Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeeland gaat uitgaven aan klimaathulp verviervoudigen

Nieuw-Zeeland gaat uitgaven aan klimaathulp verviervoudigen

WELLINGTON (ANP/AFP) - Nieuw-Zeeland gaat zijn uitgaven aan internationale klimaathulp verviervoudigen. Op die manier wil het land iets doen aan zijn, naar eigen zeggen, "jammerlijk ontoereikende" reactie tot nu toe op de uitdagingen waarvoor klimaatverandering de wereld stelt.

Premier Jacinda Ardern liet maandag weten dat het budget van haar land voor klimaathulp over een periode van vier jaar tijd wordt verhoogd naar 930 miljoen dollar (800 miljoen euro). Minstens de helft van dat geld zal naar eilandstaten in de Stille Oceaan gaan. Veel van die eilanden worden door de stijgende zeespiegel bedreigd.

De website Climate Action Tracker bestempelt Nieuw-Zeelands huidige budget voor klimaathulp als "kritiek onvoldoende". Door de verhoging komt die bijdrage van Nieuw-Zeeland per hoofd van de bevolking ongeveer gelijk te liggen aan dat van een land als het Verenigd Koninkrijk.

De aankondiging van de budgetverhoging komt twee weken voordat de klimaattop van de Verenigde Naties, COP26, in het Schotse Glasgow begint.

Meer uit Buitenland

VS trekken belangrijke standaard voor broeikasgassen in

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.

31 minuten geleden
Nog eens 35 miljard dollar extra steun voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.

2 uur geleden
Reuters: Trump kondigt volgende week wederopbouwplan Gaza aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om volgende week een miljardenplan aan te kondigen voor de wederopbouw van de Gazastrook, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dat zou Trump gaan doen tijdens de eerste formele vergadering van zijn nieuw opgerichte Vredesraad.

2 uur geleden
Zuid-Afrika zet leger in tegen georganiseerde misdaad

JOHANNESBURG (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa gaat het leger inzetten om de politie in het land te helpen bij het bestrijden van georganiseerde misdaad. Hij noemde dat de meest directe bedreiging voor "onze democratie, onze samenleving en onze economische ontwikkeling".

2 uur geleden
Rechter zet streep door poging VS om Congreslid Kelly te straffen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft vooralsnog een streep gezet door een poging van de regering-Trump om de militaire rang van het Democratische Congreslid Mark Kelly te verlagen en daarmee de hoogte van zijn pensioen. Minister van Defensie Pete Hegseth kondigde later op donderdag aan "direct" in beroep te zullen gaan tegen de uitspraak.

2 uur geleden
Venezolanen demonstreren voor meer vrijheid

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te demonstreren voor meer vrijheid. Het is de eerste grote betoging sinds president Nicolás Maduro ruim een maand geleden gevangen werd genomen door de Amerikanen.

2 uur geleden
Rutte ontwaart 'nieuwe eendracht' in NAVO

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen hebben volgens NAVO-topman Mark Rutte een nieuwe eensgezindheid gevonden. Europa begrijpt dat het meer moet bijdragen en de VS onderkennen dat de bondgenoten dat ook doen, meent Rutte. Hij beweert nog nooit zoiets gezien te hebben in vijftien jaar van NAVO-vergaderingen.

4 uur geleden