Nieuw AI-model moeder Facebook goed ontvangen op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, heeft donderdag de derde generatie van zijn Llama-model voor kunstmatige intelligentie (AI) gepresenteerd. Beleggers reageerden positief en het aandeel steeg op de beurzen in New York met ongeveer 1,5 procent. Meta streeft ernaar om met deze stap gelijke tred te houden met vergelijkbare technologieën van bedrijven zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI, en Google.
Llama 3 is een verbeterde versie van een AI-model dat Meta afgelopen zomer naar buiten bracht, bekend als Llama 2, dat al ongeveer 170 miljard keer is gedownload. Meta wil Llama 3 inzetten om zijn eigen AI-assistent, Meta AI, te runnen. Deze assistent is beschikbaar voor diensten zoals Facebook, WhatsApp en de slimme Ray-Ban-bril van Meta.
Ontwikkelingen op het gebied van AI hebben de aandelenbeurzen de laatste tijd regelmatig in beweging gebracht. De stemming op Wall Street bleef donderdag echter voorzichtig. De verwachting van een spoedige renteverlaging in de Verenigde Staten is sterk verminderd nadat Jerome Powell, de president van de Amerikaanse centrale bank, eerder deze week aangaf dat de inflatie nog steeds te hoog is om de leenkosten te verlagen.
De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent naar 37.775,38 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 5011,12 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,5 procent tot 15.601,50 punten. De S&P 500 en de Nasdaq sloten voor de vijfde handelsdag op rij lager.
Tesla leverde bijna 4 procent in. De fabrikant van elektrische auto's gaat het aantal tijdelijke werknemers in zijn enige Europese fabriek in de buurt van Berlijn met driehonderd verminderen. Het gaat om flexwerkers die via een uitzendbureau bij de fabriek werken en niet om werknemers in dienst bij Tesla. Begin deze week maakte Tesla bekend wereldwijd ruim 10 procent van de banen te schrappen. Het aandeel Tesla is deze week al stevig in waarde gedaald.
Alcoa maakte een fors openingsverlies bijna goed, en ging een fractie lager de handel uit. De aluminiumproducent leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht, maar de omzetdaling viel wel mee. United Airlines won op zijn beurt een kleine 6 procent. De luchtvaartmaatschappij werd een dag eerder al ruim 17 procent meer waard, dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. Branchegenoot Alaska Airlines, die donderdag de boeken opende, steeg 4 procent.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
21 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.
2 uur geleden