Nieuw plan om De Kuip van derde ring te voorzien
ROTTERDAM (ANP) - Als de bouw van een nieuw stadion voor Feyenoord niet doorgaat, is er alsnog de mogelijkheid om De Kuip uit te breiden. Dat stellen ondernemers die eerder ook betrokken waren bij het renovatieplan Red de Kuip dat het in 2014 niet haalde. Tegen NRC laten ze weten dat donderdag de gemeente over het nieuwe ontwerp wordt geïnformeerd.
Met een derde ring kan de Rotterdamse voetbaltempel plaats bieden aan ruim 63.000 toeschouwers. Dat zijn evenveel plekken als in het beoogde nieuwe stadion, dat onderdeel is van een groot gebiedsontwikkelplan: Feyenoord City. Maar de renovatie van De Kuip kost met 200 miljoen euro ruim de helft minder en kan binnen 2,5 jaar zijn gerealiseerd.
Erwin Eekelaar, een van de initiatiefnemers, spreekt van een "snel en betaalbaar alternatief" voor Feyenoord City. "Het plan is bedoeld als een oplossing, mocht het nieuwe Feyenoord-stadion uiteindelijk financieel niet haalbaar blijken", zegt Eekelaar. "We willen de nieuwbouw niet tegenhouden, maar we staan klaar als het nodig is. We zijn een soort reddingsboei als Feyenoord City niet zou lukken."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
2 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
5 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
12 uur geleden