Nieuw kabinet Libanon onder Hassan Diab
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon heeft een nieuwe regering die wordt geleid door premier Hassan Diab. De vorming van het kabinet komt in een roerige periode met protesten en rellen in de hoofdstad Beiroet.
Het land zat zonder kabinet na het aftreden van eerste minister Saad al-Hariri in oktober. Hij ruimde het veld in reactie op de demonstraties tegen corruptie bij de overheid en de aanpak van de economische crisis.
De kersverse premier verklaarde dat zijn land door een moeilijke fase gaat. Diab beloofde te werken aan de behoeften van de demonstranten en noemde zijn kabinet een "reddingsteam".
Maandenlange protesten
In Libanon gaan actievoerders al maandenlang de straat op om hun ongenoegen te uiten over de diepe economische crisis. Ze beschuldigen de politieke klasse van corruptie en besluiteloosheid.
Diab, voormalig minister van Onderwijs en soenniet, werd ruim een maand geleden al genoemd als nieuwe premier. Hij beloofde toen een kabinet samen te stellen van wetenschappers om het land uit de crisis te leiden.
Na een maand lang onderhandelen met onder andere de sjiitische Hezbollah en diverse andere partijen is dat nu gelukt. Binnen het sektarische politieke systeem van Libanon moet de minister-president een soennitische moslim zijn.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.
16 minuten geledenREMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ondanks miljardeninvesteringen in defensie is het onzeker dat de EU in 2030 zijn defensieparaatheid op orde heeft. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een donderdag verschenen analyse. De coördinatie tussen Europese en nationale financieringsstromen over de inzet van de vele extra vrijgemaakte miljarden euro's moet worden verbeterd, adviseert de ERK. Als dat niet gebeurt, kan dat leiden tot versnipperde investeringen en dubbel werk, waarschuwt de Rekenkamer.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft nieuwe plannen aangekondigd om positieve discriminatie tegen te gaan, schrijft The New York Times. Volgens de nieuwe regels verliezen alle scholen met hulpprogramma's voor minderheden hun belastingvrije status. Die maatregel kan scholen veel geld kosten.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz dreigt met een grootschalige reactie in het geval dat Iran Israël aanvalt.
3 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Het lichaam van de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić wordt donderdag in Servië verwacht. Dat zei president Aleksandar Vučić volgens Servische media. "Volgens de informatie die ik heb ontvangen is het lichaam opgehaald en zou het in de late namiddag in Servië moeten aankomen", verklaarde hij.
4 uur geleden