Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw Russisch onderzoek in zaak-Navalni

Nieuw Russisch onderzoek in zaak-Navalni

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische onderzoekers gaan zich buigen over de vraag of iemand heeft geprobeerd oppositieleider Alexej Navalni te vermoorden. Het Russische onderzoekscomité heeft zijn afdeling in Siberië gevraagd om nader onderzoek, meldt het Russische persbureau RIA.

Kremlincriticus Navalni werd eind augustus erg ziek aan boord van een vlucht vanuit het Siberische Tomsk. Volgens mensen uit zijn omgeving had hij mogelijk vergiftigde thee gedronken. Volgens Russische medici was er geen enkel gif aangetroffen in het bloed of de urine van Navalni, die zou lijden aan een zeldzame stofwisselingsaandoening.

Navalni werd later naar een ziekenhuis in Duitsland overgebracht. De Duitse regering meldde woensdag over "ondubbelzinnig bewijs" te beschikken dat Navalni is vergiftigd met een zenuwgas uit de novitsjok-groep.

Ontkent betrokkenheid

De Russische regering ontkent elke betrokkenheid. De Duitse bondskanselier Merkel wil dat Moskou de zaak grondig onderzoekt. Ook de EU eist dat. De Russische regering zou dat op een transparante manier moeten doen en de schuldigen straffen. De unie wil dat Moskou samenwerkt met de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW), met het oog op een onpartijdig internationaal onderzoek.

Josep Borrel, de buitenlandchef van de Europese Unie, riep donderdagavond op tot een "gezamenlijke internationale reactie" op de moordpoging, en liet de optie van nieuwe sancties tegen Rusland open. "Straffeloosheid mag en zal niet worden getolereerd", aldus Borrell.

De NAVO-landen buigen zich vrijdag over de kwestie.

Meer uit Buitenland

Zwitserland heeft tot dusver 24 doden van brand geïdentificeerd

ZÜRICH (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse autoriteiten hebben nog zestien omgekomen slachtoffers van de brand op oudejaarsavond in Crans-Montana geïdentificeerd. Daarmee komt het totaal op 24 geïdentificeerde doden. Bij de brand in een café in de wintersportplaats kwamen veertig mensen om het leven en raakten er meer dan honderd veelal zeer ernstig gewond.

47 minuten geleden
President Zuid-Korea bezoekt China, noorden schiet raketten af

SHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung is een vierdaags staatsbezoek aan China begonnen. Hij vertrok kort nadat Noord-Korea weer raketten had afgevuurd. Het is het eerste bezoek van Lee aan China sinds hij in juni president werd. Het is ook het eerste staatsbezoek van een Zuid-Koreaanse president aan China sinds 2019.

2 uur geleden
VK en Frankrijk bombarderen complex Islamitische Staat in Syrië

N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea

6 uur geleden
NYT: veertig doden bij aanvallen VS op Venezuela

CARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.

6 uur geleden
Tienduizenden huishoudens in Berlijn mogelijk dagen zonder stroom

BERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.

6 uur geleden
Media: Maduro aangekomen in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.

12 uur geleden
Vicepresident Venezuela: we worden geen kolonie

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.

14 uur geleden