'Niets wijst op dreigingen vanuit leger VS voor beëdiging Biden'
WASHINGTON (ANP) - Er zijn geen tekenen bekend bij inlichtingendiensten dat er dreigingen van geweld vanuit het Amerikaanse leger zijn in aanloop naar de beëdiging van de nieuwe president Joe Biden, woensdag. Waarnemend minister van Defensie Christopher Miller liet maandag daarnaast weten dat het screenen van de meer dan 25.000 reservisten die momenteel het Capitool beschermen tegen eventuele nieuwe aanvallen door aanhangers van scheidend president Donald Trump "normaal" is.
Dat de soldaten die worden ingezet bij grote streng beveiligde evenementen worden nagetrokken, is volgens Miller de standaard. De federale politiedienst FBI assisteert bij die screening. Miller zei maandag dat "elke steen wordt omgekeerd" voor het beveiligen van de hoofdstad in aanloop naar de inauguratie van Biden.
Na de bestorming van het Capitool door Trump-aanhangers, waarbij vijf doden vielen en volksvertegenwoordigers angstige momenten doormaakten, heeft de Amerikaanse overheid ongekende veiligheidsmaatrelen genomen rond het parlementsgebouw. De omgeving van het Capitool is momenteel afgeschermd met onbeklimbare hebben en militair prikdraad en publiek van buiten is niet meer toegestaan in een grote zone rond het gebouw.
Het Amerikaanse leger liet afgelopen dinsdag weten dat samen met de FBI ook wordt uitgezocht of er militairen waren onder de Capitoolbestormers op 6 januari. In samenwerking met de Secret Service worden gekeken of de antecedenten van sommige van de 10.000 militairen die de inauguratie van Biden beveiligen extra moeten worden nagetrokken.
De federale regering heeft een aantal parken, waaronder het National Mall, en bruggen over de rivier Potomac tussen de staat Virginia en het hoofdstedelijk district al dagen afgesloten. Meer dan tien metrostations in de Amerikaanse hoofdstad zullen gesloten zijn op de dag van Joe Bidens beëdiging.
Minstens een busbedrijf heeft alle reizen naar Washington DC in aanloop naar de inauguratie geannuleerd. Daarnaast annuleerde Airbnb alle reserveringen voor verblijfplaatsen in Washington DC voor deze week en stelden luchtvaartmaatschappijen extra veiligheidsmaatregelen in voor vluchten naar de hoofdstad.
Meer uit Buitenland
BAALBEK/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens Libanese media zeker 26 doden gevallen in het oosten van Libanon. Gevreesd wordt dat het dodental oploopt.
55 minuten geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
1 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
5 uur geleden