Nieuw recordaantal examenklachten bij het LAKS
UTRECHT (ANP) - Bij de klachtenlijn van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) is tot nu toe een recordaantal klachten over de eindexamens binnengekomen. Op vrijdag stond de teller op 293.500. Dat zijn er 7800 meer dan de 285.700 meldingen die vorig jaar werden gedaan.
Volgens een woordvoerder voelen veel kandidaten zich onvoorbereid en kampen ze met achterstanden. Dat zou onder meer de nasleep zijn van de coronapandemie, toen leerlingen niet naar school konden. Ook het lerarentekort speelt een rol. Dat zorgt ervoor dat achterstanden niet altijd kunnen worden ingelopen.
Volgens de woordvoerder werd deze vrijdag vooral geklaagd over de examens aardrijkskunde voor de havo en Frans voor het vwo. Bijzondere klachten gingen onder meer over afleiding door een langsrijdende ijscoman en kleuters die lawaai maakten in de gymzaal naast de examenzaal.
Laatste examens
Dinsdag is de laatste dag van het eerste tijdvak van de eindexamens. Dan staan er nog vakken op de agenda als Fries, Russisch en Arabisch.
In juni is het tweede tijdvak. Dat is bedoeld voor herexamens en inhaalexamens.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Twee mannen uit Amsterdam zijn maandag aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt van 1 september. De verdachten zijn 24 en 25 jaar oud, meldt de politie.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De gemiddelde temperatuur in september lag dit jaar in De Bilt 1,8 graden hoger dan normaal. Weeronline meldt dat het gemiddeld 16,8 graden was, terwijl 15 graden gebruikelijk is. Daarmee is september 2026 de op vijf na warmste sinds 1901, toen de metingen begonnen. Alleen 2006, 2023, 1999, 2016 en 1949 waren warmer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel gerechtsdeurwaarders krijgen tijdens hun werk te maken met agressie. Vaak blijft het bij woorden, maar ze worden ook regelmatig geïntimideerd of bedreigd. Dat komt naar voren uit een onderzoek in opdracht van de Koninklijke Beroepsorganisatie van Gerechtsdeurwaarders (KBvG).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.
18 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.
18 uur geleden