Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw coronavirus nu ook in Taiwan

Nieuw coronavirus nu ook in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese autoriteiten hebben een eerste besmetting gemeld met het nieuwe coronavirus uit China. De patiënt is een Taiwanese vrouw die in Wuhan woont. Die Chinese miljoenenstad wordt gezien als het epicentrum van de virusuitbraak.

De vrouw keerde maandag terug naar Taiwan en meldde zich op het vliegveld van Taoyuan bij de autoriteiten. Ze had koorts en keelklachten en is direct overgebracht naar het ziekenhuis, meldt de Taiwanese gezondheidsdienst.

"We vragen de bevolking om niet in paniek te raken omdat deze persoon vanaf het vliegveld rechtstreeks naar het ziekenhuis is gebracht", meldt de gezondheidsdienst. "Ze keerde niet terug in de gemeenschap." Tientallen passagiers en bemanningsleden die in hetzelfde vliegtuig zaten, worden in de gaten gehouden.

Het virus dook eerder ook al op in andere Aziatische landen, zoals Japan, Thailand en Zuid-Korea. In China zijn honderden besmettingen vastgesteld. Zeker zes mensen overleden aan de gevolgen van het virus.

Meer uit Buitenland

Rechter neemt paspoort af van vrouw Spaanse premier

MADRID (ANP/AFP) - Een Spaanse rechter heeft besloten dat de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, Begoña Gómez, het land niet mag verlaten in de aanloop naar haar proces. Haar paspoort wordt ingenomen. Ook het paspoort van een medewerkster van Gómez is ingenomen. Rechter Juan Carlos Peinado beval dat alle paspoorten waarover ze beschikken moeten worden ingeleverd.

12 minuten geleden
Japans keizerspaar na bezoek aan Nederland ontvangen in België

BRUSSEL (ANP) - De Japanse keizer Naruhito en zijn echtgenote keizerin Masako zijn zaterdag aangekomen in België. Het Japanse keizerspaar arriveerde op de militaire luchthaven van Melsbroek, waar het paar werd verwelkomd door prinses Elisabeth. De Japanners beginnen dinsdag met een tweedaags staatsbezoek aan België.

19 minuten geleden
Mensenrechtenchef VN bezorgd over Europese terugkeerregels

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft bezorgd gereageerd op de strengere regels voor het terugsturen van afgewezen asielzoekers waar het Europees Parlement afgelopen week mee heeft ingestemd. Hoge commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk zegt te betreuren dat het voorstel is aangenomen en wil dat de EU en de lidstaten zorgen dat internationale afspraken over mensenrechten en vluchtelingen worden nageleefd.

2 uur geleden
Israël bevestigt nieuwe aanvallen in zuiden van Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische krijgsmacht bevestigt dat het doelen van Hezbollah bestookt in het zuiden van Libanon. Dat zou een reactie zijn op raketaanvallen door die pro-Iraanse groep.

3 uur geleden
ProRail: storm zorgt voor veel problemen op het spoor

UTRECHT (ANP) - De storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok, heeft verspreid over het land tot veel problemen op het spoor geleid. Dat meldt ProRail. Reizigers konden hun reis niet vervolgen doordat op verschillende trajecten bomen op het spoor lagen. Medewerkers van ProRail hebben in samenwerking met aannemers de hele nacht hard gewerkt om het spoor vrij te maken.

3 uur geleden
Stafchef Zelensky geeft na diplomatieke rel Poolse medaille terug

KYIV (ANP/RTR/DPA) - De stafchef van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet uit protest afstand van een Poolse staatsonderscheiding. Hij maakte dat bekend nadat de nationalistische president van Polen had besloten Zelensky een hoge onderscheiding te ontnemen.

4 uur geleden
Noodtoestand in Bolivia om blokkadecrisis

LA PAZ (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De president van Bolivia roept na wekenlange onrust de noodtoestand uit. Hij krijgt zo meer bevoegdheden om de openbare orde te herstellen en kan bijvoorbeeld militairen inzetten om wegblokkades te verwijderen.

5 uur geleden