Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw Duits parlement voor het eerst bijeen

Nieuw Duits parlement voor het eerst bijeen

BERLIJN (ANP) - Het nieuwe Duitse parlement is dinsdag voor het eerst bijeengekomen. Het is met 736 leden het grootste ooit. Van de op 26 september gekozen leden nemen er 279 voor het eerst zitting in de Bondsdag. Dat het aantal zetels in de Bondsdag steeds verandert, heeft te maken met het Duitse kiesstelsel.

De christendemocratische voorzitter Wolfgang Schäuble opende de zitting en nam vrijwel meteen afscheid. De nieuwe Bondsdag koos met een ruime meerderheid de sociaaldemocrate Bärbel Bas tot nieuwe voorzitter. Zij is de derde vrouwelijke voorzitter van het parlement.

De christendemocraten hebben na hun verkiezingsnederlaag voor het eerst in lange tijd niet meer de meeste afgevaardigden. Ze wonnen minder zetels dan de sociaaldemocraten. Die hopen dat hun leider Olaf Scholz bondskanselier wordt. Er wordt onderhandeld over een coalitie van de SPD (sociaaldemocraten) met de Groenen en de liberale FDP.

Meer uit Buitenland

Japan wil verouderde kernreactoren vervangen

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.

22 minuten geleden
Chinese president Xi volgende week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.

1 uur geleden
Huis van Afgevaardigden VS stemt voor steun aan Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.

1 uur geleden
Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

3 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

3 uur geleden
Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

5 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

7 uur geleden