Nieuw aanhoudingsbevel tegen Zuid-Koreaanse president Yoon
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft een nieuw aanhoudingsbevel uitgevaardigd tegen de geschorste president Yoon Suk-yeol. Maandag was een eerste aanhoudingsbevel verlopen, zonder dat het gelukt was om Yoon op te pakken. Anticorruptieonderzoekers willen hem ondervragen over de militaire noodtoestand waarmee hij vorige maand mogelijk een staatsgreep wilde plegen.
Yoon had drie keer een dagvaarding gekregen om mee te werken aan het onderzoek. Omdat hij daar geen gevolg aan gaf, werd een arrestatiebevel uitgevaardigd. Het is de autoriteiten vervolgens niet gelukt om hem tijdig op te pakken, omdat zijn lijfwachten en aanhangers dat bij het presidentiële paleis wisten te voorkomen. Yoon zit nog altijd binnen, omgeven door honderden bewakers.
Het parlement heeft Yoon geschorst, maar het constitutioneel hof heeft hem nog niet uit zijn ambt gezet. Als hij opgepakt zou worden, is het voor het eerst dat in Zuid-Korea een zittende president wordt gearresteerd. Choi Sang-mok neemt de taken van de president waar.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
8 uur geleden