Nieuw-Zeeland gaat uitgaven aan klimaathulp verviervoudigen
WELLINGTON (ANP/AFP) - Nieuw-Zeeland gaat zijn uitgaven aan internationale klimaathulp verviervoudigen. Op die manier wil het land iets doen aan zijn, naar eigen zeggen, "jammerlijk ontoereikende" reactie tot nu toe op de uitdagingen waarvoor klimaatverandering de wereld stelt.
Premier Jacinda Ardern liet maandag weten dat het budget van haar land voor klimaathulp over een periode van vier jaar tijd wordt verhoogd naar 930 miljoen dollar (800 miljoen euro). Minstens de helft van dat geld zal naar eilandstaten in de Stille Oceaan gaan. Veel van die eilanden worden door de stijgende zeespiegel bedreigd.
De website Climate Action Tracker bestempelt Nieuw-Zeelands huidige budget voor klimaathulp als "kritiek onvoldoende". Door de verhoging komt die bijdrage van Nieuw-Zeeland per hoofd van de bevolking ongeveer gelijk te liggen aan dat van een land als het Verenigd Koninkrijk.
De aankondiging van de budgetverhoging komt twee weken voordat de klimaattop van de Verenigde Naties, COP26, in het Schotse Glasgow begint.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
2 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
10 uur geleden