Nieuw pelgrimsrecord op Jakobsweg in Spanje
MADRID (ANP/DPA) - De Spaanse Jakobsweg, de pelgrimsroute naar Santiago de Compostella, heeft in 2019 opnieuw een recordaantal pelgrims getrokken. Alleen al van januari tot eind november ontvingen meer dan 344.000 mensen hun bedevaartscertificaten. Dat is meer dan in heel 2018, toen er ongeveer 327.000 bezoekers kwamen, meldden het Spaanse radiostation Cope en andere media.
De autoriteiten verwachten dat de grens van 350.000 tegen het einde van het jaar wordt overschreden. Naast tal van Amerikanen waren er vooral Duitsers, Italianen, Portugezen en Franse pelgrims die de route liepen.
Het is het derde recordjaar op rij: voor het eerst in 2017 wandelden meer dan 300.000 mensen de 'Camino de Santiago'. Doel van de Jakobsweg is de kathedraal van Santiago de Compostella in Galicië, in het noordwesten van Spanje. Het is een van de belangrijkste pelgrimsoorden voor katholieken.
De kerk werd gebouwd over een graf dat wordt toegeschreven aan de heilige Sint Jakob (Spaans: Santiago). Als zijn naamdag op 25 juli op een zondag valt, vieren christenen een heilig jaar. Het laatste vond plaats in 2010, de volgende is in 2021. Dan wordt een nog groter aantal pelgrims verwacht.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse komiek en acteur Russell Brand is door een jury schuldig bevonden aan verkrachting en meerdere aanrandingen. Brand stond de afgelopen weken in Londen terecht in een zaak waarin hij van meerdere verkrachtingen werd verdacht.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is nog te vroeg om te zeggen of de bommeldingen in de Europese luchtvaart aan elkaar zijn gelinkt, zegt Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport). Deze week kregen meer dan twintig passagiersvluchten te maken met dit soort meldingen, waarvan een groot deel op donderdag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - In 73 steden door heel Frankrijk zijn zo'n 250.000 mensen de straat op gegaan, zegt de Franse vakbond CGT volgens de nieuwssite BFMTV. Her en der zijn meldingen van brandstichting en ingrijpen van de politie, maar op de meeste plaatsen zijn de protesten volgens de politie vreedzaam. Er wordt geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten voor levensonderhoud, het niveau van de publieke voorzieningen en de staat van het onderwijs.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is volgend jaar niet welkom bij de G20-top in het Verenigd Koninkrijk, meldt de Britse premier Andy Burnham. Er is veel internationale kritiek op het besluit van de VS om Poetin uit te nodigen voor de komende G20 in Miami in december. Burnham heeft tegen The Economist gezegd dat de Russische president volgend jaar in ieder geval geen uitnodiging krijgt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Partijvoorzitter Valerie Van Peel van de Belgische N-VA heeft donderdag voor en na haar bezoek aan de Belgische koning Filip niets tegen de pers gezegd. Zij was de laatste van de vijf partijvoorzitters die de afgelopen dagen bij de koning moesten komen om over de begrotingscrisis te praten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR/BELGA) - Zeker veertien passagiersvliegtuigen in Europa hebben deze donderdag te maken met bommeldingen. Eerder deze week kregen Europese vluchten hier ook al meermaals mee te maken en werd nergens een explosief aangetroffen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.
7 uur geleden