Nieuw-Zeeland gaat grenzen stapsgewijs heropenen
WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland gaat de grenzen stapsgewijs heropenen. Bijna twee jaar nadat het land grotendeels op slot was gegaan om het coronavirus buiten de deur te houden, beloofde premier Jacinda Ardern op een persconferentie het beleid gefaseerd te versoepelen. Dat betekent dat gevaccineerde Nederlandse toeristen vermoedelijk in de zomer weer welkom zijn.
Vanaf 27 februari zullen Nieuw-Zeelanders vanuit Australië welkom zijn, zij moeten na aankomst nog wel tien dagen in zelfisolatie. Op 13 maart heropent Nieuw-Zeeland de grenzen voor de eigen ingezetenen die momenteel elders ter wereld verblijven. Daarna krijgen ook andere groepen die mogelijkheid.
Zo zullen op 12 april onder anderen internationale studenten weer worden toegelaten. Vanaf juli zal iedereen vanuit Australië naar Nieuw-Zeeland kunnen reizen. Dat geldt dan ook voor volledig gevaccineerde reizigers uit tientallen andere landen, waaronder Nederland. Die datum kan volgens de autoriteiten mogelijk nog naar voren worden gehaald. In oktober hoopt Nieuw-Zeeland de grenzen te heropenen voor toeristen uit andere delen van de wereld.
"De angst die gepaard ging met de verplichte hotelquarantaine was hartverscheurend, maar deze maatregel heeft onmiskenbaar levens gered", aldus premier Ardern, die de afgelopen maanden steeds verder onder vuur kwam te liggen vanwege de nog altijd gesloten landsgrenzen. "Niet iedereen kon naar huis komen wanneer men dat wilde, maar dat betekende ook dat Covid-19 niet binnen kon komen."
Nieuw-Zeeland maakte eind vorig jaar ook al plannen om de grenzen te heropenen, maar de omikronvariant van het coronavirus zorgde ervoor dat die plannen werden uitgesteld. Inmiddels kampt ook Nieuw-Zeeland met een uitbraak van de omikronvariant. De afgelopen week werden er dagelijks ruim honderd besmettingen gemeld. De heropening van de grenzen zal volgens Ardern de komende tijd zorgen voor "meer coronabesmettingen in onze samenleving". Het land is daar wat betreft de premier echter "zo goed mogelijk op voorbereid", nu ruim 95 procent van de bevolking volledig is gevaccineerd.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
8 uur geleden