Nieuw coronavirus nu ook in Taiwan
TAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese autoriteiten hebben een eerste besmetting gemeld met het nieuwe coronavirus uit China. De patiënt is een Taiwanese vrouw die in Wuhan woont. Die Chinese miljoenenstad wordt gezien als het epicentrum van de virusuitbraak.
De vrouw keerde maandag terug naar Taiwan en meldde zich op het vliegveld van Taoyuan bij de autoriteiten. Ze had koorts en keelklachten en is direct overgebracht naar het ziekenhuis, meldt de Taiwanese gezondheidsdienst.
"We vragen de bevolking om niet in paniek te raken omdat deze persoon vanaf het vliegveld rechtstreeks naar het ziekenhuis is gebracht", meldt de gezondheidsdienst. "Ze keerde niet terug in de gemeenschap." Tientallen passagiers en bemanningsleden die in hetzelfde vliegtuig zaten, worden in de gaten gehouden.
Het virus dook eerder ook al op in andere Aziatische landen, zoals Japan, Thailand en Zuid-Korea. In China zijn honderden besmettingen vastgesteld. Zeker zes mensen overleden aan de gevolgen van het virus.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben afgelopen week in Duitsland op hoog niveau onaangekondigd overleg gehad met landen in het Midden-Oosten. Dat bevestigt de Amerikaanse overheid desgevraagd tegenover persbureau dpa, na berichtgeving van het Amerikaanse Axios. Dat medium meldde eerder op dinsdag dat op een niet nader genoemde plaats in Duitsland werd gesproken met onder meer Israël en Golfstaten.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een federale rechtbank in Washington verbiedt het Kennedy Center de naam van president Donald Trump op de gevel te zetten of het bijbehorende plein naar hem te vernoemen. Dat oordeelde de U.S. District Court of Columbia dinsdag, nadat het Democratische Congreslid Joyce Beatty de rechtbank had verzocht een hernieuwde poging tot hernoeming te voorkomen.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.
7 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De reddingsactie na een veerbootongeluk in Indonesië wordt bemoeilijkt door slecht weer. Hoge golven maken dat reddingswerkers moeilijk bij het gekapseisde schip kunnen komen. Zondagochtend zonk het passagiersschip. Het officiële dodental ligt op zes, 129 mensen worden nog vermist.
7 uur geleden