Nieuw fonds moet scheepsbouw in het noorden impuls geven
DEN HAAG (ANP) - Een nieuw kredietfonds van 250 miljoen euro moet de scheepsbouw in Noord-Nederland een stimulans geven. Die heeft het moeilijk omdat het is voor veel reders lastig is om geld te lenen voor nieuwe of de modernisering van schepen.
Reders met kleinere zeeschepen, zogenoemde short sea-schepen, kunnen een beroep doen op het fonds. Dit type schip wordt vooral in het noorden van het land gebouwd. Tussen 2012 en 2017 zijn daar in totaal 112 van dergelijke schepen van de helling gerold.
Het geld van het fonds is bijeengebracht door de provincie Groningen (15 miljoen euro), institutionele beleggers en de Nederlandse Waterschapsbank. De overheid staat garant voor 80 procent van het vermogen. Het kabinet wil zo de economie in het noorden alsook de maritieme sector steunen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn. Amerikaanse media meldden onlangs dat Kevin Hassett, een belangrijke economisch adviseur van Trump, favoriet is om de Fed voor te zitten.
8 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Michael Dell en zijn echtgenote Susan Dell hebben aangekondigd 6,25 miljard dollar (5,4 miljard euro) te doneren aan een programma waarmee de regering-Trump kinderen van een beleggingsrekening wil voorzien. Met de gift hoopt de oprichter van computerconcern Dell meer kinderen te laten profiteren van het programma.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam slaagden er dinsdag niet in te profiteren van hogere openingskoersen op Wall Street. Ook het scherpe herstel van de bitcoin en andere cryptomunten bood geen soelaas. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde opnieuw voor terughoudendheid.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hobbypluimveefokkers maken zich zorgen over de impact van maatregelen tegen de vogelgriep. Omdat zij vanwege afschermplichten de afgelopen vijf jaar nauwelijks nog iets met hun dieren mochten doen, stoppen steeds meer fokkers ermee. Dit meldt voorzitter Jan Dirk Nijkamp van Kleindier Liefhebbers Nederland (KLN), de landelijke vereniging van houders die kleine dieren als hobby houden.
5 uur geleden