Nieuw-Zeeland en Costa Rica spelen 14 juni play-off voor WK
ZÜRICH (ANP) - Nieuw-Zeeland en Costa Rica nemen het op 14 juni in Doha in Qatar tegen elkaar op in de play-off voor deelname aan het WK voetbal. Dat meldt de voetbalbond van Nieuw-Zeeland woensdag.
Nieuw-Zeeland hoopt zich voor het eerst sinds 2010 voor de mondiale titelstrijd te plaatsen. In de kwalificatie in Oceanië was het land foutloos. Costa Rica eindigde in de kwalificatie voor Noord- en Centraal-Amerika en de Caraïben als vierde, achter Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Costa Rica deed in 2014 voor het laatst mee aan het WK en verloor toen in de kwartfinales van Nederland.
De winnaar van Nieuw-Zeeland tegen Costa Rica wordt bij het WK ingedeeld in groep E, samen met oud-wereldkampioenen Duitsland en Spanje. Ook Japan zit in groep E.
Het WK in Qatar is van 21 november tot en met 18 december.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
17 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
17 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
17 uur geleden