Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Niet zomaar oplossing voor Amerikaanse aluminiumheffing'

'Niet zomaar oplossing voor Amerikaanse aluminiumheffing'

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het zal nog wel enige tijd duren voor de Verenigde Staten en de Europese Unie het geschil over Amerikaanse aluminiumheffingen hebben opgelost. Dat zei de topdiplomaat van de EU in Washington. Volgens Stavros Lambrinidis is de kwestie complex.

Het conflict stamt uit de periode dat president Donald Trump aan de macht was. Hij voerde in het voorjaar van 2018 importheffingen in van 25 procent op staal en 10 procent op aluminium uit vrijwel alle landen ter wereld. De EU sloeg terug met vergelijkbare maatregelen.

Het is juridisch maar ook politiek niet gemakkelijk voor de Amerikaanse president Joe Biden om van de strafheffingen af te komen die zijn voorganger heeft ingevoerd. Dat gebeurde onder het mom van de nationale veiligheid. Goedkope importen zouden voor de Amerikaanse industrie funest zijn.

Topontmoeting

Lambrinidis zegt evenwel vertrouwen te hebben in een goede uitkomst, al zal dat tijd kosten. Hij wees op de topontmoeting vorige week tussen de VS en de EU waarin al bemoedigende resultaten werden bereikt. Zo werd een compromis gesloten over een al zeventien jaar durend conflict over wederzijdse subsidies voor vliegtuigfabrikanten Boeing en Airbus.

De topdiplomaat vertelde op een virtueel handelsevenement dat Brussel druk blijft uitoefenen op Washington om de reisbeperkingen voor Europeanen die de Verenigde Staten binnenkomen veilig te versoepelen. Lambrinidis zei te hopen dat die kwestie "zeer binnenkort" kan worden opgelost.

Meer uit Financieel

Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

13 minuten geleden
Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

5 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

6 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

6 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

7 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

7 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

8 uur geleden