Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw AI-model moeder Facebook goed ontvangen op Wall Street

Nieuw AI-model moeder Facebook goed ontvangen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, heeft donderdag de derde generatie van zijn Llama-model voor kunstmatige intelligentie (AI) gepresenteerd. Beleggers reageerden positief en het aandeel steeg op de beurzen in New York met ongeveer 1,5 procent. Meta streeft ernaar om met deze stap gelijke tred te houden met vergelijkbare technologieën van bedrijven zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI, en Google.

Llama 3 is een verbeterde versie van een AI-model dat Meta afgelopen zomer naar buiten bracht, bekend als Llama 2, dat al ongeveer 170 miljard keer is gedownload. Meta wil Llama 3 inzetten om zijn eigen AI-assistent, Meta AI, te runnen. Deze assistent is beschikbaar voor diensten zoals Facebook, WhatsApp en de slimme Ray-Ban-bril van Meta.

Ontwikkelingen op het gebied van AI hebben de aandelenbeurzen de laatste tijd regelmatig in beweging gebracht. De stemming op Wall Street bleef donderdag echter voorzichtig. De verwachting van een spoedige renteverlaging in de Verenigde Staten is sterk verminderd nadat Jerome Powell, de president van de Amerikaanse centrale bank, eerder deze week aangaf dat de inflatie nog steeds te hoog is om de leenkosten te verlagen.

De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent naar 37.775,38 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 5011,12 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,5 procent tot 15.601,50 punten. De S&P 500 en de Nasdaq sloten voor de vijfde handelsdag op rij lager.

Tesla leverde bijna 4 procent in. De fabrikant van elektrische auto's gaat het aantal tijdelijke werknemers in zijn enige Europese fabriek in de buurt van Berlijn met driehonderd verminderen. Het gaat om flexwerkers die via een uitzendbureau bij de fabriek werken en niet om werknemers in dienst bij Tesla. Begin deze week maakte Tesla bekend wereldwijd ruim 10 procent van de banen te schrappen. Het aandeel Tesla is deze week al stevig in waarde gedaald.

Alcoa maakte een fors openingsverlies bijna goed, en ging een fractie lager de handel uit. De aluminiumproducent leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht, maar de omzetdaling viel wel mee. United Airlines won op zijn beurt een kleine 6 procent. De luchtvaartmaatschappij werd een dag eerder al ruim 17 procent meer waard, dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. Branchegenoot Alaska Airlines, die donderdag de boeken opende, steeg 4 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

4 uur geleden
Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

7 uur geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

8 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Damrak na techaankondiging van Google

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.

9 uur geleden
G7-leiders willen energiemarkt stabiliseren met maatregelen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.

9 uur geleden
Boekingsgegevens campingaanbieder Roan gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".

9 uur geleden
Wall Street krabbelt op na zware verliezen, olie opnieuw duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.

11 uur geleden