Nieuw recordaantal examenklachten bij het LAKS
UTRECHT (ANP) - Bij de klachtenlijn van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) is tot nu toe een recordaantal klachten over de eindexamens binnengekomen. Op vrijdag stond de teller op 293.500. Dat zijn er 7800 meer dan de 285.700 meldingen die vorig jaar werden gedaan.
Volgens een woordvoerder voelen veel kandidaten zich onvoorbereid en kampen ze met achterstanden. Dat zou onder meer de nasleep zijn van de coronapandemie, toen leerlingen niet naar school konden. Ook het lerarentekort speelt een rol. Dat zorgt ervoor dat achterstanden niet altijd kunnen worden ingelopen.
Volgens de woordvoerder werd deze vrijdag vooral geklaagd over de examens aardrijkskunde voor de havo en Frans voor het vwo. Bijzondere klachten gingen onder meer over afleiding door een langsrijdende ijscoman en kleuters die lawaai maakten in de gymzaal naast de examenzaal.
Laatste examens
Dinsdag is de laatste dag van het eerste tijdvak van de eindexamens. Dan staan er nog vakken op de agenda als Fries, Russisch en Arabisch.
In juni is het tweede tijdvak. Dat is bedoeld voor herexamens en inhaalexamens.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie wil bijna een maand na de spoorsabotage op Prinsjesdag nog altijd niets zeggen over het lopende onderzoek. "Er zijn geen updates te geven, dus ook niet of er aanhoudingen zijn verricht", aldus een woordvoerder. Er werden toen op 35 plekken in het land objecten zoals ijzeren staven op het spoor gelegd. Dat zorgde voor verstoring van treinverkeer in het land.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wanneer de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meet of filtersigaretten wel of niet te schadelijk zijn, hoeft het geen gebruik te maken van een strengere meetmethode. Zo oordeelt het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in een definitief besluit over de jarenlange zaak over zogeheten sjoemelsigaretten.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf volgend studiejaar is er plek voor 66 extra geneeskundestudenten. Daarmee draait het kabinet een eerdere verlaging van het aantal opleidingsplekken terug. In totaal is er vanaf 2027 plek voor 3050 studenten, momenteel zijn het er 2984. Het Capaciteitsorgaan adviseerde 3330 plekken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het streekvervoer moeten woensdag rekening houden met vertragingen en uitval van treinen en bussen door de landelijke staking in het streekvervoer. Maar wat de precieze impact van de staking gaat zijn, is op dinsdag nog steeds onduidelijk, stellen vervoerders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is "onhoudbaar", schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan alle gemeenten waarin hij dringend om extra opvangplekken vraagt. Afgelopen week moesten in Ter Apel weer mensen buiten slapen omdat er geen plaats voor hen was.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 20-jarige man uit Capelle aan den IJssel is aangehouden op verdenking van terrorisme. Hij wordt ervan verdacht te hebben gedreigd met een terroristisch misdrijf en het treffen van voorbereidingen daarvoor.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezicht op regels voor de omgeving is ingewikkelder geworden onder de Omgevingswet, die sinds bijna drie jaar veel van die regels bundelt. Handhavers hebben minder overzicht en minder houvast, schrijft de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) in een advies aan het kabinet.
4 uur geleden