
Nieuw onderdak voor in Polen gestrande tijgers
WARSCHAU (ANP/AFP) - Vijf van de negen tijgers die ternauwernood een helletocht door Europa overleefden, krijgen een nieuw onderkomen in een dierenopvangplek in Spanje. De beesten hebben de afgelopen weken in Poolse dierentuinen kunnen aansterken en worden zondag overgebracht naar het Primadomus wildpark in Villena.
De dieren waren eind oktober onder erbarmelijke omstandigheden onderweg van Italië naar de Russische republiek Dagestan waar zij waarschijnlijk in een circus zouden belanden. Bij de Pools-Wit-Russische grens werd het transport staande gehouden omdat de benodigde papieren ontbraken. De tijgers bleken uitgehongerd en uitgedroogd. De afgelopen weken hebben Poolse dierenartsen zich over hen ontfermd en ze weer op de been geholpen.
Poolse officieren van justitie vervolgen twee Italianen en een Rus die ervan verdacht worden verantwoordelijk te zijn voor het transport.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft de Indiase premier Narendra Modi toegezegd te zullen stoppen met het kopen van olie uit Rusland. Dat zei Trump tegen journalisten in het Witte Huis. Hij voegde eraan toe dat hij zal proberen om China ook zover te krijgen, in een poging de Russische inkomsten uit energie af te snijden en vredesonderhandelingen met Oekraïne af te dwingen.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De CIA heeft van president Donald Trump toestemming gekregen om in het geheim operaties uit te voeren in Venezuela tegen drugskartels. Trump noemt als reden voor dat besluit de grote hoeveelheid drugs die volgens hem via Venezuela de VS zou binnenkomen, evenals de gevangenen die het land zou vrijlaten en die richting de VS zouden komen.
2 uur geledenANTANANARIVO (ANP/AFP/DPA) - De Afrikaanse Unie heeft Madagaskar "met onmiddellijke ingang" geschorst. Het samenwerkingsverband besloot dit nadat een elite-eenheid van het leger de macht had overgenomen en het parlement president Andry Rajoelina had afgezet. Eerder sprak de unie zich al uit tegen elke "ongrondwettelijke machtswisseling" en riep alle partijen op met elkaar in gesprek te gaan.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - In Spanje hebben tienduizenden mensen het werk neergelegd uit onvrede met de volgens hen lakse houding van de internationale gemeenschap over het Israëlische geweld in Gaza. Vakbonden hadden opgeroepen het werk twee uur neer te leggen, wat leidde tot verstoringen in onder meer het openbaar vervoer. De staking richtte zich tegen de "medeplichtigheid aan de aanvallen in Gaza" en riep op tot het verbreken van de banden met Israël.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft het leger opdracht gegeven zich voor te bereiden op het volledig uitschakelen van Hamas. Dit voor het geval dat de Palestijnse beweging zich niet houdt aan de afspraken van het staakt-het-vuren, schrijft nieuwssite The Times of Israel.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt alle lichamen van gijzelaars die tot nu toe zijn gevonden, te hebben overgedragen aan Israël. De beweging zou speciaal gereedschap nodig hebben om de rest van de overblijfselen te vinden en verwacht dat dat veel tijd kost.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vliegtuig waarmee de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth woensdagmiddag vertrok van een NAVO-bijeenkomst in Brussel, heeft een onvoorziene landing moeten maken in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt het Pentagon.
4 uur geleden