Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeeland gaat vier weken in lockdown

Nieuw-Zeeland gaat vier weken in lockdown

WELLINGTON (ANP) - Premier Jacinda Ardern van Nieuw-Zeeland heeft de noodtoestand uitgeroepen en heeft aangekondigd dat het land in een complete lockdown gaat om de verspreiding van het coronavirus te stoppen.

"Het is een noodtoestand om onze manier van leven te beschermen", zei Ardern woensdag in het parlement. Vanaf middernacht in de nacht van woensdag op donderdag zal het land voor vier weken in een lockdown gaan, waarbij alle scholen en niet-essentiële bedrijven dicht zullen gaan.

"Vanaf middernacht sluiten we ons voor vier weken in en zullen we proberen het virus en zijn verspreiding te stoppen", zei Ardern. "Vergis je niet, het zal eerst slechter worden voordat het beter wordt. Het aantal gevallen zal in de komende week eerst toenemen. Daarna zullen we zien of onze maatregelen succes hebben gehad."

Nieuw-Zeeland heeft tot dusver 205 besmettingen, waarvan nieuwe 50 gevallen.

Meer uit Buitenland

Mangione geeft toe verzekeringsbaas te hebben doodgeschoten in VS

NEW YORK (ANP) - Luigi Mangione (28) geeft toe de Amerikaanse verzekeringsbaas Brian Thompson te hebben doodgeschoten. Dat zei hij in de rechtbank, waar hij was om schuld te bekennen aan stalking. Mangione werd eind 2024 na een dagenlange klopjacht opgepakt. De zaak werd een symbool voor de frustratie die veel Amerikanen hebben over de hoge zorgkosten in het land.

54 minuten geleden
Tweede ontspoorde trein in Engeland in 24 uur

WICKFORD (ANP) - In Engeland is opnieuw een trein ontspoord, nog geen 24 uur na het vorige incident. Dit keer raakte niemand gewond, melden Britse media op basis van de politie.

1 uur geleden
Ook Nederlandse vakantiegangers geëvacueerd om bosbrand Kroatië

DEN BOSCH (ANP) - Nederlandse vakantiegangers van D-reizen en Prijsvrij Vakanties zijn geëvacueerd vanwege een bosbrand in Kroatië. Ze werden eerst opgevangen in een sporthal en voor hen is vervolgens een nieuw hotel gevonden.

2 uur geleden
Frans socialemediaverbod voor jongeren ongrondwettig verklaard

PARIJS (ANP) - Nieuwe Franse wetgeving die socialemediagebruik voor mensen jonger dan 15 verbiedt, is in strijd met de grondwet, heeft de Grondwettelijke Raad van het land bepaald. De regering moet minderjarigen weliswaar beschermen, maar dit is volgens de rechterlijke instantie een te grote inbreuk op de vrijheden van burgers.

2 uur geleden
Trump vraagt Hooggerechtshof om bouw balzaal door te laten gaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stapt naar het Hooggerechtshof om de bouw van de balzaal aan het Witte Huis door te laten gaan. Het hof van beroep besloot vorige week dat de bovengrondse bouw moest worden stilgelegd omdat Trump geen toestemming van het parlement had gekregen.

3 uur geleden
Recordaantal natuurbranden in Engeland en Wales

LONDEN (ANP/RTR) - Het aantal natuurbranden in Engeland en Wales heeft een record bereikt. De brandweer moest nog niet eerder zo vaak uitrukken voor een natuurbrand als dit jaar, en brandweerchef Phil Garrigan verwacht dat het einde van het bosbrandseizoen nog niet in zicht is.

3 uur geleden
Dodental na zware regenval in Japan loopt op

CHIBA (ANP/RTR) - Het dodental na de uitzonderlijk zware regenval in Japan is opgelopen tot acht, melden de Japanse omroep NHK en persbureau Kyodo. Sommige van de doden werden bij overstroomde wegen gevonden. Anderen zaten vast in hun voertuigen.

4 uur geleden