Nieuw-Zeeland gaat Britse dj die coronaregels brak niet vervolgen
WELLINGTON (ANP/AFP) - De Nieuw-Zeelandse autoriteiten gaan een Britse dj niet vervolgen voor het schenden van coronamaatregelen. Robert Etheridge, ook wel bekend als dj Dimension, was te vroeg uit isolatie gegaan en kreeg later een positieve testuitslag. Hierdoor ontstond angst voor een omikronuitbraak in Nieuw-Zeeland. In het land zijn zover bekend nog geen lokale uitbraken van de omikronvariant voorgekomen.
Het Nieuw-Zeelandse ministerie van Volksgezondheid zegt dat het potentiële overtreders af wil schrikken, maar ook een klimaat wil creëren waarin mensen met corona willen meewerken met de autoriteiten. Een woordvoerster van de politie zegt volgens de New Zealand Herald dat pas vervolging wordt ingesteld na overleg met het gezondheidsministerie.
Etheridge zegt dat hij de regels verkeerd heeft begrepen. Hij reageerde aangeslagen op het nieuws van zijn positieve test. De dj kwam op 16 december aan. Hij was na tien dagen uit isolatie gegaan, maar op de negende dag had hij nog een coronatest gehad. De artiest heeft niet op de uitslag gewacht voordat hij naar buiten ging. Etheridge zou op oudejaarsavond optreden op een festival in Nieuw-Zeeland.
Vooralsnog zijn geen besmettingen gelinkt aan de dj.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
27 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geleden