Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw ontdekte schetsen Van Gogh tentoongesteld

Nieuw ontdekte schetsen Van Gogh tentoongesteld

AMSTERDAM (ANP) - In het Van Gogh Museum in Amsterdam zijn drie schetsjes van boerinnen en een boer te zien van de hand van Vincent van Gogh. De tekeningen op een langwerpige strook papier zijn recentelijk ontdekt in een boek over de Franse boerenstand, meldt The Art Newspaper.

Volgens onderzoeker Teio Meedendorp heeft Van Gogh het langwerpige papier met de drie eenvoudige potloodtekeningen bedoeld als boekenlegger, gezien het feit dat de strook precies even lang is als het boek (28 centimeter).

Van Gogh (1853-1890) maakte de tekeningen waarschijnlijk in 1881 in Etten-Leur. In 1883 stuurde de schilder het boek, Histoire d'un Paysan, aan een vriend. Na het overlijden van deze vriend in 1892 bleef het boek met de bijzondere boekenlegger in zijn familie, die het uiteindelijk in 2019 verkocht aan het Amsterdamse museum.

Opduiken

Het gebeurt niet vaak dat er onbekend werk van Van Gogh opduikt, gemiddeld een of twee keer in de tien jaar.

Het papier met de schetsjes is tot en met 12 september te zien op de tentoonstelling 'Ongekend. 10 jaar bijzondere aanwinsten en hun verhalen'.

Meer uit Binnenland

Deel raad Rotterdam wil tweede onderzoek dood Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.

43 minuten geleden
Tielen 'niet blij' met dalende emancipatiecijfers

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.

1 uur geleden
Publiek kan weer naar natuurgebied bij Venray na grote brand

VENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.

1 uur geleden
Vijf verdachten schietpartij Overasselt langer vast

ARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.

1 uur geleden
EP wil niet dat drugscriminelen, zoals Bolle Jos, straf ontlopen

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de Europese Unie betere afspraken maakt met landen buiten de EU, om te voorkomen dat veroordeelde drugscriminelen hun straf ontlopen. Een resolutie met deze strekking is donderdag door het Europees Parlement aangenomen. In de resolutie wordt de Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') bij naam genoemd.

1 uur geleden
Medeleven politiechef Rotterdam met nabestaanden Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse korpschef Tolga Köklü heeft in een boodschap op social media zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden van de 51-jarige Alfredo Goeloe. De man kwam zondagavond op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid om het leven bij een aanhouding door agenten.

2 uur geleden
Verkeer naar Maasvlakte nog weken over vluchtstrook Suurhoffbrug

ROTTERDAM (ANP) - Verkeer op de A15 richting de Maasvlakte moet vanwege de defecte westelijke Suurhoffbrug vier tot acht weken over de vluchtstrook van de brug rijden. Rijkswaterstaat laat dat weten. Woensdagmiddag werden scheuren in de brug ontdekt, waardoor twee rijstroken direct werden afgesloten en het verkeer werd omgeleid over de vluchtstrook.

3 uur geleden