'Niets wijst op dreigingen vanuit leger VS voor beëdiging Biden'
WASHINGTON (ANP) - Er zijn geen tekenen bekend bij inlichtingendiensten dat er dreigingen van geweld vanuit het Amerikaanse leger zijn in aanloop naar de beëdiging van de nieuwe president Joe Biden, woensdag. Waarnemend minister van Defensie Christopher Miller liet maandag daarnaast weten dat het screenen van de meer dan 25.000 reservisten die momenteel het Capitool beschermen tegen eventuele nieuwe aanvallen door aanhangers van scheidend president Donald Trump "normaal" is.
Dat de soldaten die worden ingezet bij grote streng beveiligde evenementen worden nagetrokken, is volgens Miller de standaard. De federale politiedienst FBI assisteert bij die screening. Miller zei maandag dat "elke steen wordt omgekeerd" voor het beveiligen van de hoofdstad in aanloop naar de inauguratie van Biden.
Na de bestorming van het Capitool door Trump-aanhangers, waarbij vijf doden vielen en volksvertegenwoordigers angstige momenten doormaakten, heeft de Amerikaanse overheid ongekende veiligheidsmaatrelen genomen rond het parlementsgebouw. De omgeving van het Capitool is momenteel afgeschermd met onbeklimbare hebben en militair prikdraad en publiek van buiten is niet meer toegestaan in een grote zone rond het gebouw.
Het Amerikaanse leger liet afgelopen dinsdag weten dat samen met de FBI ook wordt uitgezocht of er militairen waren onder de Capitoolbestormers op 6 januari. In samenwerking met de Secret Service worden gekeken of de antecedenten van sommige van de 10.000 militairen die de inauguratie van Biden beveiligen extra moeten worden nagetrokken.
De federale regering heeft een aantal parken, waaronder het National Mall, en bruggen over de rivier Potomac tussen de staat Virginia en het hoofdstedelijk district al dagen afgesloten. Meer dan tien metrostations in de Amerikaanse hoofdstad zullen gesloten zijn op de dag van Joe Bidens beëdiging.
Minstens een busbedrijf heeft alle reizen naar Washington DC in aanloop naar de inauguratie geannuleerd. Daarnaast annuleerde Airbnb alle reserveringen voor verblijfplaatsen in Washington DC voor deze week en stelden luchtvaartmaatschappijen extra veiligheidsmaatregelen in voor vluchten naar de hoofdstad.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
12 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
40 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
3 uur geleden