Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw college Rotterdam telt slechts één vrouw

Nieuw college Rotterdam telt slechts één vrouw

ROTTERDAM (ANP) - In het nieuwe college van burgemeester en wethouders in Rotterdam, dat vrijdagmiddag door informateur Wouter Koolmees wordt gepresenteerd, neemt slechts één vrouwelijke wethouder zitting. Namens D66 is dat Chantal Zeegers, die de post klimaat, bouwen, wonen op zich neemt. De vier coalitiepartijen bezetten 25 van de 45 zetels in de raad.

De verdeling van de posten werd deze week al bekend. De grootste partij Leefbaar Rotterdam krijgt drie wethouders. Dat zijn Robert Simons (haven, economie, bestuur), Gerben Vreugdenhil (financiën en grote projecten waaronder Feyenoord-City) en Maarten Struijvenberg (zorg).

De andere coalitiepartijen VVD, D66 en DENK leveren elk twee wethouders. Huidig wethouder Vincent Karremans neemt namens de VVD de post handhaving, buitenruimte en mobiliteit op zich. Zijn partijgenoot Tim Versnel krijgt de post werk en inkomen en het Nationaal Programma Rotterdam-Zuid.

Naast Zeegers keert huidig wethouder Said Kasmi namens D66 terug op de post onderwijs, cultuur en evenementen. Nieuwkomer DENK, die voor het eerst in Nederland wethouders gaat leveren, krijgt met lijsttrekker Faouzi Achbar de portefeuille welzijn, samenleven en sport. De post armoede, schuldhulp en taal komt in handen van Enes Yigit.

Over de inhoud van het collegeakkoord is tot nu toe nauwelijks iets naar buiten gekomen. Duidelijk is wel dat Rotterdam zorgvuldig met het geld moet omspringen en dat niet alle wensen van de coalitiepartijen ingewilligd kunnen worden. Heet hangijzer is hoe de stad om zal gaan met de (jeugd)zorg. Ook verduurzaming, mobiliteit en huisvesting staan hoog op de agenda bij de partijen.

Met de samenstelling van het college steekt Rotterdam wat schril af bij Amsterdam. Daar zijn zes van de negen wethouders vrouw.

Meer uit Politiek

Sjoerdsma weet niets van "schaduwdeal" naast akkoord met PRO

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.

26 minuten geleden
Kabinet zint niet op alternatief voor AOW-plan, zegt Vijlbrief

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.

2 uur geleden
Ouwehand mist benodigde 'maximale energie' voor partijleiderschap

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.

2 uur geleden
Partijen willen opheldering over 'schaduwdeal' van Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.

2 uur geleden
Jetten: eerst deal over sociale zekerheid, dan praten over geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiële afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.

3 uur geleden
VVD botst met Kamer over bezuinigingen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.

4 uur geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

5 uur geleden