezoekers

Nieuw-Zeeland heropent grenzen voor internationale bezoekers

WELLINGTON (ANP/DPA) - Nieuw-Zeeland is voor het eerst in twee jaar weer vrij toegankelijk voor reizigers uit ongeveer zestig landen waaronder Nederland. Het land sloot in maart 2020 de grenzen voor bijna alle reizigers vanwege de coronapandemie.

Gevaccineerde reizigers uit landen met een visumvrijstelling, waaronder dus Nederland, maar ook Duitsland en Groot-Brittanniƫ, kunnen maandag Nieuw-Zeeland binnenkomen. Bezoekers moeten voor vertrek en bij aankomst een Covid-19-test ondergaan, maar hoeven niet in zelfisolatie.

Minister van Toerisme Stuart Nash zei dat maandag naar verwachting duizenden mensen zullen landen in Nieuw-Zeeland. "Vandaag is een dag om te vieren, en het is een groot moment in onze herverbinding met de wereld", aldus de Australische minister.

Nash verwacht dat er elke week ongeveer 33.000 mensen in het land aankomen, een aantal dat zal toenemen naarmate de grenscontroles worden versoepeld. De landsgrenzen zullen naar verwachting in oktober volledig open zijn. Nieuw-Zeeland, een land met zo'n 5 miljoen inwoners, heeft sinds het begin van de pandemie bijna 1 miljoen coronagevallen en zo'n 700 doden gemeld.

Meer uit Buitenland

Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

32 minuten geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

33 minuten geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

2 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

2 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

5 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

5 uur geleden
One Battle wint zes BAFTA's, I Swear verrast met acteursprijs

LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.

6 uur geleden