Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw woonprotest in Amsterdam aangekondigd

Nieuw woonprotest in Amsterdam aangekondigd

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam wordt zondag 26 februari een nieuw woonprotest gehouden. Dat meldt de organisatie achter de betoging. In september 2021 vond in Amsterdam ook al een protest plaats voor het recht op betaalbaar wonen, waar volgens de organisatie zo’n 18.000 mensen aan meededen.

Ook in onder meer Utrecht, Den Haag, Arnhem, Leiden en Rotterdam waren er demonstraties tegen het woningtekort. De organisatie van het komende woonprotest concludeert dat sinds deze eerste "golf van demonstraties door het hele land niets wezenlijk is verbeterd aan de woonsituatie van miljoenen Nederlanders".

De organisatie stelt dat er jaarlijks nog steeds duizenden huisuitzettingen plaatsvinden, het aantal dakloze mensen niet is afgenomen, de beschikbaarheid van sociale huurwoningen niet is toegenomen en miljoenen mensen nog iedere dag leven met de gevolgen van de veel te dure, tijdelijke contracten in de vrije sector. "Het gevolg van beleid dat structureel en doelbewust is ingericht op het spekken van rijke vastgoedbezitters en verhuurders, ten koste van het woonrecht van burgers", aldus de organisatie.

Mars tegen leegstand

Na een demonstratie om 13.00 uur die de organisatie wil houden op de Dam, moet volgende week zondag een zogenoemde mars tegen leegstand door de Kalverstraat richting het Amsterdamse stadhuis volgen. "De drukke Kalverstraat is een symbolische locatie, omdat daar, midden in het stadscentrum, duizenden vierkante meters aan bewoonbare ruimte leeg staat voor de winsten van grote internationale retailbedrijven en vastgoedbeleggers", aldus Melissa Koutouzis, een van de organisatoren.

Na het protest moeten meer acties volgen. "Ook in vormen die verstorend zijn. Zo voeren we de druk op. Want: wie niet horen wil, moet voelen", aldus een andere woordvoerder.

Locatie

Een woordvoerder van de gemeente kon nog niet zeggen of de demonstratie in de drukke Kalverstraat gefaciliteerd zal worden, of dat de betogers uit moeten wijken naar een andere locatie. De organisatie zegt vastberaden te zijn de mars door de binnenstad "hoe dan ook plaats te laten vinden".

In 2021 werd het woonprotest in Amsterdam verplaatst van de Dam naar het Westerpark, omdat daar meer ruimte was. Na de betoging in het park mochten de actievoerders wel naar de Dam lopen. Volgens de politie splitste een groep zich af toen de protestmars arriveerde om een pand te kraken. Er werden 61 mensen aangehouden.

Meer uit Binnenland

Museum: Roemeense helm gedeukt, maar niet onherstelbaar kapot

ASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.

52 minuten geleden
Roemeense kunstschatten teruggevonden op aanwijzing verdachte(n)

ASSEN (ANP) - De Roemeense kunstschatten die in januari vorig jaar zijn gestolen uit het Drents Museum in Assen, zijn terug na "tussenkomst van de verdediging" van de verdachten die eerder zijn opgepakt. Dit werd bekend tijdens een persconferentie donderdag in Assen.

1 uur geleden
Twee van de drie gouden armbanden en helm teruggevonden na roof

ASSEN (ANP) - Twee van de drie gouden armbanden die in de nacht van 24 op 25 januari vorig jaar werden gestolen uit het Drents Museum zijn terecht. Dat maakte het Openbaar Ministerie bekend tijdens de persconferentie over de teruggevonden objecten van de kunstroof. Naast de armbanden werd de beroemde gouden helm van Cotofenesti, die ongeveer 2500 jaar oud is, gestolen. Ook deze helm is teruggevonden en getoond bij de persconferentie in Assen.

1 uur geleden
Enschede deelt in week tijd 6 boetes uit vanwege fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Zes mensen zijn in een week tijd beboet voor het overtreden van het nieuwe fatbikeverbod in de binnenstad van Enschede. Het verbod geldt sinds 11 maart, maar in de eerste twee weken na het ingaan kregen overtreders eerst een waarschuwing. Sinds vorige week donderdag niet meer.

1 uur geleden
Drie verdachten dodelijk geweld Hoorn 14 dagen langer vast

HOORN (ANP) - De drie verdachten die zijn aangehouden na de dodelijke geweldsuitbarsting in Hoorn zaterdagavond blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Noord-Holland. Het gaat om twee minderjarigen en een 18-jarige.

1 uur geleden
Verdediging Weski: context ontbreekt bij berichten in dossier

ROTTERDAM (ANP) - De verdediging van Inez Weski meent dat belangrijke ontlastende berichten ontbreken in het dossier van de strafzaak tegen de voormalige advocaat. Zo zouden de ontbrekende berichten juist aantonen dat Weski geen berichten heeft uitgewisseld met Taghi, aldus de verdediging.

2 uur geleden
Advocaat Weski haalt uit naar OM: bullshit wat de officier zegt

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) en haar advocaat Carry Knoops hebben donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, dat is...", zei de voormalige advocaat. Haar raadsvrouw Carry Knoops brak in en vulde aan: "bullshit!" De opmerking kwam beiden te staan op een vermaning van de voorzitter.

4 uur geleden