Nieuw record voor export bloemen en planten in 2021
AALSMEER (ANP) - De export van Nederlandse bloemen en planten bereikte in 2021 een nieuw recordniveau, geholpen door prijsstijgingen. In het afgelopen jaar werd voor 7,3 miljard euro aan sierteeltproducten verscheept, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijprodukten (VGB) op basis van de exportstatistieken van Floridata.
De exportwaarde van snijbloemen steeg met 25 procent tot 4,4 miljard euro en voor planten nam de exportwaarde toe met 17 procent naar 2,9 miljard euro. Directeur Matthijs Mesken van de VGB stelt trots te zijn dat de sector deze mijlpaal heeft bereikt, al ligt de oorzaak van de groei volgens hem voornamelijk bij de hogere inkoopprijzen van producten. Ook hebben handelaren te maken met hoge transportkosten en personeelstekorten.
Voor dit jaar ziet de sector een aantal nieuwe zorgen en belooft het weer een spannend jaar te worden. Volgens Mesken houdt de sector vooral de spanningen tussen Rusland en het Westen nauwlettend in de gaten, evenals de ontwikkelingen rond de pandemie en de aangescherpte keuringseisen als gevolg van de brexit. Ook hoopt de VGB dat de schaarste van producten niet verder toeneemt als gevolg van de hoge gasprijzen die sommige kwekers doen besluiten hun kassen niet te verwarmen.
Meer uit Financieel
OSLO (ANP/RTR) - Tesla heeft een nieuw verkooprecord gevestigd in Noorwegen. Nog nooit verkocht een merk in het land zoveel auto's als het bedrijf van Elon Musk dit jaar, met ook nog een maand te gaan. Tesla profiteerde in november met een verdrievoudiging van de verkoop van een aanstaande belastingverhoging.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Chipmachinemaker ASML is verreweg de grootste investeerder in onderzoek en ontwikkeling (R&D) in Nederland. Maar een groot deel van de uitgaven hieraan in ons land komt slechts van een handvol bedrijven, meldt onderzoeksinstituut TNO.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.
53 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.
2 uur geleden