Nieuw Duits parlement voor het eerst bijeen
BERLIJN (ANP) - Het nieuwe Duitse parlement is dinsdag voor het eerst bijeengekomen. Het is met 736 leden het grootste ooit. Van de op 26 september gekozen leden nemen er 279 voor het eerst zitting in de Bondsdag. Dat het aantal zetels in de Bondsdag steeds verandert, heeft te maken met het Duitse kiesstelsel.
De christendemocratische voorzitter Wolfgang Schäuble opende de zitting en nam vrijwel meteen afscheid. De nieuwe Bondsdag koos met een ruime meerderheid de sociaaldemocrate Bärbel Bas tot nieuwe voorzitter. Zij is de derde vrouwelijke voorzitter van het parlement.
De christendemocraten hebben na hun verkiezingsnederlaag voor het eerst in lange tijd niet meer de meeste afgevaardigden. Ze wonnen minder zetels dan de sociaaldemocraten. Die hopen dat hun leider Olaf Scholz bondskanselier wordt. Er wordt onderhandeld over een coalitie van de SPD (sociaaldemocraten) met de Groenen en de liberale FDP.
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.
6 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
10 uur geleden