Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw Duits parlement voor het eerst bijeen

Nieuw Duits parlement voor het eerst bijeen

BERLIJN (ANP) - Het nieuwe Duitse parlement is dinsdag voor het eerst bijeengekomen. Het is met 736 leden het grootste ooit. Van de op 26 september gekozen leden nemen er 279 voor het eerst zitting in de Bondsdag. Dat het aantal zetels in de Bondsdag steeds verandert, heeft te maken met het Duitse kiesstelsel.

De christendemocratische voorzitter Wolfgang Schäuble opende de zitting en nam vrijwel meteen afscheid. De nieuwe Bondsdag koos met een ruime meerderheid de sociaaldemocrate Bärbel Bas tot nieuwe voorzitter. Zij is de derde vrouwelijke voorzitter van het parlement.

De christendemocraten hebben na hun verkiezingsnederlaag voor het eerst in lange tijd niet meer de meeste afgevaardigden. Ze wonnen minder zetels dan de sociaaldemocraten. Die hopen dat hun leider Olaf Scholz bondskanselier wordt. Er wordt onderhandeld over een coalitie van de SPD (sociaaldemocraten) met de Groenen en de liberale FDP.

Meer uit Buitenland

Trump benoemt nieuwe Amerikaanse minister van het Leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.

28 minuten geleden
Witte Huis lanceert website met uitzettingsvideogames

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft donderdag een website gelanceerd met klassieke arcadevideogames, waarin onder meer spelers migranten kunnen uitzetten en een grensmuur kunnen bouwen. Mensenrechtenorganisaties uiten kritiek.

1 uur geleden
Werkzaamheden bouw triomfboog Trump starten binnen twee weken

WASHINGTON (ANP) - De werkzaamheden voor de bouw van de monumentale triomfboog die de Amerikaanse president Donald Trump in Washington wil laten oprichten, zullen "binnen twee weken" van start gaan. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum op X.

1 uur geleden
Trump vraagt hooggerechtshof om beperken poststemmen toe te staan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.

5 uur geleden
Dodental veerramp bij Cyprus opgelopen tot tien, nog 18 vermisten

NICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.

6 uur geleden
Amerikaanse sancties voor Cubaanse bedrijven en Castro-familielid

HAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.

8 uur geleden
Zelensky verwacht Witkoff en Kushner binnen paar dagen in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.

8 uur geleden