Nieuw model: mondkapjes verdeeld op basis van besmettingsrisico
DEN HAAG (ANP) - Een nieuw verdeelmodel moet ervoor zorgen dat mondkapjes en later ook andere beschermingsmiddelen daar terecht komen waar ze het meest nodig zijn. Het nieuwe model dat maandag ingaat houdt minder rekening met sectoren, en kijkt vooral naar de besmettingsrisico's.
Het kabinet beloofde een nieuw model nadat de Tweede Kamer kritiek had geuit dat er te weinig beschermingsmiddelen waren voor de verpleeg- en thuiszorg. Het kabinet geeft aan dat de focus op acute zorg niet past "bij de huidige situatie waar sommige verpleeghuizen en GGZ-instellingen speciale afdelingen vrij moesten maken omdat personeel niet goed was beschermd".
Meer uit Binnenland
STRAATSBURG (ANP) - Een groot aantal Nederlandse Europarlementariërs mist vooral concrete voorstellen in de jaarlijkse speech van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. PRO en BBB willen een koerswijziging van de Commissie, zo blijkt uit de eerste reacties op de State of the Union.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele exemplaren van een nog onuitgebracht boek over de Britse prinses Diana zijn in Nederland gestolen. Ze werden uit een vrachtwagen gehaald die op weg was van de drukkerij naar het magazijn. Uitgeverij Overamstel bevestigt dat na berichtgeving in Britse media.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag is het kort onrustig geweest na de veroordeling van de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Aanhangers van hem waren daar woensdagochtend samengekomen. Het Kosovotribunaal heeft Thaçi veroordeeld tot 25 jaar cel voor oorlogsmisdaden in de jaren 90.
42 minuten geledenARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven maximaal negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.
59 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs reageren verdeeld op het voorstel om een Europese Veiligheidsraad voor defensie op te zetten. D66, Volt en CDA zijn voor, terwijl BBB, PVV en SGP er niets in zien. Dat blijkt uit de eerste reacties op de jaarlijkse toespraak van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Daarin kondigde ze woensdag de oprichting van een Europese Veiligheidsraad voor defensie aan, zonder verdere details bekend te maken.
1 uur geledenASTEN (ANP) - In een straal van 200 meter rondom een metaalbedrijf in Asten, in Noord-Brabant, zijn woningen en bedrijven ontruimd. Op woensdagochtend werd geconstateerd dat een bedrijfshal was gevuld met een bijtende en giftige stof, volgens een brandweerwoordvoerder. Die hal is nu gesloten. Het afhandelen zal nog minstens twee uur duren.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Boeren hebben zich verzameld bij het provinciehuis van Gelderland in het centrum van Arnhem om te protesteren tegen de stikstofplannen van de provincie. Er staan trekkers geparkeerd, vele versierd met omgekeerde Nederlandse vlaggen. Tientallen aanwezigen staan bij een podium waar speeches van vertegenwoordigers van boerenactiegroepen nog niet zijn begonnen, ziet een ANP-verslaggever.
1 uur geleden