Nieuw kabinet Libanon onder Hassan Diab
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon heeft een nieuwe regering die wordt geleid door premier Hassan Diab. De vorming van het kabinet komt in een roerige periode met protesten en rellen in de hoofdstad Beiroet.
Het land zat zonder kabinet na het aftreden van eerste minister Saad al-Hariri in oktober. Hij ruimde het veld in reactie op de demonstraties tegen corruptie bij de overheid en de aanpak van de economische crisis.
De kersverse premier verklaarde dat zijn land door een moeilijke fase gaat. Diab beloofde te werken aan de behoeften van de demonstranten en noemde zijn kabinet een "reddingsteam".
Maandenlange protesten
In Libanon gaan actievoerders al maandenlang de straat op om hun ongenoegen te uiten over de diepe economische crisis. Ze beschuldigen de politieke klasse van corruptie en besluiteloosheid.
Diab, voormalig minister van Onderwijs en soenniet, werd ruim een maand geleden al genoemd als nieuwe premier. Hij beloofde toen een kabinet samen te stellen van wetenschappers om het land uit de crisis te leiden.
Na een maand lang onderhandelen met onder andere de sjiitische Hezbollah en diverse andere partijen is dat nu gelukt. Binnen het sektarische politieke systeem van Libanon moet de minister-president een soennitische moslim zijn.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.
13 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.
21 minuten geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.
35 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.
1 uur geledenROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
4 uur geleden