
Nieuw pelgrimsrecord op Jakobsweg in Spanje
MADRID (ANP/DPA) - De Spaanse Jakobsweg, de pelgrimsroute naar Santiago de Compostella, heeft in 2019 opnieuw een recordaantal pelgrims getrokken. Alleen al van januari tot eind november ontvingen meer dan 344.000 mensen hun bedevaartscertificaten. Dat is meer dan in heel 2018, toen er ongeveer 327.000 bezoekers kwamen, meldden het Spaanse radiostation Cope en andere media.
De autoriteiten verwachten dat de grens van 350.000 tegen het einde van het jaar wordt overschreden. Naast tal van Amerikanen waren er vooral Duitsers, Italianen, Portugezen en Franse pelgrims die de route liepen.
Het is het derde recordjaar op rij: voor het eerst in 2017 wandelden meer dan 300.000 mensen de 'Camino de Santiago'. Doel van de Jakobsweg is de kathedraal van Santiago de Compostella in Galicië, in het noordwesten van Spanje. Het is een van de belangrijkste pelgrimsoorden voor katholieken.
De kerk werd gebouwd over een graf dat wordt toegeschreven aan de heilige Sint Jakob (Spaans: Santiago). Als zijn naamdag op 25 juli op een zondag valt, vieren christenen een heilig jaar. Het laatste vond plaats in 2010, de volgende is in 2021. Dan wordt een nog groter aantal pelgrims verwacht.
Meer uit Buitenland
BONN (ANP) - Een belangrijk deel van de mensen wereldwijd vindt dat olie- en gasbedrijven forse belastingen moeten betalen voor de klimaatschade die hun uitstoot veroorzaakt. Dat komt naar voren uit een internationale enquête, uitgevoerd in dertien landen waaronder Duitsland, de Verenigde Staten, India, Brazilië en het Verenigd Koninkrijk. In totaal gaat het om 81 procent van de ondervraagden.
50 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse politie heeft 24 mensen opgepakt omdat ze als spion voor Israël zouden werken. Ook worden ze ervan beschuldigd de publieke opinie te beïnvloeden en het imago van Iran te "bezoedelen en vernietigen".
59 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. Beide zijden maken melding van de gevangenenruil, maar hoeveel personen het precies betreft, is niet bekend.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met nieuwe welzijnsregels voor honden en katten, waaronder de verplichting tot chippen. Ook dieren die van buiten de EU komen, moeten een chip hebben. Daarnaast komt er een verbod op de verkoop van honden en katten in dierenwinkels en strengere regels voor wurghalsbanden en halsbanden met spijkers.
2 uur geledenHOLON (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz vindt dat ayatollah Ali Khamenei dood moet. Bij een bezoek aan een raketinslag in Holon nabij Tel Aviv zei hij dat de Iraanse leider "niet langer kan blijven bestaan".
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De politie in Boedapest gaat het verbod van de regering op de pride van volgende week zaterdag handhaven. De liberale burgemeester Gergely Karacsony zei eerder dat de regering daar helemaal niets over te zeggen heeft, omdat het om een evenement van de gemeente gaat. Hij is nog steeds van plan om de viering van de lhbti-gemeenschap te laten doorgaan.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin reist eind augustus naar China. Hij heeft daar onder meer een afspraak met de Chinese leider Xi Jinping, meldt het Kremlin. De twee leiders hebben deze donderdag met elkaar gebeld, bevestigen ook Chinese bronnen. De G7 en de opgelaaide strijd tussen Israël en Iran kwamen ook aan bod.
3 uur geleden