Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeeland gaat Britse dj die coronaregels brak niet vervolgen

Nieuw-Zeeland gaat Britse dj die coronaregels brak niet vervolgen

WELLINGTON (ANP/AFP) - De Nieuw-Zeelandse autoriteiten gaan een Britse dj niet vervolgen voor het schenden van coronamaatregelen. Robert Etheridge, ook wel bekend als dj Dimension, was te vroeg uit isolatie gegaan en kreeg later een positieve testuitslag. Hierdoor ontstond angst voor een omikronuitbraak in Nieuw-Zeeland. In het land zijn zover bekend nog geen lokale uitbraken van de omikronvariant voorgekomen.

Het Nieuw-Zeelandse ministerie van Volksgezondheid zegt dat het potentiële overtreders af wil schrikken, maar ook een klimaat wil creëren waarin mensen met corona willen meewerken met de autoriteiten. Een woordvoerster van de politie zegt volgens de New Zealand Herald dat pas vervolging wordt ingesteld na overleg met het gezondheidsministerie.

Etheridge zegt dat hij de regels verkeerd heeft begrepen. Hij reageerde aangeslagen op het nieuws van zijn positieve test. De dj kwam op 16 december aan. Hij was na tien dagen uit isolatie gegaan, maar op de negende dag had hij nog een coronatest gehad. De artiest heeft niet op de uitslag gewacht voordat hij naar buiten ging. Etheridge zou op oudejaarsavond optreden op een festival in Nieuw-Zeeland.

Vooralsnog zijn geen besmettingen gelinkt aan de dj.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

4 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

9 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

9 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

11 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

15 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

17 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden