Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niet van iedereen begrip bij heropening huisartsenpraktijk docent

Niet van iedereen begrip bij heropening huisartsenpraktijk docent

ROTTERDAM (ANP) - De huisartsenpraktijk in Rotterdam-Zuid waar de arts werkte die anderhalve week geleden in het Erasmus MC werd doodgeschoten, is maandagochtend een paar uur open geweest. Dit was voor het eerst sinds de dodelijke schietpartij.

De praktijk Gezondheidscentrum Katendrecht was van 8.00 tot 11.00 uur open. "Dat verliep over het algemeen goed, 99 procent van de mensen reageerde begripvol. Maar die ene procent heeft de grootste impact. Mensen die geen geduld hebben, die geen begrip hebben voor het feit dat medewerkers nog steeds veel verdriet hebben. Sommige mensen hebben daar geen boodschap aan. Dat kom je tegenwoordig met grote regelmaat tegen. De medewerkers staan best stevig in hun schoenen, maar normaal zijn ze weerbaarder. Nu zitten ze in een kwetsbare fase vanwege de rouwverwerking", zegt bestuurder René Baljon van Stichting Zonboog, waar de huisartsenpraktijk onder valt.

Op de praktijk waren mensen van slachtofferhulp aanwezig om de artsen en praktijkmedewerkers te begeleiden. Ook zijn andere medewerkers ingehuurd. Baljon: "Zij hebben weleens gewerkt op het centrum, maar niet op vaste basis. Wanneer het escaleerde, konden zij de collega's zo snel mogelijk weghalen uit de situatie en zowel de medewerkers als de patiënten verder begeleiden."

Enorme drempel

Voor de medewerkers was het volgens Baljon sowieso "een enorme drempel om weer te gaan werken. Sommige mensen kwamen met lood in de schoenen naar de praktijk, maar het werk samen oppakken is goed voor de verwerking."

De praktijk is ook de komende dagen maar een paar uur per dag open. "Donderdag evalueren we met het team waar we staan en kijken we naar afspraken voor volgende week. We zetten er geen druk op. Iedereen realiseert zich dat we hierdoorheen moeten. De medewerkers houden elkaar goed vast in deze fase."

Jurgen Damen (43) werkte sinds 2019 twee dagen in de week als huisarts bij Gezondheidscentrum Katendrecht. Hij werd gedood toen hij lesgaf bij zijn andere werkgever, het Erasmus Medisch Centrum. Gezondheidscentrum Katendrecht was sinds de dodelijke schietpartij dicht.

Meer uit Gezond

Oud-topambtenaar: avondklok kwam op tafel door studentenhuizen

DEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

17 uur geleden
Oud-topambtenaar: logisch dat OMT-adviezen leidend waren

DEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

18 uur geleden
Oud-topambtenaar: kabinet moest dealen met botsende grondrechten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

18 uur geleden
Artsen ervaren druk door toenemende normalisering van euthanasie

DEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.

1 dag geleden
Proef met twee mogelijke ebola-behandelingen van start in Congo

BUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.

1 dag geleden
Sterk: frustratie over niet kunnen oplossen sluiting zorgvilla's

DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.

1 dag geleden
Uitbraak van hantavirus volgens WHO officieel voorbij

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.

1 dag geleden