Nieuw record van 74.085 coronagevallen, achterstand loopt op
BILTHOVEN (ANP) - Nog nooit heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zo veel positieve coronatests geregistreerd als tussen donderdagochtend en vrijdagochtend. Het instituut kreeg 74.085 meldingen.
Het instituut kampt sinds ruim een week met een achterstand. Die besmettingen zijn al wel vastgesteld, maar nog niet geregistreerd. De achterstand is vrijdag opgelopen tot zo'n 76.000 meldingen over de afgelopen elf dagen, ongeveer 4000 meldingen meer dan donderdag. Op woensdag liep het RIVM een recordaantal van 78.000 positieve tests achter op de werkelijkheid.
In de afgelopen zeven dagen zijn 427.733 positieve tests doorgegeven, gemiddeld 61.105 per dag. Voor het eerst sinds het begin van de coronacrisis komt dat gemiddelde boven de 60.000 uit. In ongeveer twee weken tijd is het gemiddelde verdubbeld.
Rotterdam
Rotterdam telde afgelopen dag de meeste meldingen van positieve tests, namelijk 3738. Daarna volgen Amsterdam (3370), Den Haag (3046) en Utrecht (1714). Ook Breda (1228), Zaanstad (1081) en Haarlem (1044) hebben meer dan duizend bevestigde besmettingen. Schiermonnikoog sluit de rij met één positieve test.
Het RIVM kreeg in de afgelopen dag negen meldingen van sterfgevallen door corona. Het gaat om inwoners van de gemeenten Den Haag, Utrecht, Apeldoorn, Dordrecht, Almelo, Huizen, Bunschoten, Alblasserdam en Schouwen-Duiveland. Dat het overlijden van deze mensen nu is gemeld, wil niet zeggen dat ze in de afgelopen dag zijn gestorven. Bovendien kan het werkelijke aantal doden hoger liggen. Het is namelijk niet verplicht om te melden dat een coronapatiënt is overleden.
In de afgelopen zeven dagen zijn 64 sterfgevallen gemeld. Dat is vergelijkbaar met het niveau over de afgelopen periode.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Opiniepeiler Maurice de Hond had "dolgraag" over corona gediscussieerd met RIVM-directeur Jaap van Dissel. "Of met wie dan ook van het OMT", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Opiniepeiler Maurice de Hond blijft erbij dat veel van de coronamaatregelen "onzin" waren, omdat virologen zich vergisten in de manier waarop het virus zich verspreidde. In een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona haalde hij uit naar voormalig RIVM-baas Jaap van Dissel, die volgens hem in een eerder verhoor eveneens "onzin" verkondigde. De commissie wees hem erop dat Van Dissel zich daartegen niet kon verdedigen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om tempo te houden in de coronavaccinaties, was het zaak de operatie zo eenvoudig mogelijk te maken. Grote groepen voorrang geven hielp daar niet bij. Dat zei Jaap van Delden, destijds als programmadirecteur bij het RIVM verantwoordelijk voor de vaccinaties, in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.
5 dagen geleden