Nieuw-Zeeland eist actie van FIFA na spionage met drone
PARIJS (ANP) - De olympische voetbaltoernooien bezorgen de FIFA vooralsnog het nodige werk. Behalve de Argentijnse bond stapte ook Nieuw-Zeeland naar de FIFA. Aanleiding is de spionage op de training met een drone door Canada.
Andrew Pragnell, bestuursvoorzitter van de voetbalbond van Nieuw-Zeeland, roept de FIFA op iets te doen. "Er is geen plaats voor dit soort acties in het voetbal en het is van cruciaal belang dat er dringend actie wordt ondernomen om deze schending van de integriteit aan te pakken", zei Pragnell donderdag in een verklaring. "Om nu te horen dat het Canadese team minstens twee keer in het geheim onze training heeft gefilmd, is ongelooflijk zorgwekkend en als het niet dringend wordt behandeld, kan dit grotere gevolgen hebben voor de integriteit van het toernooi."
Canada heeft assistent-coach Jasmine Mander en analist Joseph Lombardi na het incident naar huis gestuurd. Hoofdtrainer Bev Priestman heeft zich als eindverantwoordelijke verontschuldigd en neemt donderdag tegen Nieuw-Zeeland niet plaats op de bank.
Het Nieuw-Zeelandse Olympisch Comité heeft het drone-incident ook gemeld bij de politie en de integriteitseenheid van het Internationaal Olympisch Comité.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
4 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
15 uur geleden