Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw kwaliteitsprobleem bij Boeing, leveringen mogelijk vertraagd

Nieuw kwaliteitsprobleem bij Boeing, leveringen mogelijk vertraagd

SEATTLE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Boeing moet misschien de levering van zo'n vijftig 737 MAX-toestellen opschorten, omdat er opnieuw problemen aan de romp zijn gesignaleerd. Er zouden gaten zijn geboord op een incorrecte manier.

Het bedrijf heeft gezegd dat dit geen invloed heeft op de veiligheid en dat alle 737's kunnen blijven vliegen. Maar vijftig nog niet geleverde toestellen wil Boeing opnieuw onder de loep nemen.

Het is een nieuwe tegenslag nadat op 5 januari een toestel van Alaska Airlines in de Verenigde Staten tijdens de vlucht een deurpaneel verloor. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA hield toen 171 737 MAX-toestellen aan de grond. Op 24 januari werd bekend dat ze weer mochten vliegen, nadat de FAA een inspectieprotocol had goedgekeurd.

Spirit AeroSystems

Topman Stan Deal van de tak voor verkeersvliegtuigen bij Boeing zegt dat er waarschijnlijk werkzaamheden en extra inspecties verricht moeten worden bij de nog niet geleverde toestellen, wat dus voor vertraging bij de aflevering kan zorgen.

De 737 MAX is het best verkopende vliegtuig van Boeing. Het probleem met de geboorde gaten kwam aan het licht door een melding van een werknemer bij een toeleverancier. Het grootste deel van de 737 MAX-rompen wordt gebouwd door het bedrijf Spirit AeroSystems. Dat bedrijf erkende het probleem en zei reparaties te zullen doen.

Topman Dave Calhoun van Boeing verklaarde onlangs bij de bekendmaking van de jaarcijfers dat de prioriteit bij Boeing nu ligt op de aanpak van de problemen met kwaliteit en het terugwinnen van vertrouwen in de veiligheid en controles bij Boeing.

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

2 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

4 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

5 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

6 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

8 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

9 uur geleden