Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw geval van ebola vastgesteld in Oost-Congo

Nieuw geval van ebola vastgesteld in Oost-Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo is een nieuwe besmetting met het ebolavirus bevestigd in de oostelijke stad Beni. Genetisch onderzoek toont aan dat het nieuwe geval verband houdt met de uitbraak van 2018-2020 in de provincie Noord-Kivu, meldt het Nationaal Instituut voor Biomedisch Onderzoek van Congo.

De Congolese gezondheidsautoriteiten lieten zaterdag weten een verdacht ziekte- en overlijdensgeval in het oosten van het land te onderzoeken. Het ging om een 46-jarige vrouw die afgelopen week in Beni mogelijk was bezweken aan het gevreesde virus.

Beni, dat in Noord-Kivu ligt, was een van de centra van een grote uitbraak van ebola die tussen 2018 en 2020 bijna 2300 levens eiste. In Congo zijn sinds 1976 veertien uitbraken geregistreerd. De laatste hiervan, die in het noordwesten vijf dodelijke slachtoffers maakte, werd vorige maand bedwongen.

Mensen kunnen het ebolavirus onder meer oplopen door het eten van besmette dieren die leven in Congo's tropische oerwouden. Ebola wordt tussen mensen overgedragen via lichamelijk contact en veroorzaakt vaak hoge koorts, spier- en hoofdpijn, diarree en inwendige bloedingen.

Meer uit Buitenland

Explosies op vliegveld Riyaad

RIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.

4 minuten geleden
Obama geeft Trump de schuld van stijging kosten levensonderhoud

CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.

4 uur geleden
Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

8 uur geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

9 uur geleden
Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

12 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

12 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

14 uur geleden