Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw kabinet Libanon onder Hassan Diab

Nieuw kabinet Libanon onder Hassan Diab

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon heeft een nieuwe regering die wordt geleid door premier Hassan Diab. De vorming van het kabinet komt in een roerige periode met protesten en rellen in de hoofdstad Beiroet.

Het land zat zonder kabinet na het aftreden van eerste minister Saad al-Hariri in oktober. Hij ruimde het veld in reactie op de demonstraties tegen corruptie bij de overheid en de aanpak van de economische crisis.

De kersverse premier verklaarde dat zijn land door een moeilijke fase gaat. Diab beloofde te werken aan de behoeften van de demonstranten en noemde zijn kabinet een "reddingsteam".

Maandenlange protesten

In Libanon gaan actievoerders al maandenlang de straat op om hun ongenoegen te uiten over de diepe economische crisis. Ze beschuldigen de politieke klasse van corruptie en besluiteloosheid.

Diab, voormalig minister van Onderwijs en soenniet, werd ruim een maand geleden al genoemd als nieuwe premier. Hij beloofde toen een kabinet samen te stellen van wetenschappers om het land uit de crisis te leiden.

Na een maand lang onderhandelen met onder andere de sjiitische Hezbollah en diverse andere partijen is dat nu gelukt. Binnen het sektarische politieke systeem van Libanon moet de minister-president een soennitische moslim zijn.

Meer uit Buitenland

Omstreden organisatie stopt hulpverlening in Gazastrook

GAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.

1 uur geleden
Kremlin: tegenvoorstel over Oekraïne werkt niet voor Rusland

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.

2 uur geleden
Tusk: overeenkomst mag veiligheid Polen en Europa niet aantasten

LUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.

3 uur geleden
Brussel werkt door aan voorstel lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.

4 uur geleden
Reggaezanger Jimmy Cliff op 81-jarige leeftijd overleden

KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.

5 uur geleden
Polen pakt Oekraïense verdachte op na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.

5 uur geleden
EU streeft naar consensus in standpunt over vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan ​​we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".

5 uur geleden