Nieuw kwaliteitsprobleem bij Boeing, leveringen mogelijk vertraagd
SEATTLE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Boeing moet misschien de levering van zo'n vijftig 737 MAX-toestellen opschorten, omdat er opnieuw problemen aan de romp zijn gesignaleerd. Er zouden gaten zijn geboord op een incorrecte manier.
Het bedrijf heeft gezegd dat dit geen invloed heeft op de veiligheid en dat alle 737's kunnen blijven vliegen. Maar vijftig nog niet geleverde toestellen wil Boeing opnieuw onder de loep nemen.
Het is een nieuwe tegenslag nadat op 5 januari een toestel van Alaska Airlines in de Verenigde Staten tijdens de vlucht een deurpaneel verloor. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA hield toen 171 737 MAX-toestellen aan de grond. Op 24 januari werd bekend dat ze weer mochten vliegen, nadat de FAA een inspectieprotocol had goedgekeurd.
Spirit AeroSystems
Topman Stan Deal van de tak voor verkeersvliegtuigen bij Boeing zegt dat er waarschijnlijk werkzaamheden en extra inspecties verricht moeten worden bij de nog niet geleverde toestellen, wat dus voor vertraging bij de aflevering kan zorgen.
De 737 MAX is het best verkopende vliegtuig van Boeing. Het probleem met de geboorde gaten kwam aan het licht door een melding van een werknemer bij een toeleverancier. Het grootste deel van de 737 MAX-rompen wordt gebouwd door het bedrijf Spirit AeroSystems. Dat bedrijf erkende het probleem en zei reparaties te zullen doen.
Topman Dave Calhoun van Boeing verklaarde onlangs bij de bekendmaking van de jaarcijfers dat de prioriteit bij Boeing nu ligt op de aanpak van de problemen met kwaliteit en het terugwinnen van vertrouwen in de veiligheid en controles bij Boeing.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
11 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
11 uur geleden