Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw bos betaald met CO2-certificaten

Nieuw bos betaald met CO2-certificaten

STEENWIJKERWOLD (ANP) - Op een voormalige akker van ruim 4 hectare in Steenwijkerwold legt Staatsbosbeheer een bos aan dat wordt betaald met de uitgifte van zogenoemde koolstofcertificaten. Het is voor het eerst dat in Nederland dergelijke certificaten worden gebruikt voor de aanplant van een bos.

CO2-certificaten zijn een vergunning om koolstofdioxide te mogen uitstoten. Bedrijven die CO2 uitstoten kunnen die certificaten kopen en betalen een bedrag per ton CO2 dat ze willen uitstoten. De certificaten worden door Stichting Buitenfonds, die fondsen werft voor projecten in de natuurgebieden van Staatsbosbeheer, overgedragen aan een bedrijf dat zo werkt aan een verkleining van zijn CO2-voetafdruk. In ruil daarvoor betalen zij de aanleg en jarenlang beheer van het bos.

Afgelopen winter is het bos met verschillende boomsoorten aangeplant, waaronder jonge eiken, beuken, lindes, esdoorns, hazelaars en notenbomen. Door de variatie moet het bos beter bestand zijn tegen het veranderende klimaat. Het bos moet de komende 100 jaar ruim 3500 ton koolstofdioxide (CO2) vast gaan leggen.

Frank van Hedel van Buitenfonds hoopt dat het realiseren van nieuw bos een extra impuls zal krijgen. "We zien de afgelopen jaren al veel interesse vanuit het bedrijfsleven om te helpen met de financiering van nieuw bos in Nederland. Met de mogelijkheid om hier ook koolstofcertificaten voor terug te krijgen."

Meer uit Binnenland

CU-Kamerlid Grinwis krijgt PrinsjesPrijs voor vakmanschap

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis is de winnaar van de PrinsjesPrijs, die jaarlijks wordt uitgereikt aan een politicus die zich heeft ingezet voor de parlementaire democratie. Door de organisatie wordt hij geroemd om zijn "grondige dossierkennis, parlementaire vakmanschap en constructieve, oplossingsgerichte manier van politiek bedrijven".

11 minuten geleden
Regeringscommissaris hekelt nieuwe wet van Defensie

DEN HAAG (ANP) - De regeringscommissaris Omgevingswet, Kars de Graaf, hekelt het wetsvoorstel van Defensie waardoor militairen makkelijker moeten kunnen oefenen. Die wet is helemaal niet nodig, zei hij woensdag in een gesprek met de Tweede Kamer.

16 minuten geleden
Advocaten in zaak over bangalijst boos over uitstel rechtszaak

DEN HAAG (ANP) - De advocaten van de vier studenten uit Utrecht die worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst' zijn boos dat de zaak is uitgesteld. Maandag zou de inhoudelijke behandeling starten bij de rechtbank in Utrecht. Maar woensdag werd bekend dat de zaak verplaatst wordt naar de rechtbank in Gelderland, omdat familie van een van de aangevers bij de rechtbank Utrecht werkt.

17 minuten geleden
Veel minder mensen met een beperking aan het werk dan afgesproken

DEN HAAG (ANP) - Voor mensen met een beperking zijn tot dusver veel minder banen gerealiseerd dan bedoeld. Dat meldt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de zogenoemde banenafspraak uit 2013 moesten er voor dit jaar 125.000 extra banen zijn, maar de teller staat nu op 91.812. In 2025 kwamen er slechts 2196 banen voor mensen met een beperking bij.

18 minuten geleden
Zuid-Holland bezorgd om infrastructuur: alles staat ter discussie

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland maakt zich grote zorgen over de aanstaande herverdeling van het budget voor infrastructuurprojecten. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat komt tientallen miljarden euro's tekort om alle plannen voor wegen, spoorlijnen en bruggen te financieren. Minister Vincent Karremans en staatssecretaris Annet Bertram maken over enkele weken bekend welke projecten prioriteit krijgen.

51 minuten geleden
Waterschapsbestuurders in actie tegen 'versimpelde' regels Europa

DEN HAAG (ANP) - Bijna 170 bestuurders uit alle 21 waterschappen hebben staatssecretaris Silvio Erkens opgeroepen om zich uit te spreken tegen de aanpassing van Europese regels rond gewasbeschermingsmiddelen. In een open brief zeggen ze zich zorgen te maken om enkele voorgestelde wijzigingen, zoals een langere termijn om schadelijk bevonden middelen te mogen gebruiken. "Het is niet uit te leggen dat Europa de bescherming tegen nieuwe vervuiling afzwakt", staat in de brief die ze in de Tweede Kamer overhandigden aan de VVD-staatssecretaris van Landbouw en Natuur.

1 uur geleden
Drentse minderheidscoalitie kan door tot verkiezingen

ASSEN (ANP) - Drenthe wordt tot de verkiezingen van de Provinciale Staten in maart 2027 bestuurd door een minderheidscoalitie van VVD, PvdA en CDA. Ook de partijloze Henk Emmens, voorheen BBB, blijft deel uitmaken van het college van Gedeputeerde Staten.

1 uur geleden