Nieuw-Zeeland eist actie van FIFA na spionage met drone
PARIJS (ANP) - De olympische voetbaltoernooien bezorgen de FIFA vooralsnog het nodige werk. Behalve de Argentijnse bond stapte ook Nieuw-Zeeland naar de FIFA. Aanleiding is de spionage op de training met een drone door Canada.
Andrew Pragnell, bestuursvoorzitter van de voetbalbond van Nieuw-Zeeland, roept de FIFA op iets te doen. "Er is geen plaats voor dit soort acties in het voetbal en het is van cruciaal belang dat er dringend actie wordt ondernomen om deze schending van de integriteit aan te pakken", zei Pragnell donderdag in een verklaring. "Om nu te horen dat het Canadese team minstens twee keer in het geheim onze training heeft gefilmd, is ongelooflijk zorgwekkend en als het niet dringend wordt behandeld, kan dit grotere gevolgen hebben voor de integriteit van het toernooi."
Canada heeft assistent-coach Jasmine Mander en analist Joseph Lombardi na het incident naar huis gestuurd. Hoofdtrainer Bev Priestman heeft zich als eindverantwoordelijke verontschuldigd en neemt donderdag tegen Nieuw-Zeeland niet plaats op de bank.
Het Nieuw-Zeelandse Olympisch Comité heeft het drone-incident ook gemeld bij de politie en de integriteitseenheid van het Internationaal Olympisch Comité.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
7 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
1 dag geleden