Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw cruiseschip Rotterdam komt voor het eerst naar Nederland

Nieuw cruiseschip Rotterdam komt voor het eerst naar Nederland

ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe cruiseschip Rotterdam wordt halverwege oktober voor de eerste keer verwacht aan de kade van thuishaven Rotterdam. Volgens het Havenbedrijf Rotterdam komt het nieuwe vlaggenschip van de Holland America Line waarschijnlijk op 14 oktober aan.

Het gaat om het zevende schip met deze naam van de van origine Rotterdamse rederij. Het schip is pas net in de vaart. Eind juli vond de officiële overdracht plaats op scheepswerf Fincantieri bij Venetië.

Het is de bedoeling dat de Rotterdam maar kort in de Rotterdamse haven blijft. Volgens de planning vertrekt het schip, dat 2668 passagiers kan vervoeren, op 15 oktober weer naar Amsterdam. Daar zal het schip zich voorbereiden op zijn eerste trans- Atlantische oversteek naar Fort Lauderdale in Florida op 20 oktober.

De eerste Rotterdam van de maatschappij werd te water gelaten in 1872. Dit zeil-stoomschip werd ingezet voor de passagiersvaart naar New York. Het was de tweede Rotterdam die in 1895 voor het eerst een cruise maakte.

Op Katendrecht in Rotterdam ligt sinds 2008 een museumschip dat ook de naam Rotterdam draagt. Dat uit 1959 stammende schip was het vijfde schip van de Holland America Line met deze naam. De zesde Rotterdam was van 1997 tot vorig jaar in dienst van de maatschappij. Dat schip is toen verkocht aan Fred Olsen Cruise Lines en vaart tegenwoordig rond onder een andere naam.

Meer uit Financieel

Toezichtsraad Meta noemt alternatief voor feitenchecks risicovol

MENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.

5 minuten geleden
EU-parlement stemt voor verbod op apps die AI-naaktbeelden maken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement heeft donderdag gestemd voor invoering van een verbod op apps die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om naaktbeelden te maken. Alleen AI-systemen die gebruikers beletten om seksueel expliciete beelden te maken, zouden nog toegestaan mogen worden.

7 minuten geleden
Europese Commissie onderzoekt Snapchat om grooming en vapeverkoop

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een onderzoek naar Snapchat begonnen. Daaruit moet blijken of de sociale media-app voldoet aan de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Die vereist dat platforms maatregelen nemen om minderjarigen op hun diensten te beschermen.

26 minuten geleden
Brussel klaagt pornowebsites aan om toegang voor kinderen

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft de pornowebsites Pornhub, Stripchat, XNXX en XVideos aangeklaagd omdat ze kinderen toegang geven tot porno. Daarmee worden EU-regels overtreden, zegt Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie. De overtredingen kunnen leiden tot forse boetes.

38 minuten geleden
Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen

WEESP (ANP) - Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen. Een deel van de afstortautomaten wordt gesloten, voor andere worden de openingstijden beperkt. Deze week zijn er al zes automaten van Geldmaat het mikpunt geweest van criminelen, meldt de organisatie.

46 minuten geleden
Storing bij Odido, problemen met telefoneren en mobiel internet

DEN HAAG (ANP) - Odido kampt met een storing, meldt de telecomprovider. Kort na het middaguur waren er meer dan 30.000 meldingen binnengekomen op de website allestoringen.nl. Klanten melden onder meer problemen te hebben met telefoneren en mobiel internetten.

47 minuten geleden
Europees Parlement stemt in met deel handelsdeal VS met 'vangnet'

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariërs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.

1 uur geleden