Nieuw-Zeeland herdenkt slachtoffers aanslag Christchurch
CHRISTCHURCH (ANP/RTR) - Premier Jacinda Ardern van Nieuw-Zeeland heeft zaterdag met honderden aanwezigen de slachtoffers van de bloedige aanslag in Christchurch herdacht.
Daar kwamen op 15 maart 2019 51 mensen om het leven doordat de Australiër Brenton Tarrant, gewapend met semi-automatische wapens, bezoekers van twee moskeeën in die stad onder vuur nam. Hij streamde de slachting gelijktijdig via Facebook.
Ardern zei op de herdenking dat woorden de diepe wonden kunnen helen die door de aanslag zijn ontstaan. "Woorden kunnen geen wonderen verrichten, maar ze hebben de kracht om te genezen. We moeten ze dus wijs gebruiken", zei de premier tegen de aanwezigen, onder wie velen uit de moslimgemeenschap.
Tarrant heeft voor zijn daden levenslang gekregen zonder de mogelijkheid van vervroegde vrijlating. Nooit eerder kreeg iemand in Nieuw-Zeeland een levenslange gevangenisstraf.
Meer uit Buitenland
HANOI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. De hevige regenval in Vietnam houdt nog zeker aan tot en met dinsdag.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.
12 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.
14 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.
14 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.
14 uur geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.
17 uur geleden