Nieuw toeristenrecord voor Japan in eerste helft van dit jaar
TOKIO (ANP/AFP) - Japan heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Japanse nationale toerismebureau kwamen er 21,5 miljoen bezoekers, een toename van een vijfde vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
Het bureau zei dat er vooral meer toeristen uit Zuid-Korea, China, Singapore, India, de Verenigde Staten en Duitsland kwamen. Opvallend genoeg waren er juist minder bezoekers uit Hongkong. Het bureau zei dat dit te maken kan hebben met ongefundeerde waarschuwingen op sociale media voor een zware aardbeving in Japan, wat toeristen uit Hongkong afschrok.
Het toerisme naar Japan krijgt steun van de zwakkere yen, waardoor vakanties in het Aziatische land wat betaalbaarder zijn geworden. De overheid heeft het doel om voor 2030 jaarlijks 60 miljoen toeristen te trekken. Overigens zijn er op verschillende plekken in Japan wel maatregelen genomen om massatoerisme aan banden te leggen, na klachten van bewoners over overlast en drukte.
Recordaantal voor juni
In juni kwamen 3,4 miljoen buitenlandse bezoekers naar Japan, wat een record is voor die maand. In juni kelderde het aantal toeristen uit Hongkong echter met een derde door de geruchten over een aardbeving. De Japanse autoriteiten hebben die waarschuwingen meermaals als vals bestempeld. Japan is wel erg gevoelig voor aardbevingen.
Om massatoerisme tegen te gaan wil de overheid dat toerisme meer gespreid wordt over het hele land. Ook moeten toeristen nu betalen om de beroemde Fuji-berg te mogen beklimmen en zijn er beperkingen op het aantal dagelijkse bezoekers aan de berg.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
13 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.
16 uur geledenWENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.
1 dag geledenBERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.
1 dag geledenGYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
1 dag geleden