Nieuw-Zeeland gaat grenzen stapsgewijs heropenen
WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland gaat de grenzen stapsgewijs heropenen. Bijna twee jaar nadat het land grotendeels op slot was gegaan om het coronavirus buiten de deur te houden, beloofde premier Jacinda Ardern op een persconferentie het beleid gefaseerd te versoepelen. Dat betekent dat gevaccineerde Nederlandse toeristen vermoedelijk in de zomer weer welkom zijn.
Vanaf 27 februari zullen Nieuw-Zeelanders vanuit Australië welkom zijn, zij moeten na aankomst nog wel tien dagen in zelfisolatie. Op 13 maart heropent Nieuw-Zeeland de grenzen voor de eigen ingezetenen die momenteel elders ter wereld verblijven. Daarna krijgen ook andere groepen die mogelijkheid.
Zo zullen op 12 april onder anderen internationale studenten weer worden toegelaten. Vanaf juli zal iedereen vanuit Australië naar Nieuw-Zeeland kunnen reizen. Dat geldt dan ook voor volledig gevaccineerde reizigers uit tientallen andere landen, waaronder Nederland. Die datum kan volgens de autoriteiten mogelijk nog naar voren worden gehaald. In oktober hoopt Nieuw-Zeeland de grenzen te heropenen voor toeristen uit andere delen van de wereld.
"De angst die gepaard ging met de verplichte hotelquarantaine was hartverscheurend, maar deze maatregel heeft onmiskenbaar levens gered", aldus premier Ardern, die de afgelopen maanden steeds verder onder vuur kwam te liggen vanwege de nog altijd gesloten landsgrenzen. "Niet iedereen kon naar huis komen wanneer men dat wilde, maar dat betekende ook dat Covid-19 niet binnen kon komen."
Nieuw-Zeeland maakte eind vorig jaar ook al plannen om de grenzen te heropenen, maar de omikronvariant van het coronavirus zorgde ervoor dat die plannen werden uitgesteld. Inmiddels kampt ook Nieuw-Zeeland met een uitbraak van de omikronvariant. De afgelopen week werden er dagelijks ruim honderd besmettingen gemeld. De heropening van de grenzen zal volgens Ardern de komende tijd zorgen voor "meer coronabesmettingen in onze samenleving". Het land is daar wat betreft de premier echter "zo goed mogelijk op voorbereid", nu ruim 95 procent van de bevolking volledig is gevaccineerd.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn nabij Tel Aviv twee mensen om het leven gekomen, meldden Israëlische hulpdiensten. Tegelijkertijd meldde de Israëlische politie dat er in hetzelfde gebied delen van projectielen waren neergekomen als gevolg van Iraanse aanvallen.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
8 uur geleden