Nieuw kabinet staat in eerste week van juli op bordes
DEN HAAG (ANP) - In de eerste week van juli staat het nieuwe kabinet van PVV, VVD, NSC en BBB op het bordes, meldt formateur Richard van Zwol. In die week kan de Tweede Kamer dan nog met premier Dick Schoof debatteren over de plannen van het kabinet, de zogeheten regeringsverklaring.
Vermoedelijk wordt de nieuwe ploeg op maandag 1 juli beëdigd door de koning, maar dat is nog niet officieel bevestigd.
Het betekent ook dat demissionair premier Mark Rutte nog naar de top van Europese staats- en regeringsleiders van 27 en 28 juni gaat. Op die bijeenkomst wordt een definitief besluit genomen over de verdeling van de topposten van de nieuwe Europese Commissie.
Constituerend beraad
Op vrijdag 28 juni komt het nieuwe kabinet bijeen voor het constituerend beraad. Tijdens deze oprichtingsvergadering van het nieuwe kabinet worden afspraken vastgelegd over onder meer de taakverdeling. De kabinetsleden zijn dan nog niet formeel in functie, dat is pas na de beëdiging door de koning.
Deze week gaan alle toekomstige bewindslieden langs bij de formateur en Schoof. Dat duurt drie dagen. Daarna beginnen deze donderdag al de openbare hoorzittingen van de nieuwe ministers en staatssecretarissen door de Tweede Kamer. Dat gaat ook volgende week nog door.
Hoorzitting
Het is voor het eerst dat kandidaat-bewindspersonen langs de Tweede Kamer moeten. Per departement vindt een hoorzitting plaats. Alleen de premier hoeft zich niet te onderwerpen aan een hoorzitting. Hij gaat ook niet in op een verzoek van GroenLinks-PvdA om dit vrijwillig te doen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
1 dag geleden