Nieuw aanhoudingsbevel tegen Zuid-Koreaanse president Yoon
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft een nieuw aanhoudingsbevel uitgevaardigd tegen de geschorste president Yoon Suk-yeol. Maandag was een eerste aanhoudingsbevel verlopen, zonder dat het gelukt was om Yoon op te pakken. Anticorruptieonderzoekers willen hem ondervragen over de militaire noodtoestand waarmee hij vorige maand mogelijk een staatsgreep wilde plegen.
Yoon had drie keer een dagvaarding gekregen om mee te werken aan het onderzoek. Omdat hij daar geen gevolg aan gaf, werd een arrestatiebevel uitgevaardigd. Het is de autoriteiten vervolgens niet gelukt om hem tijdig op te pakken, omdat zijn lijfwachten en aanhangers dat bij het presidentiële paleis wisten te voorkomen. Yoon zit nog altijd binnen, omgeven door honderden bewakers.
Het parlement heeft Yoon geschorst, maar het constitutioneel hof heeft hem nog niet uit zijn ambt gezet. Als hij opgepakt zou worden, is het voor het eerst dat in Zuid-Korea een zittende president wordt gearresteerd. Choi Sang-mok neemt de taken van de president waar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De botsing tussen een vliegtuig en een helikopter in de buurt van Washington in januari vorig jaar was het gevolg van een systeemfout en was 100 procent te voorkomen. Dat zei Jennifer Homendy, voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB, bij een hoorzitting over het ongeluk tegen journalisten, aldus The Washington Post.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De humanitaire crisis in de Centraal-Afrikaanse Republiek is de meest onderbelichte ramp van 2025, meldt hulporganisatie CARE na onderzoek. In het Afrikaanse land is een op de vijf mensen ontheemd, maar daar wordt in de media nauwelijks over geschreven. "Als crises onzichtbaar blijven, blijft hulp uit", zegt Jojanneke Spoor, hoofd humanitaire hulp bij CARE Nederland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Twee agenten hebben in Amerikaanse stad Minneapolis geschoten op verpleegkundige Alex Pretti, die daarbij om het leven kwam. Dat staat in een rapport van de Amerikaanse regering dat in handen is van onder anderen CBS News.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De federale diensten die in Minneapolis jacht maken op ongedocumenteerde immigranten hebben mogelijk "het protocol gebroken" voordat ze een verpleegkundige doodschoten tijdens protesten. Dat zegt Stephen Miller, topadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump. Eerder noemde hij de verpleegkundige, Alex Pretti, een "moordenaar".
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
9 uur geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
12 uur geleden