Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Niet-vaste pensioenen zijn flink in waarde gedaald dit jaar'

'Niet-vaste pensioenen zijn flink in waarde gedaald dit jaar'

ROTTERDAM (ANP) - Pensioenen waarvan de uitkering niet vaststaat zijn de eerste drie maanden van dit jaar flink in waarde gezakt. Sinds eind december vorig jaar is de uitkering al met 5 procent afgenomen, becijferde advies- en onderzoeksbureau Aon. De lage rentestanden en de ontwikkelingen op de beurzen zijn daar debet aan.

Aon bekeek cijfers tot en met maart. In die maand zakten de beurzen hard, wat het moeilijk maakt om rendement te behalen. Tegelijkertijd was de rente heel laag, waardoor het aankopen van pensioenen relatief duur is. Sinds maart zijn de beurzen wel weer wat hersteld.

De schommelingen zijn alleen merkbaar voor mensen die een pensioen op basis van de beschikbare premieregeling hebben. In Nederland is ongeveer een op de zeven pensioenen op die manier opgebouwd, de rest gaat uit van een vaste uitkering. In de plannen voor een nieuw pensioenstelsel wordt uitgegaan van een overgang naar dit systeem van niet-vaste uitkeringen. Daar zijn wel enkele dempingsmechanismen ingebouwd om al te grote schommelingen tegen te gaan.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

14 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

14 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

14 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

18 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

18 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

18 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

19 uur geleden