Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeeland blijft langer in lockdown vanwege Delta-uitbraak

Nieuw-Zeeland blijft langer in lockdown vanwege Delta-uitbraak

WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland blijft nog zeker tot aankomende dinsdag in lockdown om de uitbraak met de Delta-variant van het coronavirus onder controle te krijgen. Oorspronkelijk zou het land tot vrijdag in lockdown blijven, maar de Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern vertelde in een persconferentie dat de autoriteiten "meer zekerheid" willen voordat de maatregelen versoepeld kunnen worden. Auckland, de grootste stad van het land, zal naar alle waarschijnlijk nog zeker twee weken in lockdown moeten blijven.

De autoriteiten besloten vorige week dinsdag dat Nieuw-Zeeland in lockdown ging vanwege één coronabesmetting. Alleen supermarkten, huisartsenpraktijken en ziekenhuizen zijn open, alle niet-essentiële bedrijven hebben de deuren moeten sluiten. Inmiddels is het aantal besmettingen opgelopen tot 347. Vrijdag werden er 70 nieuwe coronabesmettingen gemeld, het hoogste aantal sinds april 2020.

Premier Ardern kreeg de afgelopen dagen forse kritiek te verduren vanwege haar ambitie om het coronavirus opnieuw te elimineren in Nieuw-Zeeland. De Australische premier Scott Morrison was één van de critici die stelde dat Nieuw-Zeeland niet voor altijd in lockdown kan blijven. "We kunnen niet voor altijd in lockdown blijven en zijn dat ook helemaal niet van plan", vertelde Ardern, die zei dat eerst een groter gedeelte van de bevolking gevaccineerd moet worden voordat de eliminatiestrategie losgelaten kan worden.

Na een trage start komt de vaccinatiecampagne in Nieuw-Zeeland op stoom, donderdag werd er een recordaantal van meer dan 90.000 prikken gezet.

Meer uit Buitenland

Brandenburger Tor verlicht in regenboogkleuren na aanslag Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - De Brandenburger Tor in Berlijn is zondagavond laat verlicht in de kleuren van de regenboog. Deze kleuren gelden als symbool van de queer-gemeenschap en staan ​voor diversiteit en tolerantie. Ze werden vanaf zonsondergang op het beroemde monument in het Berlijnse stadscentrum geprojecteerd.

3 uur geleden
Media: branden bij Madrid en Avila nog actief maar onder controle

MADRID (ANP) - De grote bosbranden die woeden in de provincie Ávila en de regio Madrid zijn nog actief en blijven naar verwachting de komende dagen branden. Na een snelle uitbreiding in de afgelopen dagen zijn veel vuurfronten inmiddels wel ingedamd. Dat melden Spaanse media waaronder de krant El País. Ook de branden in de regio Toledo verergeren niet meer.

3 uur geleden
Tienduizenden protesteren tegen massatoerisme op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zondag op Mallorca geprotesteerd tegen het massatoerisme op het eiland. De demonstranten trokken door het centrum van hoofdstad Palma naar de kathedraal, waar een manifest werd voorgelezen.

4 uur geleden
Al-Sharaa: Syrië streeft naar veiligheidsakkoord met Israël

DAMASCUS (ANP) - Syrië werkt actief aan een veiligheidsakkoord met Israël waarbij meerdere landen betrokken zijn. Dat heeft de Syrische president Ahmed al-Sharaa gezegd in een zondag uitgezonden interview met de zender Al Jazeera.

4 uur geleden
Axios: legerleider VS adviseerde te stoppen met aanvallen Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.

6 uur geleden
Verdachte aanslag Berlijn gedood

BERLIJN (ANP/DPA) - De verdachte van de aanslag bij de Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is dood. Dat bevestigen de autoriteiten tegenover persbureau dpa. De man zou zijn neergeschoten tijdens een politieoperatie.

7 uur geleden
Oud-president Hernández weer in Honduras na gratie Trump

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is teruggekeerd naar zijn thuisland nadat de Amerikaanse president Donald Trump hem vorig jaar gratie had verleend. Hernández landde op een vliegveld bij hoofdstad Tegucigalpa, waar hij werd opgewacht door familieleden en aanhangers.

7 uur geleden