
Niet van iedereen begrip bij heropening huisartsenpraktijk docent
ROTTERDAM (ANP) - De huisartsenpraktijk in Rotterdam-Zuid waar de arts werkte die anderhalve week geleden in het Erasmus MC werd doodgeschoten, is maandagochtend een paar uur open geweest. Dit was voor het eerst sinds de dodelijke schietpartij.
De praktijk Gezondheidscentrum Katendrecht was van 8.00 tot 11.00 uur open. "Dat verliep over het algemeen goed, 99 procent van de mensen reageerde begripvol. Maar die ene procent heeft de grootste impact. Mensen die geen geduld hebben, die geen begrip hebben voor het feit dat medewerkers nog steeds veel verdriet hebben. Sommige mensen hebben daar geen boodschap aan. Dat kom je tegenwoordig met grote regelmaat tegen. De medewerkers staan best stevig in hun schoenen, maar normaal zijn ze weerbaarder. Nu zitten ze in een kwetsbare fase vanwege de rouwverwerking", zegt bestuurder René Baljon van Stichting Zonboog, waar de huisartsenpraktijk onder valt.
Op de praktijk waren mensen van slachtofferhulp aanwezig om de artsen en praktijkmedewerkers te begeleiden. Ook zijn andere medewerkers ingehuurd. Baljon: "Zij hebben weleens gewerkt op het centrum, maar niet op vaste basis. Wanneer het escaleerde, konden zij de collega's zo snel mogelijk weghalen uit de situatie en zowel de medewerkers als de patiënten verder begeleiden."
Enorme drempel
Voor de medewerkers was het volgens Baljon sowieso "een enorme drempel om weer te gaan werken. Sommige mensen kwamen met lood in de schoenen naar de praktijk, maar het werk samen oppakken is goed voor de verwerking."
De praktijk is ook de komende dagen maar een paar uur per dag open. "Donderdag evalueren we met het team waar we staan en kijken we naar afspraken voor volgende week. We zetten er geen druk op. Iedereen realiseert zich dat we hierdoorheen moeten. De medewerkers houden elkaar goed vast in deze fase."
Jurgen Damen (43) werkte sinds 2019 twee dagen in de week als huisarts bij Gezondheidscentrum Katendrecht. Hij werd gedood toen hij lesgaf bij zijn andere werkgever, het Erasmus Medisch Centrum. Gezondheidscentrum Katendrecht was sinds de dodelijke schietpartij dicht.
Meer uit Gezond
BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU en de VS hebben afgesproken intensiever te onderhandelen over een mogelijke handelsovereenkomst, zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de bijeenkomst van EU-handelsministers. Šefčovič zei te hebben gebeld met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick hierover. Hij verwacht Lutnick binnenkort in Brussel voor besprekingen.
10 uur geledenMECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.
3 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
6 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
1 week geleden