Nieuw record dit jaar: 872 migranten staken zaterdag Kanaal over
LONDEN (ANP/AFP/BELGA) - Zeker 872 migranten hebben in de afgelopen 24 uur het Verenigd Koninkrijk weten te bereiken door vanuit Frankrijk het Kanaal over te steken. Het is het hoogste dagcijfer dit jaar. Sinds begin augustus stond het record op 756 migranten.
Volgens de cijfers die de Britse regering zondag publiceerde, arriveerden de migranten zaterdag op vijftien verschillende boten. In totaal wisten dit jaar al bijna 21.000 mensen de Britse kust te bereiken. Dat zijn er minder dan in dezelfde periode vorig jaar, toen de teller op zo'n 25.000 migranten stond. In totaal kwamen in 2022 volgens de officiële statistieken 45.755 migranten via het Kanaal aan.
De Britse overheid houdt sinds 2018 bij hoeveel mensen succesvol de gevaarlijke oversteek maken. Sindsdien zijn meer dan 100.000 mensen geteld. Het dagrecord tot dusverre werd bereikt op 22 augustus 2022, toen 1295 migranten voet aan wal zetten.
Tientallen anderen zijn verdronken in hun poging het Kanaal over te steken. In november 2021 kwamen nog 27 migranten om, onder wie vrouwen en kinderen, waarschijnlijk nadat hun boot was overvaren door een groter schip. Door het Kanaal loopt een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).
36 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.
4 uur geledenNEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.
6 uur geledenJERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een Poolse vrouw die herhaaldelijk beweerde de vermiste Madeleine McCann te zijn, is in Engeland schuldig bevonden aan het lastigvallen van de ouders van het meisje. Ze heeft een gevangenisstraf van zes maanden gekregen, maar heeft die straf al in voorarrest uitgezeten.
7 uur geleden