Nieuw-Zeeland gaat grenzen stapsgewijs heropenen
WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland gaat de grenzen stapsgewijs heropenen. Bijna twee jaar nadat het land grotendeels op slot was gegaan om het coronavirus buiten de deur te houden, beloofde premier Jacinda Ardern op een persconferentie het beleid gefaseerd te versoepelen. Dat betekent dat gevaccineerde Nederlandse toeristen vermoedelijk in de zomer weer welkom zijn.
Vanaf 27 februari zullen Nieuw-Zeelanders vanuit Australië welkom zijn, zij moeten na aankomst nog wel tien dagen in zelfisolatie. Op 13 maart heropent Nieuw-Zeeland de grenzen voor de eigen ingezetenen die momenteel elders ter wereld verblijven. Daarna krijgen ook andere groepen die mogelijkheid.
Zo zullen op 12 april onder anderen internationale studenten weer worden toegelaten. Vanaf juli zal iedereen vanuit Australië naar Nieuw-Zeeland kunnen reizen. Dat geldt dan ook voor volledig gevaccineerde reizigers uit tientallen andere landen, waaronder Nederland. Die datum kan volgens de autoriteiten mogelijk nog naar voren worden gehaald. In oktober hoopt Nieuw-Zeeland de grenzen te heropenen voor toeristen uit andere delen van de wereld.
"De angst die gepaard ging met de verplichte hotelquarantaine was hartverscheurend, maar deze maatregel heeft onmiskenbaar levens gered", aldus premier Ardern, die de afgelopen maanden steeds verder onder vuur kwam te liggen vanwege de nog altijd gesloten landsgrenzen. "Niet iedereen kon naar huis komen wanneer men dat wilde, maar dat betekende ook dat Covid-19 niet binnen kon komen."
Nieuw-Zeeland maakte eind vorig jaar ook al plannen om de grenzen te heropenen, maar de omikronvariant van het coronavirus zorgde ervoor dat die plannen werden uitgesteld. Inmiddels kampt ook Nieuw-Zeeland met een uitbraak van de omikronvariant. De afgelopen week werden er dagelijks ruim honderd besmettingen gemeld. De heropening van de grenzen zal volgens Ardern de komende tijd zorgen voor "meer coronabesmettingen in onze samenleving". Het land is daar wat betreft de premier echter "zo goed mogelijk op voorbereid", nu ruim 95 procent van de bevolking volledig is gevaccineerd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
35 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
15 uur geleden