Nieuw ontdekte schetsen Van Gogh tentoongesteld
AMSTERDAM (ANP) - In het Van Gogh Museum in Amsterdam zijn drie schetsjes van boerinnen en een boer te zien van de hand van Vincent van Gogh. De tekeningen op een langwerpige strook papier zijn recentelijk ontdekt in een boek over de Franse boerenstand, meldt The Art Newspaper.
Volgens onderzoeker Teio Meedendorp heeft Van Gogh het langwerpige papier met de drie eenvoudige potloodtekeningen bedoeld als boekenlegger, gezien het feit dat de strook precies even lang is als het boek (28 centimeter).
Van Gogh (1853-1890) maakte de tekeningen waarschijnlijk in 1881 in Etten-Leur. In 1883 stuurde de schilder het boek, Histoire d'un Paysan, aan een vriend. Na het overlijden van deze vriend in 1892 bleef het boek met de bijzondere boekenlegger in zijn familie, die het uiteindelijk in 2019 verkocht aan het Amsterdamse museum.
Opduiken
Het gebeurt niet vaak dat er onbekend werk van Van Gogh opduikt, gemiddeld een of twee keer in de tien jaar.
Het papier met de schetsjes is tot en met 12 september te zien op de tentoonstelling 'Ongekend. 10 jaar bijzondere aanwinsten en hun verhalen'.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De mentale gezondheid van jongeren tussen de 16 en 25 jaar is nog niet hersteld van de coronapandemie. Het aandeel jongeren met suïcidegedachten steeg in korte tijd van 9 procent in december 2021 naar 17 procent in maart 2022 en bleef tot eind 2025 verhoogd. Dat blijkt uit vijf jaar onderzoek van vijf gezondheidsorganisaties, waaronder het RIVM en Nivel.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft de politie en de Nederlandse staat gedagvaard om af te dwingen dat agenten bij demonstraties duidelijke identificatie dragen. Doen zij dat niet, dan is het lastig om effectief klachten in te dienen bij gevallen van "buitensporig politiegeweld", schrijft de klimaatactiegroep. Eerder dit jaar zei een rechter dat het niet mogelijk was iemand te vervolgen voor de gebroken pols van een aangehouden XR-demonstrant omdat het niet vast te stellen was welke agenten betrokken waren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tien brancheorganisaties hebben de Tweede Kamer opgeroepen om de voorgenomen belastingverhoging op leidingwater te schrappen. Het kabinet wil het tarief vanaf 1 januari met 10 cent verhogen, naar 0,537 euro per 1000 liter. Volgens de brancheorganisaties van onder meer drinkwaterbedrijven, zakelijke energie- en waterverbruikers, de chemische industrie, horeca, bierbrouwerijen en autowasserijen, schiet het kabinet hiermee zijn doel voorbij.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.
13 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.
13 uur geleden