Nieuw-Zeeland blijft langer in lockdown vanwege Delta-uitbraak
WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland blijft nog zeker tot aankomende dinsdag in lockdown om de uitbraak met de Delta-variant van het coronavirus onder controle te krijgen. Oorspronkelijk zou het land tot vrijdag in lockdown blijven, maar de Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern vertelde in een persconferentie dat de autoriteiten "meer zekerheid" willen voordat de maatregelen versoepeld kunnen worden. Auckland, de grootste stad van het land, zal naar alle waarschijnlijk nog zeker twee weken in lockdown moeten blijven.
De autoriteiten besloten vorige week dinsdag dat Nieuw-Zeeland in lockdown ging vanwege één coronabesmetting. Alleen supermarkten, huisartsenpraktijken en ziekenhuizen zijn open, alle niet-essentiële bedrijven hebben de deuren moeten sluiten. Inmiddels is het aantal besmettingen opgelopen tot 347. Vrijdag werden er 70 nieuwe coronabesmettingen gemeld, het hoogste aantal sinds april 2020.
Premier Ardern kreeg de afgelopen dagen forse kritiek te verduren vanwege haar ambitie om het coronavirus opnieuw te elimineren in Nieuw-Zeeland. De Australische premier Scott Morrison was één van de critici die stelde dat Nieuw-Zeeland niet voor altijd in lockdown kan blijven. "We kunnen niet voor altijd in lockdown blijven en zijn dat ook helemaal niet van plan", vertelde Ardern, die zei dat eerst een groter gedeelte van de bevolking gevaccineerd moet worden voordat de eliminatiestrategie losgelaten kan worden.
Na een trage start komt de vaccinatiecampagne in Nieuw-Zeeland op stoom, donderdag werd er een recordaantal van meer dan 90.000 prikken gezet.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
5 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
9 uur geleden