'Niet zomaar oplossing voor Amerikaanse aluminiumheffing'
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het zal nog wel enige tijd duren voor de Verenigde Staten en de Europese Unie het geschil over Amerikaanse aluminiumheffingen hebben opgelost. Dat zei de topdiplomaat van de EU in Washington. Volgens Stavros Lambrinidis is de kwestie complex.
Het conflict stamt uit de periode dat president Donald Trump aan de macht was. Hij voerde in het voorjaar van 2018 importheffingen in van 25 procent op staal en 10 procent op aluminium uit vrijwel alle landen ter wereld. De EU sloeg terug met vergelijkbare maatregelen.
Het is juridisch maar ook politiek niet gemakkelijk voor de Amerikaanse president Joe Biden om van de strafheffingen af te komen die zijn voorganger heeft ingevoerd. Dat gebeurde onder het mom van de nationale veiligheid. Goedkope importen zouden voor de Amerikaanse industrie funest zijn.
Topontmoeting
Lambrinidis zegt evenwel vertrouwen te hebben in een goede uitkomst, al zal dat tijd kosten. Hij wees op de topontmoeting vorige week tussen de VS en de EU waarin al bemoedigende resultaten werden bereikt. Zo werd een compromis gesloten over een al zeventien jaar durend conflict over wederzijdse subsidies voor vliegtuigfabrikanten Boeing en Airbus.
De topdiplomaat vertelde op een virtueel handelsevenement dat Brussel druk blijft uitoefenen op Washington om de reisbeperkingen voor Europeanen die de Verenigde Staten binnenkomen veilig te versoepelen. Lambrinidis zei te hopen dat die kwestie "zeer binnenkort" kan worden opgelost.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.
3 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.
37 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.
54 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.
3 uur geleden