'Niets wijst op dreigingen vanuit leger VS voor beëdiging Biden'
WASHINGTON (ANP) - Er zijn geen tekenen bekend bij inlichtingendiensten dat er dreigingen van geweld vanuit het Amerikaanse leger zijn in aanloop naar de beëdiging van de nieuwe president Joe Biden, woensdag. Waarnemend minister van Defensie Christopher Miller liet maandag daarnaast weten dat het screenen van de meer dan 25.000 reservisten die momenteel het Capitool beschermen tegen eventuele nieuwe aanvallen door aanhangers van scheidend president Donald Trump "normaal" is.
Dat de soldaten die worden ingezet bij grote streng beveiligde evenementen worden nagetrokken, is volgens Miller de standaard. De federale politiedienst FBI assisteert bij die screening. Miller zei maandag dat "elke steen wordt omgekeerd" voor het beveiligen van de hoofdstad in aanloop naar de inauguratie van Biden.
Na de bestorming van het Capitool door Trump-aanhangers, waarbij vijf doden vielen en volksvertegenwoordigers angstige momenten doormaakten, heeft de Amerikaanse overheid ongekende veiligheidsmaatrelen genomen rond het parlementsgebouw. De omgeving van het Capitool is momenteel afgeschermd met onbeklimbare hebben en militair prikdraad en publiek van buiten is niet meer toegestaan in een grote zone rond het gebouw.
Het Amerikaanse leger liet afgelopen dinsdag weten dat samen met de FBI ook wordt uitgezocht of er militairen waren onder de Capitoolbestormers op 6 januari. In samenwerking met de Secret Service worden gekeken of de antecedenten van sommige van de 10.000 militairen die de inauguratie van Biden beveiligen extra moeten worden nagetrokken.
De federale regering heeft een aantal parken, waaronder het National Mall, en bruggen over de rivier Potomac tussen de staat Virginia en het hoofdstedelijk district al dagen afgesloten. Meer dan tien metrostations in de Amerikaanse hoofdstad zullen gesloten zijn op de dag van Joe Bidens beëdiging.
Minstens een busbedrijf heeft alle reizen naar Washington DC in aanloop naar de inauguratie geannuleerd. Daarnaast annuleerde Airbnb alle reserveringen voor verblijfplaatsen in Washington DC voor deze week en stelden luchtvaartmaatschappijen extra veiligheidsmaatregelen in voor vluchten naar de hoofdstad.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
10 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
37 minuten geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
41 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
3 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".
4 uur geleden