Nieuw-Zeeland gaat uitgaven aan klimaathulp verviervoudigen
WELLINGTON (ANP/AFP) - Nieuw-Zeeland gaat zijn uitgaven aan internationale klimaathulp verviervoudigen. Op die manier wil het land iets doen aan zijn, naar eigen zeggen, "jammerlijk ontoereikende" reactie tot nu toe op de uitdagingen waarvoor klimaatverandering de wereld stelt.
Premier Jacinda Ardern liet maandag weten dat het budget van haar land voor klimaathulp over een periode van vier jaar tijd wordt verhoogd naar 930 miljoen dollar (800 miljoen euro). Minstens de helft van dat geld zal naar eilandstaten in de Stille Oceaan gaan. Veel van die eilanden worden door de stijgende zeespiegel bedreigd.
De website Climate Action Tracker bestempelt Nieuw-Zeelands huidige budget voor klimaathulp als "kritiek onvoldoende". Door de verhoging komt die bijdrage van Nieuw-Zeeland per hoofd van de bevolking ongeveer gelijk te liggen aan dat van een land als het Verenigd Koninkrijk.
De aankondiging van de budgetverhoging komt twee weken voordat de klimaattop van de Verenigde Naties, COP26, in het Schotse Glasgow begint.
Meer uit Buitenland
RODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.
21 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo (DRC) is het aantal vermoedelijke ebolabesmettingen opgelopen naar bijna 750 en ligt het aantal verdachte overlijdens op 177, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Bij 82 personen is besmetting met ebola bevestigd. "Maar we weten dat de epidemie in de DRC veel groter is", aldus de topman op X.
42 minuten geledenDEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.
2 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.
3 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.
3 uur geledenLOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.
3 uur geleden