Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw team om drugssmokkel per post op te sporen

Nieuw team om drugssmokkel per post op te sporen

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is woensdag een nieuw specialistisch team opgericht om drugssmokkel per post op te sporen en daders te vervolgen. Met deze aanpak wordt het volgens de douane voor criminelen moeilijker om drugs in enveloppen en pakketten naar het buitenland te versturen.

De douane verhoogde de afgelopen jaren het aantal controles op poststukken. Het aantal onderschepte poststukken met drugs daalde in 2023 naar 16.500. Daaronder bevonden zich 1802 pakketten met cocaïne, in 2022 werden 2913 cocaïnezendingen onderschept op een totaal van 27.000 pakketten waarin drugs is gevonden.

"Drugs worden niet alleen vervoerd via grote scheepscontainers. Criminelen versturen drugspillen ook anoniem via een brievenbus op de hoek van de straat. We zetten alles op alles om te voorkomen dat drugscriminelen hun illegale handelswaar via poststukken verspreiden", zei demissionair staatssecretaris Aukje de Vries (Douane) bij de oprichting van het Hit and Run Postteam (HARP).

Alle expertises

In het HARP-team zitten specialisten afkomstig van de douane, de politie en het Openbaar Ministerie. Het team is gestoeld op het soortgelijke HARC-team dat zich met het cargoteam richt op drugsmokkel op vliegvelden en in havens. "Dit HARP-team heeft alle expertises in huis om de daders op te sporen, het recht om verdachte drugscriminelen in de boeien te slaan en vast te zetten en de kennis om een stevig onderbouwd pleidooi te houden voor de rechtbank", aldus De Vries.

De douane werkt samen met de postbedrijven aan technologische ontwikkelingen. Zo test de douane momenteel met PostNL een algoritme dat pillen in poststukken kan detecteren aan de hand van scanbeelden. Nu worden poststukken nog handmatig geselecteerd en gescand door douaniers in het internationale postcentrum in Den Haag, waarbij ook speurhonden worden ingezet.

Meer uit Binnenland

OVV en LVNL onderzoeken botsing tussen KLM-toestellen op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.

31 minuten geleden
Tourette-stichting lanceert campagne rond BAFTA-film I Swear

HAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.

3 uur geleden
Proef noodsteunpunten van start gegaan in bijna 70 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.

6 uur geleden
ME grijpt in bij protest tegen komst azc in Bleskensgraaf

BLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.

11 uur geleden
Corona-oplichter (61) moet ruim 3 ton aan Staat betalen

DEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.

13 uur geleden
Iraanse ambassadeur ontboden na inbeslagname diplomatieke zending

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".

15 uur geleden
Anjet Daanje op longlist International Booker Prize

LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.

18 uur geleden