Nieuw dagrecord: 7393 coronabesmettingen in een etmaal
BILTHOVEN (ANP) - Tussen maandagochtend en dinsdagochtend zijn 7393 nieuwe coronabesmettingen gemeld bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat is een dagrecord. Voor het eerst komt het aantal besmettingen boven de 7000 uit. Op maandag meldde het instituut 6844 positieve tests.
Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland vestigde dinsdag ook een record. In Amsterdam en omstreken werden 850 nieuwe besmettingen geregistreerd, het hoogste aantal binnen een etmaal in heel Nederland. Rotterdam-Rijnmond meldde maandag 847 positieve tests en Utrecht dinsdag 840.
Amsterdam telde zelf het afgelopen etmaal 737 nieuwe besmettingen.
In Rotterdam-Rijnmond werd het virus aangetroffen bij 796 mensen, onder wie 426 uit Rotterdam. In Den Haag testten 352 inwoners positief en in de gemeente Utrecht kwamen 305 besmettingen aan het licht.
De regio's Brabant-Zuidoost, Gelderland-Midden, Hollands Midden, Midden- en West-Brabant en Twente hadden dinsdag meer dan 300 besmettingen.
111 ziekenhuisopnames
In het afgelopen etmaal zijn ook 111 ziekenhuisopnames en 34 sterfgevallen gemeld, maar die informatie komt soms met vertraging binnen.
Sinds het begin van de uitbraak in februari zijn 188.876 mensen in Nederland positief getest. Vermoedelijk gaat Nederland over een paar dagen door de grens van 200.000 vastgestelde besmettingen. Het werkelijke aantal ligt vermoedelijk hoger, omdat niet iedereen met corona-achtige klachten is getest. Bijna 13.500 patiënten werden in een ziekenhuis opgenomen en van meer dan 6600 mensen is zeker dat ze aan het virus zijn overleden.
Amsterdam telt in totaal ruim 19.000 besmettingen, Rotterdam ruim 14.000 en Den Haag ruim 10.000. In totaal hebben 34 gemeenten meer dan duizend positief geteste inwoners.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden