Nieuw woonprotest in Amsterdam aangekondigd
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam wordt zondag 26 februari een nieuw woonprotest gehouden. Dat meldt de organisatie achter de betoging. In september 2021 vond in Amsterdam ook al een protest plaats voor het recht op betaalbaar wonen, waar volgens de organisatie zo’n 18.000 mensen aan meededen.
Ook in onder meer Utrecht, Den Haag, Arnhem, Leiden en Rotterdam waren er demonstraties tegen het woningtekort. De organisatie van het komende woonprotest concludeert dat sinds deze eerste "golf van demonstraties door het hele land niets wezenlijk is verbeterd aan de woonsituatie van miljoenen Nederlanders".
De organisatie stelt dat er jaarlijks nog steeds duizenden huisuitzettingen plaatsvinden, het aantal dakloze mensen niet is afgenomen, de beschikbaarheid van sociale huurwoningen niet is toegenomen en miljoenen mensen nog iedere dag leven met de gevolgen van de veel te dure, tijdelijke contracten in de vrije sector. "Het gevolg van beleid dat structureel en doelbewust is ingericht op het spekken van rijke vastgoedbezitters en verhuurders, ten koste van het woonrecht van burgers", aldus de organisatie.
Mars tegen leegstand
Na een demonstratie om 13.00 uur die de organisatie wil houden op de Dam, moet volgende week zondag een zogenoemde mars tegen leegstand door de Kalverstraat richting het Amsterdamse stadhuis volgen. "De drukke Kalverstraat is een symbolische locatie, omdat daar, midden in het stadscentrum, duizenden vierkante meters aan bewoonbare ruimte leeg staat voor de winsten van grote internationale retailbedrijven en vastgoedbeleggers", aldus Melissa Koutouzis, een van de organisatoren.
Na het protest moeten meer acties volgen. "Ook in vormen die verstorend zijn. Zo voeren we de druk op. Want: wie niet horen wil, moet voelen", aldus een andere woordvoerder.
Locatie
Een woordvoerder van de gemeente kon nog niet zeggen of de demonstratie in de drukke Kalverstraat gefaciliteerd zal worden, of dat de betogers uit moeten wijken naar een andere locatie. De organisatie zegt vastberaden te zijn de mars door de binnenstad "hoe dan ook plaats te laten vinden".
In 2021 werd het woonprotest in Amsterdam verplaatst van de Dam naar het Westerpark, omdat daar meer ruimte was. Na de betoging in het park mochten de actievoerders wel naar de Dam lopen. Volgens de politie splitste een groep zich af toen de protestmars arriveerde om een pand te kraken. Er werden 61 mensen aangehouden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mensen achter de coronakritische groep Vrijheid voor Vrouwen voelden zich tijdens de coronacrisis een "soort volksvertegenwoordigers". Dat zei een van de oprichters, Romy Quint, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens haar voelden mensen zich niet vertegenwoordigd door de daadwerkelijke volksvertegenwoordigers, waardoor zij met hun zorgen aanklopten bij de organisatie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Depot van Museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam is donderdag en vrijdag een nieuw exemplaar van de beroemde Pindakaasvloer van kunstenaar Wim T. Schippers gelegd. Twee museummedewerkers of 'pindakaasstucadoors' die de vloer ook in 2011 al legden, zijn in totaal zo'n negen uur bezig geweest met het vullen van de lijst die om het kunstwerk heen ligt. Voor de vloer van 25 vierkante meter is 390 kilo pindakaas gebruikt.
7 uur geleden