Nieuw Democratisch lid Huis steunt vrijgave Epstein-dossier
WASHINGTON (ANP) - De Democratische afgevaardigde Adelita Grijalva van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft op haar eerste dag in functie de petitie ondertekend die moet leiden tot vrijgave van dossiers met betrekking tot de overleden veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De Democraten hopen dat het dossier informatie bevat die schadelijk is voor de Republikeinse president Donald Trump.
Het is mogelijk dat een van de Republikeinen die de petitie hadden ondertekend, waartegen het Witte Huis zich verzet, zijn of haar naam nog van de petitie laat verwijderen. Als dat gebeurt, zijn er nog altijd niet genoeg ondertekenaars om een stemming over de vrijgave in het Huis af te dwingen.
Grijalva werd al op 23 september gekozen in haar district in de staat Arizona, maar werd woensdag pas beëdigd als lid van het Huis. Huisvoorzitter Mike Johnson had zeven weken lang haar beëdiging uitgesteld. Als reden voor de vertraging voerde de Republikein onder meer de huidige overheidssluiting aan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, is van plan volgende week een stemming in te lassen over een maatregel die volledige openbaarmaking van dossiers van het ministerie van Justitie met betrekking tot de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein verplicht stelt. Dat meldt nieuwssite Politico.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gestemd voor aanname van een wetsvoorstel dat een einde maakt aan de 43 dagen durende overheidssluiting. Maandag was de Senaat al akkoord gegaan met het voorstel.
10 minuten geledenBELÉM (ANP) - Bijgestelde klimaatplannen die landen hebben ingediend bij de VN gaan volgens een analyse van Climate Action Tracker (CAT) niet het gehoopte verschil maken. De wetenschappelijke monitor ziet al vier jaar op rij stagnatie. "De tijd raakt op om een gevaarlijke overschrijding van 1,5 graden opwarming te vermijden", zegt topman Bill Hare van Climate Analytics, een van de onderzoeksinstituten achter de monitor.
1 uur geledenONTARIO (ANP/AFP) - De buitenlandministers van zeven grote industrielanden, de G7, hebben opnieuw opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Oekraïne. De bewindslieden zijn in Ontario bijeen om te spreken over meerdere grote onderwerpen, waaronder de oorlog in Oekraïne. Ook stelt de G7 in zijn slotverklaring nog altijd onvermurwbaar te zijn in de steun aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.
3 uur geledenBAGHDAD (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani heeft de verkiezingswinst geclaimd. Al-Sudani deed dat in een tv-toespraak, waarin hij de verkiezingswinst neerzette als een opsteker voor alle Irakezen. "Wij feliciteren jullie met de eerste plek die jullie coalitie heeft behaald in de parlementsverkiezingen", aldus de premier.
5 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt het vuur te hebben geopend op vier Palestijnen die zich achter de zogenoemde gele lijn bevonden, waarachter Israël zich volgens de afspraken van het bestand heeft teruggetrokken in de Gazastrook. Daarbij zouden drie doden zijn gevallen.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Volgens de Keniaanse regering zijn er in het land wervingsbureaus actief om namens Rusland inwoners te rekruteren voor de oorlog in Oekraïne. Zeker tweehonderd Kenianen zouden op dit moment voor Rusland vechten.
5 uur geleden