Niet speelgerechtigde Sutalo met Ajax mee naar Bulgarije
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Josip Sutalo op het vliegtuig gestapt naar Bulgarije voor het duel met Ludogorets in de play-offs van de Europa League. De Kroatische verdediger is nog niet speelgerechtigd. Sutalo werd zondag overgenomen van Dinamo Zagreb, waarmee hij vorige week nog in actie kwam in de derde voorronde van de Champions League.
Sutalo is wel inzetbaar in de groepsduels van de Europa League, als Ajax zich daarvoor weet te plaatsen.
Aanvaller Chuba Akpom en linksback Gastón Ávila zijn niet speelgerechtigd omdat ze nog geen werkvergunning hebben. Zij blijven in Amsterdam achter. Akpom werd een week geleden overgenomen van Middlesbrough. Ávila kwam dinsdag over van Royal Antwerp FC.
Selectie
De selectie van Maurice Steijn bestaat uit 25 spelers. Ook Steven Berghuis en de Deense rechtsback Anton Gaaei, die vorige week werd aangetrokken, maken deel uit van de groep. Berghuis miste de start van de Eredivisie vanwege een schorsing.
Trainer Maurice Steijn geeft woensdag om 18.30 uur een persconferentie in Huvepharma Arena, waar het duel donderdag om 20.00 uur begint.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
12 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
14 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
17 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
19 uur geleden