Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Niet schaatsen op ondergelopen uiterwaarden'

'Niet schaatsen op ondergelopen uiterwaarden'

APELDOORN (ANP) - Waterschap Vallei en Veluwe waarschuwt schaatsliefhebbers om niet te gaan rijden op ondergelopen uiterwaarden langs de grote rivieren. Die uiterwaarden zullen snel in ijsvlaktes veranderen als het zo hard gaat vriezen als verwacht, maar de ijsvloer kan makkelijk breken. Dat is gevaarlijk, aldus heemraad Patrick Gaynor vrijdag.

Waterschappen laten de uiterwaarden langs de grote rivieren gecontroleerd onderlopen als het hoogwater is. Daar zijn die gebieden ook voor bedoeld. Nu het hoogwater is, zijn overal enorme watervlaktes te zien.

Rijkswaterstaat verwacht dat de Rijn zaterdagavond het hoogste punt zal bereiken en dan op ongeveer 14,50 meter boven NAP bij Lobith staat. Het hoge water houdt naar verwachting een aantal dagen aan. Zo'n hoge waterstand is voor het laatst in 2018 voorgekomen.

Het waterpeil in ondergestroomde uiterwaarden beweegt mee met dat van de rivier. Het water kan dus onder het ijs wegzakken. Als dat gebeurt, zal de ijsvloer aan de kanten breken en scheuren. Schaatsers kunnen niet zien hoe diep het water onder het ijs is. Vallei en Veluwe raadt daarom aan alleen op bevroren sloten te gaan schaatsen.

Meer uit Binnenland

A12 in Den Haag weer vrij na blokkade Extinction Rebellion

DEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.

53 minuten geleden
Blokkade A12 van XR wordt ontbonden op last burgemeester

DEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.

1 uur geleden
XR: klimaatactivisten blokkeren A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.

2 uur geleden
Man gepakt voor neersteken willekeurige slachtoffers in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.

3 uur geleden
Veel vertraging in en naar vakantielanden

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens de ANWB zaterdag druk op de wegen in de vakantielanden, met zowel terugkerend als vertrekkend verkeer. Begin van de middag zijn de files op veel plaatsen nog eens toegenomen.

4 uur geleden
Viertal aangehouden na inbraak in brandweerkazerne Aalsmeer

AALSMEER (ANP) - Na een inbraak in een brandweerkazerne in Aalsmeer heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag vier mannen aangehouden. De verdachten gingen er in een auto vandoor, waarop de politie een korte achtervolging inzette, zegt een woordvoerder van de politie Amsterdam.

5 uur geleden
Brand bij recyclingbedrijf Rotterdam onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brand brak vrijdagavond uit en veroorzaakte tot ver in de omgeving veel rook- en stankoverlast. Ook werden de Maastunnel en delen van wegen afgesloten. De tunnel is zaterdagochtend weer vrijgegeven.

8 uur geleden