Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw record S&P 500 op kalm Wall Street

Nieuw record S&P 500 op kalm Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten het weekend ingegaan. De brede S&P 500 sloot daarbij op een nieuw record. De aandacht ging onder meer uit naar grote techbedrijven. Leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden willen de macht van Amazon, Facebook, Apple en Google, dat onderdeel is van Alphabet, indammen en deden daarvoor een reeks voorstellen.

De maatregelen volgen op een langdurig onderzoek naar de vier bedrijven, dat vorig jaar werd afgerond door een speciale antitrustcommissie van het lagerhuis. Het gezelschap kwam toen tot de conclusie dat Amazon, Apple, Facebook en Google een monopoliepositie hebben en dat de antitrustwetgeving moet worden herzien, om zo beter om te kunnen gaan met de unieke uitdagingen van concurrentie op de digitale markten.

Mogelijk betekent dit dat de techbedrijven onderdelen zullen moeten verkopen. Maar de voorstellen hebben nog een lange weg te gaan, alvorens het tot regelgeving komt waaronder president Joe Biden zijn handtekening kan zetten. Beleggers in Big Tech leken zich nog niet heel veel zorgen te maken. Het aandeel Apple sloot de sessie met een winst van 1 procent. Facebook, Alphabet en Amazon sloten tot 0,4 procent lager.

G7-top

Verder hielden de markten de ontwikkelingen rond de G7-top in het Verenigd Koninkrijk in de gaten. Beleggers hebben ook goede hoop dat de Federal Reserve voorlopig niet zal tornen aan de steunmaatregelen, wat ook vanuit de G7-top zelf klonk. De hoge inflatie is volgens kenners van tijdelijke aard, waarmee er ruimte is voor aanhoudende steun vanuit de centrale banken. Komende week staat de rentevergadering van de Fed op de agenda.

De leidende Dow-Jonesindex sloot de vrijdagsessie een fractie hoger op 34.479,60 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4247,44 punten, na het recordslot op donderdag. Techgraadmeter Nasdaq dikte 0,4 procent aan tot 14.069,42 punten.

Bankaandelen

Ook ging de aandacht uit naar de bankensector. Amerikaanse banken moeten zich meer inspannen om het gebruik van de door schandalen geplaagde benchmark Libor te stoppen. Het is een van de strengste waarschuwingen tot nu toe van Amerikaanse toezichthouders aan de sector. Bankaandelen lieten een gemengd beeld zien.

Vertex Pharmaceuticals verloor 11 procent. De farmaceut stopte met de ontwikkeling van een experimenteel geneesmiddel voor de behandeling van een zeldzame genetische ziekte, genaamd AAT-deficiëntie. Branchegenoot Johnson & Johnson zakte 1,3 procent. Dochter Janssen moet een deel van de vaccindoses weggooien die in een fabriek in Baltimore zijn gemaakt.

Meer uit Financieel

Experts: cyberincident kost Albert Heijn zeker 10 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Supermarktdeskundigen schatten dat de financiële schade die Albert Heijn door het cyberincident heeft geleden inmiddels zeker 10 miljoen euro bedraagt. De extra kosten die het bedrijf maakt voor het inhuren van IT-experts komen hier nog bovenop.

1 minuut geleden
AH meldt voortgang in herstel bevoorrading na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat al zijn distributiecentra in de loop van woensdag weer functioneren. "Dit is een mooie stap vooruit in het herstel van onze bevoorrading", zegt de supermarktketen in een update over de al dagen durende problemen als gevolg van een cybersecurityincident.

43 minuten geleden
ASML kritisch op Amerikaans voorstel voor verdere exportbeperking

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML blijft hoopvol dat verdere Amerikaanse beperkingen voor de export van chiptechnologie naar China uitblijven. Financieel topman Roger Dassen is kritisch op de in het Amerikaanse Congres voorgestelde Match Act. Hij hoopt dat de Amerikaanse politiek na de tussentijdse verkiezingen volgende maand ook inziet dat het voorstel geen goed idee is.

1 uur geleden
Duitsland wil dat EU meer importbeperkingen oplegt aan China

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland zal er bij de Europese Unie op aandringen om snel meer beperkingen op te leggen voor goederen die uit China worden geïmporteerd. Naast het onlangs overeengekomen importquotum van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd, wil Duitsland ook beschermingsmaatregelen om de import van goederen uit andere sectoren te beperken.

1 uur geleden
Schappen bij diverse Albert Heijns steeds leger na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - De schappen bij verschillende supermarkten van Albert Heijn raken steeds leger door het cyberincident bij de onderneming. Dat geldt vooral bij de afdeling groente en fruit, zien verslaggevers van het ANP.

2 uur geleden
AEX-index begint met winst, ASML stijgt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met winst begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van ASML. De Veldhovense chipmachinefabrikant blijft profiteren van de omvangrijke investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en zag de omzet en winst in het derde kwartaal stijgen. Ook werd het bedrijf iets positiever over de jaaromzet. Het aandeel werd 2,7 procent hoger gezet.

2 uur geleden
Anthropic vraagt hof VS om herziening uitspraak veiligheidsrisico

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak te herzien, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.

4 uur geleden