
'Niet zomaar oplossing voor Amerikaanse aluminiumheffing'
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het zal nog wel enige tijd duren voor de Verenigde Staten en de Europese Unie het geschil over Amerikaanse aluminiumheffingen hebben opgelost. Dat zei de topdiplomaat van de EU in Washington. Volgens Stavros Lambrinidis is de kwestie complex.
Het conflict stamt uit de periode dat president Donald Trump aan de macht was. Hij voerde in het voorjaar van 2018 importheffingen in van 25 procent op staal en 10 procent op aluminium uit vrijwel alle landen ter wereld. De EU sloeg terug met vergelijkbare maatregelen.
Het is juridisch maar ook politiek niet gemakkelijk voor de Amerikaanse president Joe Biden om van de strafheffingen af te komen die zijn voorganger heeft ingevoerd. Dat gebeurde onder het mom van de nationale veiligheid. Goedkope importen zouden voor de Amerikaanse industrie funest zijn.
Topontmoeting
Lambrinidis zegt evenwel vertrouwen te hebben in een goede uitkomst, al zal dat tijd kosten. Hij wees op de topontmoeting vorige week tussen de VS en de EU waarin al bemoedigende resultaten werden bereikt. Zo werd een compromis gesloten over een al zeventien jaar durend conflict over wederzijdse subsidies voor vliegtuigfabrikanten Boeing en Airbus.
De topdiplomaat vertelde op een virtueel handelsevenement dat Brussel druk blijft uitoefenen op Washington om de reisbeperkingen voor Europeanen die de Verenigde Staten binnenkomen veilig te versoepelen. Lambrinidis zei te hopen dat die kwestie "zeer binnenkort" kan worden opgelost.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Kredietbeoordelaar S&P Global heeft de kredietwaardigheid van Frankrijk verlaagd van AA- naar A+. In september deed ratingbureau Fitch dit ook al.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger gesloten, na de koersverliezen donderdag. Beleggers reageerden op geruststellende opmerkingen van president Donald Trump over handelsgesprekken met China en de extra importheffing die hij onlangs aankondigde op Chinese goederen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France gaat vanaf zaterdag weer van en naar Madagaskar vliegen. Vorige week liet de luchtvaartmaatschappij weten haar vluchten naar het eiland op te schorten vanwege de onrust daar.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De familie achter het Spaanse modeconcern Mango is ervan overtuigd dat Jonathan Andic niets te maken heeft met de dood van zijn vader en Mango-oprichter Isak Andic. Volgens Spaanse media is de rechter vorige maand officieel onderzoek gaan doen naar Jonathan voor mogelijke doodslag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders, verzekeraars en banken eindigden vrijdag onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak. Beleggers reageerden op de onrust die bij enkele Amerikaanse regionale banken is ontstaan. Zion Bancorp en Western Alliance waarschuwden donderdag voor verliezen op grote leningen, waardoor beleggers twijfelen aan de stappen die deze banken zetten om risico's rond leningen te beperken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft vrijdag de Wereldbank gevraagd haar steun aan China stop te zetten. In plaats daarvan kunnen de middelen van 's werelds grootste organisatie voor ontwikkelingssamenwerking volgens hem beter worden ingezet voor landen met grotere behoeften.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. Nieuwe zorgen over de gezondheid van regionale Amerikaanse banken drukten de stemming bij beleggers. Twee kredietverstrekkers hadden kredietfraude onthuld. Dit leidde tot verdere zorgen over de kredietkwaliteit bij banken, na twee recente faillissementen in de Amerikaanse autosector.
9 uur geleden