
Nieuw verblijf voor de leeuwen in Artis opent volgend jaar
AMSTERDAM (ANP) - De leeuwen in Artis kunnen volgend jaar hun intrek nemen in hun nieuwe verblijf. De Amsterdamse dierentuin is begonnen met de bouw van het onderkomen, dat ruim tien keer zo groot is als het huidige verblijf.
Artis wilde de leeuwen, twee vrouwtjes en een mannetje, aanvankelijk wegdoen, omdat er door de coronacrisis geen geld was voor een nieuw onderkomen. Het huidige verblijf voldoet namelijk niet meer aan de eisen van deze tijd. De dieren zouden verhuizen naar Frankrijk, maar dat park trok zich terug. Daarop kreeg Artis een aanbod van twee geldschieters om alsnog een nieuw onderkomen te maken zodat de leeuwen in Amsterdam kunnen blijven.
Het verblijf, een ontwerp van landschapsarchitect Thijs de Zeeuw, komt aan de achterzijde van het park. Hier waren voorheen de algazellen te vinden. Hun nieuwe onderkomen is eveneens betaald met de schenking.
De bouw duurt naar verwachting een jaar. Als alles volgens plan verloopt, kunnen de leeuwen in de zomer verhuizen naar hun nieuwe stek. Dat wordt een heuvelachtig savannelandschap waarin ze kunnen klimmen, langs de wateroevers in het zand kunnen ravotten of kunnen schuilen in holtes van de grot die langs het verblijf loopt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Erik Akerboom (64) stopt per 1 juni volgend jaar als directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD), meldt de dienst in een persbericht. Hij vervult de functie sinds 2020. Toen volgde hij de huidige premier Dick Schoof op.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De gemeente Amersfoort trekt een plan voor twee asielzoekerscentra in. Omwonenden, belangenverenigingen en de gemeenteraad zijn niet genoeg gehoord, concludeert het college van burgemeester en wethouders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International vindt het "zeer problematisch" dat demissionair woonminister Mona Keijzer het advies van de Raad van State over de voorrangsregeling voor statushouders negeert. "Een kabinet dat doelbewust artikel 1 van de Grondwet negeert, handelt niet in het algemeen belang", aldus de mensenrechtenorganisatie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Palestijnse journalist en activist Mustafa Ayyash, die vrijdag op Schiphol is gearresteerd op verzoek van de Oostenrijkse autoriteiten, blijft twintig dagen langer in voorarrest. Hij werd maandag voorgeleid bij de rechter-commissaris van de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wetsvoorstel over het verbieden van voorrang voor statushouders bij de toewijzing van sociale huurwoningen is "de verkeerde symptoombestrijding waarbij het middel erger is dan de kwaal", zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Het kabinetsplan is volgens de Raad van State in strijd met het discriminatieverbod uit de Grondwet.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft maandag de 41-jarige Lidwina S. uit Nijmegen veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan de helft voorwaardelijk, voor het doodrijden van een 14-jarig meisje in het Brabantse Sint Anthonis, in december 2024. S. bestuurde een vuilniswagen. Zij verkeerde volgens de rechtbank onder invloed van amfetamine, die zij de avond daarvoor had gebruikt.
3 uur geledenMILOS (ANP) - De boot met zes Nederlandse activisten die naar Gaza wil varen, is vertrokken vanuit het Griekse eiland Milos. De Nederlanders denken woensdag aan te sluiten bij de 39 andere boten met activisten uit verschillende landen, meldt Roos Ykema van MiGreat, die ook aan boord is.
4 uur geleden