Nieuw dagrecord: 7393 coronabesmettingen in een etmaal
BILTHOVEN (ANP) - Tussen maandagochtend en dinsdagochtend zijn 7393 nieuwe coronabesmettingen gemeld bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat is een dagrecord. Voor het eerst komt het aantal besmettingen boven de 7000 uit. Op maandag meldde het instituut 6844 positieve tests.
Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland vestigde dinsdag ook een record. In Amsterdam en omstreken werden 850 nieuwe besmettingen geregistreerd, het hoogste aantal binnen een etmaal in heel Nederland. Rotterdam-Rijnmond meldde maandag 847 positieve tests en Utrecht dinsdag 840.
Amsterdam telde zelf het afgelopen etmaal 737 nieuwe besmettingen.
In Rotterdam-Rijnmond werd het virus aangetroffen bij 796 mensen, onder wie 426 uit Rotterdam. In Den Haag testten 352 inwoners positief en in de gemeente Utrecht kwamen 305 besmettingen aan het licht.
De regio's Brabant-Zuidoost, Gelderland-Midden, Hollands Midden, Midden- en West-Brabant en Twente hadden dinsdag meer dan 300 besmettingen.
111 ziekenhuisopnames
In het afgelopen etmaal zijn ook 111 ziekenhuisopnames en 34 sterfgevallen gemeld, maar die informatie komt soms met vertraging binnen.
Sinds het begin van de uitbraak in februari zijn 188.876 mensen in Nederland positief getest. Vermoedelijk gaat Nederland over een paar dagen door de grens van 200.000 vastgestelde besmettingen. Het werkelijke aantal ligt vermoedelijk hoger, omdat niet iedereen met corona-achtige klachten is getest. Bijna 13.500 patiënten werden in een ziekenhuis opgenomen en van meer dan 6600 mensen is zeker dat ze aan het virus zijn overleden.
Amsterdam telt in totaal ruim 19.000 besmettingen, Rotterdam ruim 14.000 en Den Haag ruim 10.000. In totaal hebben 34 gemeenten meer dan duizend positief geteste inwoners.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Rotterdam twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 24-jarige Thomas D. voor verboden wapenbezit. D. was actief bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van een 18-jarige man uit Rijswijk die vastzit sinds de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn, is met dertig dagen verlengd. Dat maakte het Openbaar Ministerie donderdag bekend. De man verscheen dinsdag voor de raadkamer van de Haagse rechtbank.
49 minuten geledenDRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Tien mannen zijn eerder deze week aangehouden in een onderzoek naar de handel in verdovende middelen, meldt de landelijke politie donderdag. Ook zijn veertien locaties doorzocht in de regio Rotterdam en Den Haag.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet jongeren studieschulden kwijtschelden "waarvan aannemelijk is dat deze door het toeslagenschandaal zijn ontstaan", vinden vijf lokale kinder- en jeugdombudsmannen. Ze hebben getuigenissen verzameld van 1875 jongeren die gebukt gingen onder een moeilijke thuissituatie doordat de overheid veel geld terugvorderde van hun ouders en gezinnen daardoor in de problemen kwamen.
1 uur geledenBAARN (ANP) - Politievakbond ACP spreekt steun uit voor de Utrechtse agent die met zijn gezin zou zijn ondergedoken na het gebruik van geweld bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht vorige week. Hij zou worden bedreigd.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De 32-jarige Mark S. uit Borculo, die wordt verdacht van grootschalige sextortion, ontkent dat hij in het verleden ook zijn eigen ex-vriendin slachtoffer maakte van seksuele afpersing. Op een computer van de verdachte zijn 34 seksueel getinte video's van zijn ex-vriendin gevonden, die ze volgens het Openbaar Ministerie stuurde naar een alias van S.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het College voor de Rechten van de Mens heeft vorig jaar vaker discriminatie vastgesteld dan in het jaar daarvoor. Een opvallende stijging zag het college in het aantal meldingen over leeftijdsdiscriminatie.
2 uur geleden