Nieuw vaccin tegen RS-virus mag in EU worden ingezet
BRUSSEL (ANP) - Europese artsen mogen een nieuw vaccin tegen het RS-virus gaan gebruiken. De Europese Commissie heeft het vaccin, dat vooral pasgeboren baby's veel leed kan besparen, goedgekeurd. Ze moedigt EU-landen aan om ermee te gaan inenten.
Het luchtwegvirus is een van de belangrijkste redenen dat pasgeborenen in het ziekenhuis of zelfs op de intensive care belanden. In Nederland overleven ze de besmetting doorgaans wel, maar elders in de wereld komen jaarlijks tienduizenden kindjes om. Het groeiende aantal besmettingen is in de herfst en de winter ook een extra last voor ziekenhuizen die dan toch al de handen vol hebben aan het coronavirus en de griep.
Sinds vorig jaar zijn er meerdere vaccins voorhanden, maar het nieuwe Abrysvo-vaccin is anders. Dat wordt toegediend aan zwangere vrouwen. Die geven de bescherming vervolgens door aan hun kind, dat zich in de kwetsbare eerste maanden zo beter tegen de ziekteverwekker kan verweren.
Het vaccin werd eerder deze zomer al goedgekeurd door het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA). Het kan ook worden gebruikt voor kwetsbare ouderen. Eurocommissaris Stella Kyriakides ziet "ernaar uit om te zien dat lidstaten gebruik maken van dit eerste vaccin in hun vaccinatiecampagnes".
Meer uit Gezond
KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.
5 uur geledenSOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voor 25 kinderen die zorg krijgen in zorgvilla's van Villa ExpertCare is nog geen vervangende zorg gevonden en de mogelijkheid bestaat dat dit voor het einde van het jaar ook niet gebeurt. Het zorgbedrijf had eerder beloofd de zorg voort te zetten tot er voor ieder kind een oplossing was, maar heeft die belofte verbroken en stopt de zorg vanaf volgend jaar, schrijft minister Mirjam Sterk (Jeugd) in een brief aan de Tweede Kamer.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Gezondheidsraad adviseert tegen het structureel invoeren van de 13 wekenecho, een prenatale screening die bedoeld is om ernstige afwijkingen onder ongeboren kinderen op te sporen. Uit onderzoek van de raad blijkt dat de uitslagen van een echo na 13 weken vaak niet kloppen. Volgens de raad wegen de voordelen daarom niet op tegen de nadelen.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) is het met Greenpeace eens dat de hoeveelheid PFAS in kraanwater omlaag moet. Dat laat zijn woordvoerder weten na een analyse van Greenpeace, waarin de milieuorganisatie concludeert dat in grote delen van West-Nederland meer PFAS in het kraanwater zit dan het RIVM adviseert.
6 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Kraanwater in grote delen van West-Nederland bevat meer PFAS dan het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) adviseert. Dat concludeert Greenpeace in een analyse van data van de tien Nederlandse drinkwaterbedrijven. Met name in Noord-Holland komen hoge PFAS-waarden voor, aldus Greenpeace. Onder PFAS vallen chemische stoffen die schadelijk kunnen zijn voor mensen en het milieu.
6 dagen geleden