Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw record S&P 500 op kalm Wall Street

Nieuw record S&P 500 op kalm Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten het weekend ingegaan. De brede S&P 500 sloot daarbij op een nieuw record. De aandacht ging onder meer uit naar grote techbedrijven. Leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden willen de macht van Amazon, Facebook, Apple en Google, dat onderdeel is van Alphabet, indammen en deden daarvoor een reeks voorstellen.

De maatregelen volgen op een langdurig onderzoek naar de vier bedrijven, dat vorig jaar werd afgerond door een speciale antitrustcommissie van het lagerhuis. Het gezelschap kwam toen tot de conclusie dat Amazon, Apple, Facebook en Google een monopoliepositie hebben en dat de antitrustwetgeving moet worden herzien, om zo beter om te kunnen gaan met de unieke uitdagingen van concurrentie op de digitale markten.

Mogelijk betekent dit dat de techbedrijven onderdelen zullen moeten verkopen. Maar de voorstellen hebben nog een lange weg te gaan, alvorens het tot regelgeving komt waaronder president Joe Biden zijn handtekening kan zetten. Beleggers in Big Tech leken zich nog niet heel veel zorgen te maken. Het aandeel Apple sloot de sessie met een winst van 1 procent. Facebook, Alphabet en Amazon sloten tot 0,4 procent lager.

G7-top

Verder hielden de markten de ontwikkelingen rond de G7-top in het Verenigd Koninkrijk in de gaten. Beleggers hebben ook goede hoop dat de Federal Reserve voorlopig niet zal tornen aan de steunmaatregelen, wat ook vanuit de G7-top zelf klonk. De hoge inflatie is volgens kenners van tijdelijke aard, waarmee er ruimte is voor aanhoudende steun vanuit de centrale banken. Komende week staat de rentevergadering van de Fed op de agenda.

De leidende Dow-Jonesindex sloot de vrijdagsessie een fractie hoger op 34.479,60 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4247,44 punten, na het recordslot op donderdag. Techgraadmeter Nasdaq dikte 0,4 procent aan tot 14.069,42 punten.

Bankaandelen

Ook ging de aandacht uit naar de bankensector. Amerikaanse banken moeten zich meer inspannen om het gebruik van de door schandalen geplaagde benchmark Libor te stoppen. Het is een van de strengste waarschuwingen tot nu toe van Amerikaanse toezichthouders aan de sector. Bankaandelen lieten een gemengd beeld zien.

Vertex Pharmaceuticals verloor 11 procent. De farmaceut stopte met de ontwikkeling van een experimenteel geneesmiddel voor de behandeling van een zeldzame genetische ziekte, genaamd AAT-deficiƫntie. Branchegenoot Johnson & Johnson zakte 1,3 procent. Dochter Janssen moet een deel van de vaccindoses weggooien die in een fabriek in Baltimore zijn gemaakt.

Meer uit Financieel

Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

47 minuten geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

3 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

5 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

6 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

7 uur geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

7 uur geleden