Nieuw coronavirus nu ook in Taiwan
TAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese autoriteiten hebben een eerste besmetting gemeld met het nieuwe coronavirus uit China. De patiënt is een Taiwanese vrouw die in Wuhan woont. Die Chinese miljoenenstad wordt gezien als het epicentrum van de virusuitbraak.
De vrouw keerde maandag terug naar Taiwan en meldde zich op het vliegveld van Taoyuan bij de autoriteiten. Ze had koorts en keelklachten en is direct overgebracht naar het ziekenhuis, meldt de Taiwanese gezondheidsdienst.
"We vragen de bevolking om niet in paniek te raken omdat deze persoon vanaf het vliegveld rechtstreeks naar het ziekenhuis is gebracht", meldt de gezondheidsdienst. "Ze keerde niet terug in de gemeenschap." Tientallen passagiers en bemanningsleden die in hetzelfde vliegtuig zaten, worden in de gaten gehouden.
Het virus dook eerder ook al op in andere Aziatische landen, zoals Japan, Thailand en Zuid-Korea. In China zijn honderden besmettingen vastgesteld. Zeker zes mensen overleden aan de gevolgen van het virus.
Meer uit Buitenland
LIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.
50 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - Bij scholierenprotesten in Luik zijn zaterdag 45 mensen aangehouden, meldt de politie zondag. Daar waren ook twaalf minderjarigen bij. In het Franstalige deel van België werd geprotesteerd tegen bezuinigingen op het onderwijs. Daarbij werden ook in Brussel volgens mediaberichten aanhoudingen verricht.
1 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft met tientallen drones de Russische stad Sint-Petersburg aangevallen. Volgens de autoriteiten werden in de omgeving drones neergehaald, maar er zijn ook doelen geraakt. Het Russische staatspersbureau TASS meldt dat een olieterminal en een datacentrum werden getroffen. Oekraïense media melden aanvallen op een brug.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Op de luchthaven van Leipzig lijkt een voertuig door een hek te zijn gereden. Na de ontdekking van een groot gat in de omheining, werd een start- en landingsbaan afgesloten en het Duitse vliegveld werd afgezocht naar mensen, voorwerpen en voertuigen die daar niet horen te zijn. Op het vliegveld werd in augustus een mislukte drone-aanval uitgevoerd.
2 uur geledenWAINWRIGHT (ANP/AFP/RTR) - Op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn doden en gewonden gevallen. Premier Mark Carney spreekt op X van "een ernstig incident dat een grote brand heeft veroorzaakt".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.
4 uur geleden