Nieuw geval van ebola vastgesteld in Oost-Congo
KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo is een nieuwe besmetting met het ebolavirus bevestigd in de oostelijke stad Beni. Genetisch onderzoek toont aan dat het nieuwe geval verband houdt met de uitbraak van 2018-2020 in de provincie Noord-Kivu, meldt het Nationaal Instituut voor Biomedisch Onderzoek van Congo.
De Congolese gezondheidsautoriteiten lieten zaterdag weten een verdacht ziekte- en overlijdensgeval in het oosten van het land te onderzoeken. Het ging om een 46-jarige vrouw die afgelopen week in Beni mogelijk was bezweken aan het gevreesde virus.
Beni, dat in Noord-Kivu ligt, was een van de centra van een grote uitbraak van ebola die tussen 2018 en 2020 bijna 2300 levens eiste. In Congo zijn sinds 1976 veertien uitbraken geregistreerd. De laatste hiervan, die in het noordwesten vijf dodelijke slachtoffers maakte, werd vorige maand bedwongen.
Mensen kunnen het ebolavirus onder meer oplopen door het eten van besmette dieren die leven in Congo's tropische oerwouden. Ebola wordt tussen mensen overgedragen via lichamelijk contact en veroorzaakt vaak hoge koorts, spier- en hoofdpijn, diarree en inwendige bloedingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
4 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
6 uur geleden