Nieuw energiecontract deze maand even duur als in december
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen deze maand gemiddeld precies evenveel voor een nieuw energiecontract als in december. Weliswaar gingen de maandelijkse netbeheerkosten per 1 januari met 7 euro omhoog, maar daar stond tegenover dat de leveringstarieven juist aanzienlijk zijn gedaald.
Daardoor betaalt een huishouden met een doorsneeverbruik net als vorige maand 243 euro voor de levering van gas en elektriciteit, constateert toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM). Op 1 januari 2024 kwam een einde aan het prijsplafond, waardoor alle consumenten weer het tarief betalen dat in hun energiecontract staat. In december hadden zo'n 450.000 huishoudens een contract met tarieven boven het prijsplafond. Voor consumenten die nu meer zijn gaan betalen kan het volgens de ACM lonen om te kijken naar een goedkoper contract en over te stappen.
Het aantal leveranciers dat vaste contracten aanbiedt, stijgt nog steeds licht. Van de 51 leveranciers bieden er nu 27 vaste contracten met een looptijd van een jaar aan. Bij achttien leveranciers is het mogelijk om een vast contract voor twee jaar of langer af te sluiten.
Het aantal leveranciers dat dynamische energiecontracten aanbiedt, blijft ook maandelijks stijgen. Hierbij is de prijs van het contract direct gekoppeld aan de dag- of uurprijs op de groothandelsmarkt voor gas en elektriciteit. Huishoudens met zo'n contract kunnen een dag van tevoren op een website of in een app zien wat ze de volgende dag moeten betalen. In totaal bieden nu 29 leveranciers een dynamisch contract aan.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
12 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
14 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
15 uur geleden