Nieuw coronavirus nu ook in Taiwan
TAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese autoriteiten hebben een eerste besmetting gemeld met het nieuwe coronavirus uit China. De patiënt is een Taiwanese vrouw die in Wuhan woont. Die Chinese miljoenenstad wordt gezien als het epicentrum van de virusuitbraak.
De vrouw keerde maandag terug naar Taiwan en meldde zich op het vliegveld van Taoyuan bij de autoriteiten. Ze had koorts en keelklachten en is direct overgebracht naar het ziekenhuis, meldt de Taiwanese gezondheidsdienst.
"We vragen de bevolking om niet in paniek te raken omdat deze persoon vanaf het vliegveld rechtstreeks naar het ziekenhuis is gebracht", meldt de gezondheidsdienst. "Ze keerde niet terug in de gemeenschap." Tientallen passagiers en bemanningsleden die in hetzelfde vliegtuig zaten, worden in de gaten gehouden.
Het virus dook eerder ook al op in andere Aziatische landen, zoals Japan, Thailand en Zuid-Korea. In China zijn honderden besmettingen vastgesteld. Zeker zes mensen overleden aan de gevolgen van het virus.
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Honderden demonstranten hebben zich verzameld voor het deelstaatparlement in het Duitse Maagdenburg. Daar komen nieuwgekozen parlementariërs voor Saksen-Anhalt dinsdag voor het eerst bijeen in een inaugurele zitting. Op de agenda staat onder meer de keuze voor een voorzitter, een functie die vermoedelijk naar AfD'er Tobias Rausch gaat. De demonstranten roepen partijen op niet met de radicaal-rechtse AfD samen te werken.
18 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een grote solidariteitsdemonstratie voor Palestijnen die voor woensdag gepland stond in Parijs, is op aangeven van het ministerie van Binnenlandse Zaken door de politie afgelast. Dat meldt de dienst op X. Woensdag is het drie jaar geleden dat Hamas op grote schaal Israël en Israëlische nederzettingen binnenviel en daar veel slachtoffers maakte.
22 minuten geledenPARIJS (ANP) - Volgens de Franse scholierenbond USL hebben demonstranten dinsdag 1800 middelbare scholen geblokkeerd. Eerdere protestdagen ging het nog om enkele honderden scholen die gebarricadeerd waren. Frankrijk kent zo'n 3700 middelbare scholen, lycées genoemd.
25 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Asielzoekers in België zijn kwetsbaar voor mensenhandel en uitbuiting, omdat de overheid hen geen passende ondersteuning biedt. Dat concludeert een onafhankelijk comité van experts van de Raad van Europa in een dinsdag verschenen rapport. Ze roept de Belgische autoriteiten op om te zorgen voor toegang tot degelijke huisvesting en het aantal beschikbare plaatsen in het opvangsysteem te verhogen.
26 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Belgische wetenschapper Francis Halzen (82) krijgt de Nobelprijs voor Natuurkunde. Hij is de grondlegger van het meten van neutrino's, mysterieuze deeltjes uit het heelal die extreem veel energie hebben. Bij de bekendmaking dinsdag sprak het Zweedse Nobelcomité van "spookachtige boodschappers uit de kosmos".
36 minuten geledenKARLSRUHE (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft de aanhouding van oud-inlichtingenchef August Hanning en zijn voormalige stafchef bevestigd. De twee werden opgepakt in Beieren en Noordrijn-Westfalen en er worden huiszoekingen gedaan in hun panden in Berlijn, staat in een persbericht. De arrestaties werden eerder gemeld door media.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.
1 uur geleden