Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Niet zomaar oplossing voor Amerikaanse aluminiumheffing'

'Niet zomaar oplossing voor Amerikaanse aluminiumheffing'

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het zal nog wel enige tijd duren voor de Verenigde Staten en de Europese Unie het geschil over Amerikaanse aluminiumheffingen hebben opgelost. Dat zei de topdiplomaat van de EU in Washington. Volgens Stavros Lambrinidis is de kwestie complex.

Het conflict stamt uit de periode dat president Donald Trump aan de macht was. Hij voerde in het voorjaar van 2018 importheffingen in van 25 procent op staal en 10 procent op aluminium uit vrijwel alle landen ter wereld. De EU sloeg terug met vergelijkbare maatregelen.

Het is juridisch maar ook politiek niet gemakkelijk voor de Amerikaanse president Joe Biden om van de strafheffingen af te komen die zijn voorganger heeft ingevoerd. Dat gebeurde onder het mom van de nationale veiligheid. Goedkope importen zouden voor de Amerikaanse industrie funest zijn.

Topontmoeting

Lambrinidis zegt evenwel vertrouwen te hebben in een goede uitkomst, al zal dat tijd kosten. Hij wees op de topontmoeting vorige week tussen de VS en de EU waarin al bemoedigende resultaten werden bereikt. Zo werd een compromis gesloten over een al zeventien jaar durend conflict over wederzijdse subsidies voor vliegtuigfabrikanten Boeing en Airbus.

De topdiplomaat vertelde op een virtueel handelsevenement dat Brussel druk blijft uitoefenen op Washington om de reisbeperkingen voor Europeanen die de Verenigde Staten binnenkomen veilig te versoepelen. Lambrinidis zei te hopen dat die kwestie "zeer binnenkort" kan worden opgelost.

Meer uit Financieel

Frankrijk wil importheffingen op pakketjes van Chinese webwinkels

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Frankrijk wil invoerheffingen instellen op kleine pakketjes van goedkope Chinese webwinkels zoals Temu en Shein, in een poging een dreigende stroom van goederen te beperken. De Franse regering maakt zich zorgen dat het land overspoeld raakt met Chinese spullen, nu de Verenigde Staten zware importtarieven opleggen aan China.

1 uur geleden
Nederlandse luchthavens nemen Belgische vluchten over om staking

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse luchthavens nemen vluchten van Belgische vliegvelden over vanwege een staking in België dinsdag. Door de werkonderbreking zijn alle vluchten van en naar Charleroi Airport geschrapt, net als veel vluchten op Brussels Airport. Twee TUI-vluchten naar Málaga en Alicante in Spanje vertrekken daarom vanaf Rotterdam The Hague Airport in plaats van Brussel, meldt een woordvoerster van de Rotterdamse luchthaven.

1 uur geleden
Volvo Cars snijdt in kosten en schrapt banen door importheffingen

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars start een kostenbesparingsprogramma en schrapt banen om de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen op te vangen. De Zweedse autofabrikant, eigendom van het Chinese autoconcern Geely, heeft ook de financiële prognoses voor dit en volgend jaar ingetrokken. Het bedrijf streeft naar een kostenbesparing van ruim 1,6 miljard euro. Volvo maakte niet bekend hoeveel banen er precies verdwijnen.

2 uur geleden
Amazon lanceert eerste satellieten voor telecomnetwerk Kuiper

CAPE CANAVERAL (ANP) - Techbedrijf Amazon is begonnen met het bouwen van een eigen satellietennetwerk. De eerste 27 volwaardige satellieten zijn in de nacht van maandag op dinsdag (Nederlandse tijd) samen in een baan rond de aarde gebracht. Project Kuiper, zoals het systeem heet, moet een concurrent worden van Starlink van Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX.

3 uur geleden
Stakingsdag België merkbaar op luchthavens, in ov en in haven

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De stakingsactie van Belgische vakbonden is dinsdag vooral merkbaar op luchthavens, in het openbaar vervoer en in de haven van Antwerpen. Op Charleroi Airport vertrekt of landt geen enkele vlucht. Op Brussels Airport zijn alle vertrekkende vluchten geannuleerd, net als veel aankomende vluchten.

3 uur geleden
Banken en chipbedrijven bovenaan in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend onder aanvoering van de banken en chipbedrijven. ABN AMRO en ING stegen 2,1 en 1,8 procent, na goed ontvangen resultaten van Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland won 3,7 procent in Frankfurt. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot 2,2 procent. De algehele stemming op de beurzen bleef wel voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de handelsoorlog met de Verenigde Staten.

4 uur geleden
AFM beboet vastgoedtak verzekeraar Achmea voor 1,7 miljoen euro

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft twee boetes opgelegd van in totaal 1,7 miljoen euro aan de vastgoedtak van verzekeraar Achmea. Die tak, Achmea Real Estate, heeft zich volgens de toezichthouder niet gehouden aan een antiwitwaswet.

4 uur geleden