Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeeland gaat grenzen stapsgewijs heropenen

Nieuw-Zeeland gaat grenzen stapsgewijs heropenen

WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland gaat de grenzen stapsgewijs heropenen. Bijna twee jaar nadat het land grotendeels op slot was gegaan om het coronavirus buiten de deur te houden, beloofde premier Jacinda Ardern op een persconferentie het beleid gefaseerd te versoepelen. Dat betekent dat gevaccineerde Nederlandse toeristen vermoedelijk in de zomer weer welkom zijn.

Vanaf 27 februari zullen Nieuw-Zeelanders vanuit Australië welkom zijn, zij moeten na aankomst nog wel tien dagen in zelfisolatie. Op 13 maart heropent Nieuw-Zeeland de grenzen voor de eigen ingezetenen die momenteel elders ter wereld verblijven. Daarna krijgen ook andere groepen die mogelijkheid.

Zo zullen op 12 april onder anderen internationale studenten weer worden toegelaten. Vanaf juli zal iedereen vanuit Australië naar Nieuw-Zeeland kunnen reizen. Dat geldt dan ook voor volledig gevaccineerde reizigers uit tientallen andere landen, waaronder Nederland. Die datum kan volgens de autoriteiten mogelijk nog naar voren worden gehaald. In oktober hoopt Nieuw-Zeeland de grenzen te heropenen voor toeristen uit andere delen van de wereld.

"De angst die gepaard ging met de verplichte hotelquarantaine was hartverscheurend, maar deze maatregel heeft onmiskenbaar levens gered", aldus premier Ardern, die de afgelopen maanden steeds verder onder vuur kwam te liggen vanwege de nog altijd gesloten landsgrenzen. "Niet iedereen kon naar huis komen wanneer men dat wilde, maar dat betekende ook dat Covid-19 niet binnen kon komen."

Nieuw-Zeeland maakte eind vorig jaar ook al plannen om de grenzen te heropenen, maar de omikronvariant van het coronavirus zorgde ervoor dat die plannen werden uitgesteld. Inmiddels kampt ook Nieuw-Zeeland met een uitbraak van de omikronvariant. De afgelopen week werden er dagelijks ruim honderd besmettingen gemeld. De heropening van de grenzen zal volgens Ardern de komende tijd zorgen voor "meer coronabesmettingen in onze samenleving". Het land is daar wat betreft de premier echter "zo goed mogelijk op voorbereid", nu ruim 95 procent van de bevolking volledig is gevaccineerd.

Meer uit Buitenland

Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

4 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

4 uur geleden
Cubanen demonstreren in Havana tegen aanklacht VS tegen Castro

HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.

5 uur geleden
Rubio: VS hebben hulp NAVO niet ingeroepen in Straat van Hormuz

HELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.

6 uur geleden
Europese landen: Israël moet stoppen met bouwen nederzettingen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.

7 uur geleden
Oekraïense president Zelensky uitgenodigd voor NAVO-top Turkije

HELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.

8 uur geleden
Partijgenoot Macron stelt zich kandidaat bij presidentsverkiezing

RODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.

9 uur geleden